Majstrovské zápasy “A” mužstva jarná časť sezóna 2015/2016

ŠK JAVORNÍK MAKOVMŠK FOMAT MARTIN      2 : 2  (1:1)

Góly: 30. Min Thomka (penalta), 58.min Ďungel

Zostava: Feriančík – Burger, Koleno, Romančík, Sapieta – Thomka, Garaj – Facuna Marek, Gábor, Ďungel P. – Ďanovský

Striedali: 62.min.  Gríger   –  Gábor, 79.min.  Repáň  –   Ďungel P., 85.min.  Stašík  –   Facuna Mar.

Komentár: hostia mali do zápasu sľubný vstup, držali loptu na svojich kopačkách, no domáci pozorne  bránili. Zlom nastal v 17. min., kedy spravil hrubú chybu brankár hostí Feriančík a Makov išiel do vedenia. Martinčania pridali a v 30. min po faule na Ďanovského v pokutovom území,  sa Thomka  z 11 m bodu  nemýlil. V 33. min strelu domácich vytlačil Feriančik na rohový kop. Hostia mohli  otočiť zápas v 37. min kedy gólovú príležitosť nepremenil Ďungel P. ani na dva krát. Toto sa podarilo v 58. min po najkrajšej akcii hostí, vyrazenú strelu Facunu Mar. zasunul do siete Ďungel P. Domáci vyrovnali o 4 min. po štandartnej situácii, kedy sa lopta v pokutovom území odrazila k hráčovi domácich a ten prekonal inak dobre chztajúceho Feriančíka. V závere zápasu chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu obaja súperi, ale nakoniec to skončilo spravodlivou remízou.

Tréner: “cieľom bolo vyhrať, no súper nám chcel vrátiť prehru z jesennej časti. Dostali sme dva lacné góly, toto sa nám v ďaľších zápasoch nesmie opakovať. Tešíma, že sme dokázali otočiť  zápas, no mali sme udržať jednogólové vedenie. Veľmi doležité je naše vedenie v tabuľke o 10 bodov. Dobre sa musíme pripraviť na zapas v L. Štiavnici.”

16.Kolo       27.03.2016 o 15.00 hod.

TJ LIPT. ŠTIAVNICA – MŠK FOMAT MARTIN  0 : 2  (0:2)

Góly: 36. min. Ďanovský, 34.min. Ďungel Peter

Zostava: Feriančík – Burger, Stašík,  –  Ďungel T., Thomka, Garaj – Facuna Marek, Gábor, Ďungel P. – Ďanovský

Striedali: 59. min.   Repáň  –  Facuna Mar. , 74. min.  Gríger –  Gábor , 88. min.  Turčina –  Ďanovský

Komentár: Domáci nastúpili proti nášmu mužstvu až s príliš veľkým rešpektom a atk už od úvodných minút bolo jasné, kto bude brať v tomto zápase plný počet bodov. Už pred zápasom sme bojovali s vírusovým ochorením. Na zápas necestovali Kollár a kapitán družstva Romančík. Na nedeľňajšom zraze mali zvýšenú teplotu Koleno, Facuna Mar. Thomka a Garaj. Družstvo sa zomklo a od začiatku išlo za víťazstvom. Doležité bolo, že už v 1. polčase  bolo rozhodnuté. V 16. min po centri Ďungela T., ktorý mal premiéru v martinskom drese strelil Ďanovský svoj 20 gól. Súper hrozil iba zo štandardných situácii. V 24. min po najkrajšej akcii zápasu po osy Gábor Facuna Mar. strelil 2. gól. Ďungel P. V prvom polčase sa prakticky na jednu bránku a góly Ďanovského a Ďungela P. boli len logickým vyjadrením síl na ihrisku. V 2. polčase nám už z dôvodu spomínaných problémov dochádzali fyzické sily no rozumnou hrou sme dotiahli zápas do potrebného konca.

Tréner:  ”  Bol to veľmi doležitý zápas,potrebovali sme 3 body, aby sme si udržali náskok na čele tabuľky. Družstvo v ťažkej situácii ukázalo charkter,  strelili sme 2 pekné góly. Ďakujem hráčom za prístup.Doležité bude aby sme sa zdravotne dali do poriadku a pripravili na zápas s Bytčou. “

17.Kolo       02.04.2016 o 15.30 hod.

MŠK FOMAT MARTINFO KINEX BYTČA    1 : 2  (0:0)

Gól  :  48. min  Thomka  / 11m /

zostava:   Feriančík  –  Burger  Stašík  Romančík  Ďungel T.  –  Turčina , Thomka  –   Facuna Mar.  Gábor   Ďungel P.  –  Ďanovský

Striedali:   62. min.  Koleno  – Turčina, 74.min.  Repáň  –  Facuna Mar. 81.min.  Lanko  –  Gábor

komentár: Hostia povzbudení víťazstvom s Kalinovom prišli do Martina s jasnou taktikou, hrať zo zabezpečenej obrany na rýchle protiútoky. Toto im dokonale vychádzalo. Naopak domácim citeľne chýbal chorý Garaj, a keď nebol v 100 percentnom poriadku Koleno, / nastúpil na posledných 30 min. / bolo to na hre vidieť. Prvú strelu na bránu hostí vystrelil Thomka, no vyrazenú strelu nedokázal do siete dostať Gábor. Hostia hrozili iba zo štandardných situácii, no boli veľmi nebezpečné. Ďalšiu šancu opäť nepremenil po centri z pravej strany Gábor, jeho hlavičku kryl brankár bez problémov.  Najväčšiu príležitosť v 1. polčase mal Facuna Mar.,no zo 16 m netrafil bránu. Domáci išli do vedenia v 48. min., kedy  11m kop po faule na Ďanovského premenil Thomka. Od tejto chvíle sa prejavil tréningový výpadok družstva z dôvodu choroby viacerých hráčov, prehrávali  osobné súboje, boli  vždy všade o krok neskoršie. No nebol to hlavný dôvoď prehry. Obidva góly súper strelil po individuálnej chybe hráčov, kedy domáci stratili loptu v strede ihriska a hostia z rýchlych protiútokov strelili 2 góly. Domáci mohli aspoň vyrovnať, no strelu Ďanovského hostia vykopávali z bránkovej čiary.

Tréner:  ” Raz to muselo prísť, no veľmi to bolí, keď sa to stalo na domácom ihrisku a ešte prvýkrát na jar doma. Ospravedlňujem sa divákom za výkon. Nemali sme prehrať, keď sme išli do vedenia. Zle sme sa pohybovali, určite sa pod tento stav podpísalo vírusové ochorenie hráčov, ktoré nás trápi už druhý týždeň. No chyby pri inkasovaných góloch boli veľké. Treba si to rozanalyzovať  a vrátiť sa ku kvalitnému tréningovému procesu. “

18.Kolo       09.04.2016 o 15.30 hod.

FK LAFC LUČENEC – MŠK FOMAT MARTIN   1 : 1  (0:1)

Góly: 36.min. Ďanovský

Zostava: Feriančík – Sapieta, Stašík, Romančík, T.Ďungel, Koleno, Garaj, Facuna Marek, Thomka, P.Ďungel, Ďanovský

Striedali: 76 min. Gábor – Facuna Marek

Komentár: Domáci povzbudení víťazstvom v Kalinove vstúpili do zápasu bez rešpektu. Martinčania nastúpili bez Burgera / 5.ŽK / a úvodný tlak ustáli. Od 15. min zobrali réžiu zápasu do svojich rúk, a v 22.min sa ocitol sám pred bránou Ďanovský, no v rozhodujúcom momente zaváhal. Súper hrozil zo štandartných situácii, ktoré veľmi dobre zahrával. Hostia išli do vedenia v 39. min po akcii Garaj, Ďungel P.,kedy kvalitný center z ľavej strany Ďanovský hlavou premenil.V 2. polčase mali martinčania hru pod kontrolou, vypracovali si 2 gólové príležitosti. Pri prvej ušiel Ďungel P., no jeho prihrávka nenašla nikoho v pokutovom území. V 68. min. po fantastickej prihrávke Mareka Facunu, P. Ďungel z 5 m prestrelil úplne práznú branu. Vyrovnávajúci gól padol o minutu neskoršie, kedy po priamom kope, zostal voľný hráč v pokutovom území. Záver zápasu bol hektický, no gól už nepadol.

Tréner: ” Herne sme prehru s Bytčou odčinili, no výsledkovo nie, a to je podstatné. O plný bodový zisk sme prišli preto, lebo sme nepokryli súperovho hráča pri štandardnej sitúacii, nestalo sa nám to prvýkrát. Teší ma, že sme si vypracovali gólové príležitosti a hra mala slušné parametre. Výsledky súperov nám zahrali do kariet, no doma proti Žarnovici ” musíme”.

19.Kolo       16.04.2016 o 16.00 hod

MŠK FOMAT MARTIN – MFK ŽARNOVICA      2 : 1  (0:1)

Góly: 62 min. Ďanovský, 83 min. Stašík

Zostava: 24 Feriančik – 12 Burger, 5 Stašík, 3 Romančík, 7 Sapieta, 16 Koleno, 6 Garaj, 19 Facuna Mar., 9 Thomka, 8 Ďungel P., 11 Ďanovský

Striedali:  58. min. Ďungel T. –  Facuna Mar. , 76. min. Gábor   – Koleno, 89. min. Gríger   –  Ďungel  P.

Komentár: Cieľom zápasu bolo vyhrať. To domáci splnili, no spôsob ako sa k nemu dopracovali bol veľmi ťažký. Úvodných 15 min dominovali, no potom sa prestali  pohybovať, držanie lopty zamenili za vozenie a, keď po strate lopty nefungoval represing, pre diváka to bol zlý výkon. Hostia hrali na kontry a tie im dokonale vychádzali. Do vedenia išli v 22. min po ukážkovom rýchlom protiútoku. Domáci kopali veľky počet rohových kopov, no proti vysokým hráčom súpera, sa nedokázali  presadiť. Do prestávky si domáci vypracovali dve dobré príležitosti / Ďungel P., Facuna Mar. / Hostia mali tiež jednu 100 percentnú. V 2. polčase nastalo určité zlepšenie, no Feriančík ešte dvakrát zachránil domácich od prehry. Dôležitý bol prvý gól, kedy striedajúci Ďungel T. vrátil loptu do päťky a Ďanovský sa nemýlil. Z následného protiútoku naopak hostí tiež podržal brankár. Strelu Thomku bravúrne vytlačil na rohový kop. Vykúpenie nastalo v 83.min., kedy sa svojim prvým gólom hlavou presadil Stašík.

Tréner: ” Futbal je krátkodobo nespravodlivý, no dlhodobo áno. Dnes si hostia nezaslúžili prehrať, no my taktiež pred týždňom v Lučenci. Hrali sme zle, no túžba  po viťazstve tam bola, hrali sme až do konca  a to rozhodlo. Poďakovať sa musíme Feriančikovi, ktorý chytil minimálme tri gólové príležitosti súpera. ”

20.Kolo       23.04.2016 o 16.00 hod.

MFK DETVA – MŠK FOMAT MARTIN    0: 3  (0:2)

góly:  Ďanovský 2, Ďungel T.

zostava:   Feriančik – Burger,Stašík  Romančík  Sapieta – Koleno,Garaj -Ďungel T.  Thomka   Ďungel P.  –  Ďanovský

Striedania:    76. min.  Gábor   –  Sapieta ,83. min.   Kollár  –  Ďanovský, 85. min.   Pálenčár   –  Ďungel T.

Komentár: Súper martinčanov prekvapil vysoko postavenou obranou s čím mali určitéproblémy.  Prvých 5 min patrila aktivita nám. Po tom prevzali inciatívu domáci, a hlavne nebezpečné bolo zakončenie Balážom.Domáci nebezpečne zahrávali štandartné situacie, no pozorná obrana na čele s Feriančikom odolávala bez problémov. Do vedenia sme išli v 33. min. kedy finálnu prihrávku z ľavej strany prepustil Ďanovský Ďungelovi T., a ten strelil svoj prvý gól v drese Fomatu. Veľmi nebezpečný bol trestný kop Karáska, no minul našu bránu. O minútu po rýchlom protiútoku zvýšil na2 : 0 pohotovým gólom Ďanovský.V druhom polčase domáci otvorili obranu, čo mám vyhovovalo, a v 59. minúte po rýchlom protiútoku v spolupráci Ďungel P. a Ďanovský sme strelili tretí gól, ktorý definitívne zlomil odpor domácich. My sme už rozumnou hrou kontrolovali priebeh zápasu. Ku cti slúži súperovi, že hral až do konca stretnutia.

Tréner:  “Cieľom bolo vyhrať, ten sme splnili. Dnes sme boli veľmi efektívni. Hráči pristúpili k zápasu s veľkým odhodlaním. Nebolo to ešte najlepšie, ale dobrým tréningovým procesom sa k tomu približujeme. Vysoko si vážim, že sme ” kredit ” zvýšili na 11 b, no nesmie nás to uspokojiť.”

21.Kolo       30.04.2016 o 16.30 hod

MŠK FOMAT MARTIN – FK ČADCA        2 : 1  (0:1)

góly:  54 min. a 90 min. Ďanovský

zostava:   Feriančik –  Burger  Stašík   Romančík  Sapieta  –   Koleno  Garaj  –   Ďungel T.  Gábor  Ďungel P.  –  Ďanovský

Striedania:   60. min.  Facuna  Mar.  –   Ďungel T. , 65 min.  Kollár –   Gábor, 90 min.   Turčina    –  Ďungel  P.

Úvod zápasu zaskočil všetkých, po rohovom kope sme ponúkli hosťom gólovú príležitosť, ktorú skúsený Šebík využil. Domáci však nespanikárili a dobíjali     bránu hostí. Chýbal však určitý pokoj a rozvaha pri riešení herných situácii. Do prestávky sa do gólových príležitostí  dostal Ďanovský a Romančík, no svoje šance nevyužili . V 2. polčase sa hostia zamerali iba na obrannú fazu, smerom do predu neukázali nič. Domáci  vyrovnali v 54. min, kedy sa presadil Ďanovský. 2. gól visel vo  vzduchu, no 100 percentne šance opať nepremenili Ďungel P. a Ďanovský. Postupne sa na kopačky hráčov Fomatu vkrádala nervozita, no túžba po troch bodoch bola veľká. Na koniec to prišli v 90. min, kedy po úniku P. Ďungela rozhodol o 3 bodoch druhým gólom Ďanovský. Vždy treba hrať až do konca za každého stavu.

Tréner Šino:  ” Dnes to bolo vydreté víťazstvo, no plne zaslúžené. Na jeseň sme v Čadci prišli v 92. min. o 2 body, no dne sme ich získali my. Družstvo ukázalo veľkú túžbu po víťazstve a hralo do posledného hvizdu.  Vypracovali sme si dostatok gólových príležitosti, no chýbala efektivita  z minulého týždňa.”

22.Kolo       07.05.2016 o 16.30 hod.

MFK NOVÁ BAŇA – MŠK FOMAT MARTIN   1 : 2  (1:1)

Góly:    28 min. Thomka  11m, 46 min. Ďanovský

Zostava:   Feriančík- Burger,Stašík,Romančík,Sapieta-Koleno,Garaj-Ďungel T.,Thomka,Ďungel P.- Ďanovský

Stiedania:   71. min.Facuna Mar.-Ďungel T., 85. min. Gríger-Ďanovský, 90 min.Gábor-Garaj

Komentár: Úvod zápasu patril domácim. Najskor dobrú príležitosť Líšku J. zlikvidoval Feriančik a potom jeho hlavička skončila na brvne. V 10. min sme dobre zakombinovali na pravej strane, do pokutového územia vnikol Ďungel T.,ktorého obrana domácich zastavila iba za cenu faulu, a z 11m sa  na jar už  tretíkrát nemýlil Thomka. Od tejto chvíle sme kontrolovali priebeh zápasu až do 30. min., kedy z našej ľavej strany po narážačke pre zmenu vnikol Širáň a vyrovnal. Po tom mal dobrú príležitosť Ďungel P.a hlavička Ďanovského tiež skončila na brvne. Vstup do 2. polčasu bol excelentný, po úniku Ďungel P. a jeho finalnej prihrávky z ľavej strany  sa nemýlil Ďanovský. V 53. Min    sa nechal naivným sposobom vylúčiť po 2. ŽK Thomka, ktorý neuniesol provokáciu zo strany domácich. Fomaťaci preukázali svoju mentálnu silu, zbytok zápasu domácich do ničoho nepustili, naopak brejkové situácie Ďungela P., Ďanovského a striedajúceho Grígera mohli poistiť víťazstvo hostí.

Tréner: ” V N. Bani je nám asi súdene hrať o jedného hráča menej, pred rokom to bolo 57 min, dnes pre zmenu 37 min. Vstup do zápasu sme nezachytili. V 1. Polčase nám nie všetko fungovalo na ľavej strane a strácali sme lopty vo finálnej fáze útoku. Po vylúčení Thomku, sme preukázali opať veľkú mentálnu silu, zomkli sme sa a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Súper však po 60.min odišiel kondične.”

23.Kolo       14.05.2016 o 16.30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN – ŠKM LIPTOVSKÝ HRÁDOK    1 : 0  (1:0)

Góly: 42 min. Ďanovský

Zostava: Gonšor  –   Burger,  Stašík,  Romančík,  Ďungel T., Koleno,  Garaj, Facuna  Mar., Gríger,  Ďungel P.,  Ďanovský

Striedali:  62. min.  Gábor   –  Gríger, 75.min.   Repáň  –  Facuna Mar., 90.min.   Lanko  –   Ďungel  P.

Komentár: Na zápas prišiel zranený Sapieta, tak sa musela zmeniť základná zostava. Od úvodu sa hral svižný futbal zásluhou obidvoch družstiev. Akcie sa striedali zo strany na stranu, no obrany pracovali pozorne. Hostia kopali v 20.min. trestný kop, ktorý však Gonšor kryl. Podobnú situáciu mali domáci, ale strela Ďanovského rozvlnila iba bočnú sieť. V 35.min. po zákroku Garaja  sa pískal pokutový kop. Gonšor mal prečítaného strelca hostí a jedenástku chytil. Toto domácich ešte viac  povzbudilo a v 42.min. po výbornom pressingu išli dvaja hráči  z polovice ihriska sami na  súperovu bránu a Ďanovský do prázdnej brány strelil rozhodujúci gól zápasu. V druhom polčase sme sa zamerali na dobrú organizáciu hry v obrannej fáze, čo nám aj vychádzalo  a podnikali sme rýchle protiútoky. Hostia mali iba jednu nebezpečnú strelu v 47.min., keď mierili tesne vedľa ľavej tyče. Kontry domácich boli veľmi nebezpečné. Situácie P.Ďungela a Ďanovského mali skončiť gólom.

Tréner: “Prvý polčas mal parametre druholigového zápasu. O toto sa zaslúžili obe družstva. My sme veľmi dobre kombinovali, využívali sme krídelné priestory, no vo finálnej fáze nám chýbal pokoj.  Druhý polčas sme sa zamerali na udržanie vedenia, no ak chceme byť v budúcnosti úspešní, musíme také gólové príležitosti z rýchlych protiútokov premieňať. Víťazstvo sme si plne zaslúžili, za čo hráčom ďakujem. O týždeň v  Podbrezovej môžeme splniť náš cieľ.”

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

24.Kolo       22.05.2016 o 10.30 hod.

ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ – MŠK FOMAT MARTIN   1 : 3  (0:2)

Zostava: Gonšor  –  Burger,  Stašík,  Romančík,  Sapieta,  –  Koleno,  Garaj  – Ďungel T.,  Thomka,  Ďungel P.,  –  Ďanovský

Striedali: 46. min. Gríger – Koleno, 56. min. Repáň – Sapieta, 82. min. Facuna Mar.  -Ďungel P.

Komentár: Družstvo išlo od začiatku zápasu za víťazstvom. Veľmi dobrý vstup korunovalo v 10. min, kedy po finálnej prihrávke Ďungela T. krásnym gólom sa prvýkrát predviedol Ďanovský. Potom FOMAT zvoľnil, no  zápas mal plne pod kontrolou. Boli tam ďalšie dobré príležitosti, no domáci brankár svoje družstvo podržal. Nakoniec sa v 43. min. zopakovala situácia z 10. min. a opäť Ďanovský sa presadil po druhýkrát. Do druhého polčasu vystriedal Kolenu Gríger, čím prišlo ku zmenám hráčov na jednotlivých postoch. FOMAT kontroloval hru, a v 64. min. po výbornom presingu skupiny hráčov, strelil Ďanovský hattrick. Ku cti domácim slúžilo, že hrali naďalej otvorený futbal, hlavne striedajúci Szczepaniak, priniesol oživenie. Pri dvoch hrubých chybách FOMAT podržal brankár Gonšor. Domáci mohli streliť druhý gól v 90. min., no tutovku spálili.

Tréner: ” Teší ma, že sme od 1. minúty išli za víťazstvom, a tým sme využili možnosť prvého pokusu na splnenie cieľa – historický postup FOMATU do II. ligy. Ďakujem všetkým čo sa o tento historický moment pričinili. K samotnému zápasu – vyhrali sme plne zaslúžene. Ďanovského hattrick bol toho pričinením. Využili sme naše skúsenosti a taktickú vyzretosť. Boli tam aj chyby, hlavne v posledných 15 min. sme súperovi dovolili veľa. Chvíľu si  všetci užime  tento krásny spoločný úspech.”

25.Kolo       28.05.2016 o 17.00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN – TJ ŠK KREMNIČKA    0 : 1  (0:1)

Góly: 24. min Laksík

Zostava: Gonšor – Burger, Stašík, Romančík, Ďungel T., Koleno, Garaj, Repáň, Thomka, Ďungel P., Ďanovský

Striedali: 60. min.  Sapieta – Burger, 66. min.  Gríger – Repáň, 71. min. Kollár – Koleno

Komentár: Hostia prišli s jasným zámerom. Vychádzať zo zabezpečenej obrany, ustrážiť Ďanovského a hrať na rýchle protiútoky. Tento zámer im dokonale vyšiel. Naopak FOMAT prvýkrát v majstrovskom zápase nestrelil gól. Úvod zápasu domáci zatlačili súpera na svoju polovicu, hrali svoju typickú hru, sľubné príležitosti nepremenili. Najväčšiu gólovú príležitosť mal Koleno, no v rozhodujúcej chvíli zaváhal. Hostia sa osmelili a v 24. min po chybe nášho obrancu, krásnou strelou Laksíka išli do vedenia. Nakoniec sa ukázalo, že to bol jediný gól zápasu. V závere 1. polčasu sa do gólovej príležitosti dostal Ďungel P., no jeho strela išla nad. V 2. polčase sa hralo iba na bránu hostí, ktorí výborne bránili, Ďalšie strelecké pokusy domácich zlikvidoval pozorný brankár hostí Krejčí. FOMATu chýbal moment prekvapenia a doraz pri zakončení.

Tréner: “Súper nám chcel vrátiť prehru z jesene. Dobre sa na nás pripravil po taktickej stránke. Tak ako dnes to bude fungovať v II. L. ak nepremeníme gólové príležitosti, a v obrannej fáze sa dopustíme hrubej chyby, súper nás za to potrestá. Snahu hráčom nemôžem uprieť, no vo finálnej fáze, sa musíme presadiť aj do zatvorenej obrany súpera. “

30.Kolo      08.06.2016 o 17.30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN – FK POHRONIE  “B”    8 : 0  (3 : 0)

Góly: Ďanovský 3, P.Ďungel 3, Gríger, Thomka

Zostava: Feriančik –  Sapieta, Šupej,  Romančík, Lanko, Turčina, Koleno,  Gríger, Repáň, Ďungel P. , Ďanovský

Striedali:    60. min.  Thomka  –  Repáň, 60. min..  Garaj   – Koleno, 67. min.   Ďungel T. –  Gríger

Komentár: V dnešnom zápase dostali príležitosť aj hráči, ktorí menej nastupovali v majstrovských zápasoch. Fomat od začiatku zápasu na nič nečakal vnútil súperovi svoj herný štýl. Ku cti hosťom slúži, že  hrali do konca. Domáci hrali svoju kombinačnú hru, využívali krídelné priestory, a čistým hattrickom sa blysol v 1. polčase Ďanovský. Dobré príležitosti ešte nepremenili Ďungel P., a po rohovom kope sa mohol do streleckej listiny zapísať aj Šupej. V 2. polčase domáci nepoľavili a to bolo dobre. Hostia sa už zamerali iba na dobrú defenzívu. Určité oživenie priniesli striedajúci hráči.  Fomat sa futbalom bavil. Odmenou mu bol čistý hattrick Ďungel P. v posledných 15. minútach zápasu, kedy v 1. polčase sa mu strelecky vôbec nedarilo. Vždy je o dôvere trénera hráčovi.

Tréner: “Hráči pristúpili k zápasu zodpovedne, noví hráči ma potešili. Bavili sme sa futbalom, toto sa muselo páčiť aj divákom, som si vedomý,  že kvalita súpera bola slabšia. Mňa osobne potešili dva čisté hattricky Ďanovského a Ďungela P., nie často sa to stáva v jednom zápase.

26.Kolo       05.06.2016 o 17:00 hod.

TJ TATRAN KRÁSNO NAD KYSUCOU – MŠK FOMAT MARTIN   0 : 2  (0:1)

Góly: 32. min. Gríger, 88. min. M.Facuna

Zostava: Gonšor  –  Sapieta  Stašík  Romančík  Ďungel T. –   Koleno Garaj  – Gríger  Thomka   Ďungel P.  –  Ďanovský

Striedali: 21 min.   Repáň  –  Stašík, 73 min.   Burger   –  Ďungel T., 84 min.   Facuna Mar.  –  Repáň

Komentár: Domáci nabudení víťazstvom / v stredu s Bytčou  5: 1  / nastúpili sebavedomo. Fomat od začiatku diktoval tempo hry. Určité problémy mu robila vysunutá obrana domácich.  Koncepciu nám narušilo nútené striedanie Stašíka pre zranenie. Do vedenia sme mohli isť po peknej finálnej prihrávke z krídelného priestoru Grígera, no pohotový Thomka trafil iba do brankára. Toto sa zopakovalo v 33. min, kedy diagonálna prihrávka Ďungela P. našla Sapietu, jeho únik zakončil prihrávkou na Grígera a ten strelil svoj prvý majstrovský gól za ” A” družstvo. Domáci za 1.polčas nevystrelili na našu bránu. Na začiatku 2. polčasu po výbornej prihravke Repáňa išiel sám na bránu Ďanovský, no nedal. Po minúte nasledovala ďaľšia nepremenená tutovka nášho družstva. V 66. min. zaváhal s odkopom Gonšor, nasledoval pokutový kop, no svoju chybu 100% napravil, keď vychytal Kopáska. V 87. min po peknej kombinačnej akcii Sapietu s Garajom, Facuna Mar., poistil naše víťazstvo, bol to jeho prvý dotyk s loptou po striedaní.

Tréner: “Víťazstvom sme odčinili sobotňajšiu domácu prehru. Počas celého zápasu sme dominovali. Po chvíli sme sa vysporiadali aj s vysoko postavenou obranou domácich. Mrzí ma, že na začiatku 2. polčasu sme už nerozhodli o našom víťazstve, také gólové príležitosti by sme mali premieňať. Hráči ukázali charakter a za 3 body im ďakujem.

27.Kolo      12.06.2016 o 17.00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN – TJ BANÍK KALINOVO   4 : 0  (2 : 0)

Góly: Ďanovský 2, T.Ďungel 1, P.Ďungel 1

Zostava: Feriančik  –  Burger  Stašík  Romančík  Sapieta   –  Koleno  Garaj  –  Ďungel T.  Thomka  Ďungel P.  –  Ďanovský

Striedali: 61. min.  Facuna Mar. –  Ďungel T. , 64. min.   Gábor – Thomka,  75. min.   Turčina – Garaj

Komentár: FOMAT sa posledný krát predstavil na domácom ihrisku. Od začiatku zápasu išiel za víťazstvom a tým si nepokazil dekorovanie víťaza III.L STRED. Súper prišiel v zostave, v ktorej chýbali traja hráči. Už v 6. min brankár hostí neudržal loptu a pohotový Ďanovský strelil úvodný gól zápasu. Hostia sa zamerali iba na obrannú fázu, no v útoku mali technicky výborného Puspokyho, na ktorého si obrana domácich dávala pozor. Domáci dobre kombinovali, často sa pokúšali o streľbu zo strednej vzdialenosti, no druhý gól  strelil hlavou v 23. min opäť Ďanovský. Do druhého polčasu domáci nastúpili s cieľom zvýšiť náskok. Toto sa podarilo, keď strelecky sa presadili bratia Ďungelovci v 49. a 68 min. Zápas sa potom už iba dohrával. Na 5: 0 mohol zvýšiť Gábor, no 100 percentu príležitosť nepremenil.

Tréner: “Družstvo chcelo nadviazať na posledné víťazné zápasy. Nič nepodcenilo, prístup bol v poriadku, strelili sme 4 krásne góly. Užili sme si krásne

chvíle slávy. ďakujem všetkým, ktorí sa tieto neopakovateľné zážitky zaslúžili.

28.Kolo       1906.2016 o 17:30 hod.

MŠK NÁMESTOVO – MŠK FOMAT MARTIN    0 : 1  (0 : 0 )

Góly: 66 min. Marko Repáň

Zostava: Hažer  –   Ďungel T.  Koleno   Romančík  Sapieta  –   Thomka   Garaj  –   Gríger   Repáň   Ďungel P.  –  Gábor

Striedali: 60. min  Facuna Mar. –  Gríger, 66. min. Turčina  –  Sapieta, 75. min. Kollár   –   Gábor

Komentár:MŠK FOMAT nastúpil do svojho posledného majstrovského zápasu v III.lige bez 4 hráčov základnej zostavy. /Feriančik, Burger, Stašík, Ďanovský /. Na hernom prejave to však nebolo vidieť. Prvých 10 min sa obe družstvá oťukávali, ale prvú strelu do priestoru brány vyslali domáci, ktorú však Hažer bez problémov kryl. Po tom sa dostal do dvoch gólových príležitostí Gábor, obidve neskončili gólom, domáci obetavo im zabránili. Do gólovej príležitosti sa mohli dostať hostia v 32. min, no finálnu prihrávku zle riešil Gríger. V 2. polčase sa prezentovali príležitosťami aj domáci, najväčšiu zahodili v 62. min, kedy zo 6 m netrafili bránu. Trestný kop P. Jagnešáka zo 18m skončil na spojnici tyče a brvna. Fomat rozhodol o troch bodoch v 66. min, po akcii Garaj, Gábor sa nemýlil Repáň, bol to jeho prvý gól za ” A ” družstvo. Hostia mohli poistiť víťazstvo, no ďalšie príležitosti ostali nevyužité.

Tréner: “Zápas sme odohrali so cťou, tak ako sa na víťaza súťaže patrí. Boli sme lepší na lopte. Milo ma prekvapil svojim výkonom mladý Turčina. Hráčom  patrí poďakovanie za prístup k zápasu.