Sezóna (U13)

U13 sezóna 2016/2017 jesenná časť…

MŠK Kysucké Nové Mesto – FOMAT 0 : 10 (0:6)
Góly: Pavlík 3,Spišák Timotej, Švehla, Rybakov, Martiník, Konček, Vitek, vlastný
Zostava: Beniač – Ruman, Spišák Timotej, Hlavenka – Pavlík, Švehla, Pekelský – Vitek
Striedali: Medek, Spišák Tomáš, Rybakov, Gierhardt, Martiník, Lacko, Konček
Komentár: Na ťažkom teréne chlapci podali sympatický výkon a už v prvom polčase rozhodli o výsledku zápasu. V stretnutí sa dokázali strelecky presadiť viacerí hráči. Domáci počas celého zápasu strelecky neohrozili nášho brankára. Jesennú časť súťaže sme tak ukončili vysokým víťazstvom na súperovom ihrisku.

FOMAT – MŠK Žilina C 1 : 2 (1:1)
Gól: Pekelský
Zostava: Jadroň – Ruman, Spišák Timotej, Beniač – Pekelský, Švehla, Rybakov – Konček
Striedali: Hlavenka, Medek, Lacko, Firda, Martinik, Vítek
Komentár: Chlapci po dlhšom čase ukázali, že vedia hrať futbal k čomu ich donútil kvalitný súper. Aj napriek tomu, že v dnešnom zápase ťahali za kratší koniec, si zaslúžia pochvalu. Predviedli hru, ktorá bola založená na disciplíne a taktike. V prvom polčase sme darovali hosťom prvý gól, keď sme chybovali v obrane. Potom prišli z našej strany veľmi dobré gólové príležitosti, z ktorých sme dokázali využiť len jednu a to zásluhou Pekelského. Aj v druhom dejstve sa hral dobrý futbal z oboch strán a dlho to vyzeralo, že sa zápas skončí deľbou bodov. Chýbalo veľmi málo a mohlo to byť realitou. Avšak o výsledku sa rozhodlo až v samom závere stretnutia, keď sa gólovo presadili hostia po dvojitom rohu a s veľkým šťastím dosiahli tesné víťazstvo.

MFK Dolný Kubín – FOMAT 0 : 3 (0:2)
Góly: Beniač 3
Zostava: Jadroň – Ruman, Spišák Timotej, Hlavenka – Paulík, Švehla, Pekelský – Konček
Striedali: Firda, Medek, Vitek, Lacko, Beniač, Gierhart
Komentár: Chlapci sa dnes pomalšie rozbiehali. Počas celého zápasu sme pôsobili futbalovejším dojmom. Domáci sa len sporadicky dokázali dostať k zakončeniu. U nás sa strelecky zaskvel hattrickom Beniač. Týmto výsledkom sme si upevnili vedúce postavenie v súťaži. Teší ma, že sme dokázali vyhrať zápas bez inkasovaného gólu.

FOMAT – MFK Bytča 3 : 2 (0:2)
Góly: Ruman, Konček, Pekelský
Zostava: Jadroň – Ruman, Beniač, Hlavenka – Pekelský, Švehla, Rybakov – Gierhart
Striedali: Konček, Lacko, Martiník, Medek, Krivka
Komentár: Od úvodu zápasu chlapci pôsobili zaspatým dojmom. Nebehali, nebolo u nich vidieť snahu o víťazstvo. Súper to využil a veľmi ľahko sa po našej chybe v obrane ujal vedenia z pokutového kopu. Ani tento moment chlapcov nenaštartoval k lepšej hre a opäť sme inkasovali po peknej kombinácii súpera. Po dohovore v prestávke nastúpili chlapci ako vymenení. Zrazu bolo vidno u nich pohyb, zlepšila sa kombinačná hra a začali sme rozťahovať hru do šírky. K obratu zavelil strelou z diaľky Ruman a od tohto momentu už bolo na ihrisku len jedno družstvo. Gólový účet si otvoril Konček, ktorý v premiérovom zápase skóroval dorazenou strelou. Súpera sme dostali pod tlak, čoho výsledkom bol utešený gól Pekelského, ktorý skóroval z diaľky do stredu bránky. Chlapcov môžem dnes pochváliť len za predvedený výkon v druhom polčase.

Tatran Krásno nad Kysucou – FOMAT 1 : 7 (0:2)
Góly: Pekelský 2, Švehla, Ruman, Martiník, Rybakov, Beniač
Zostava: Jadroň – Ruman, Beniač, Spišák Timotej, Švehla, Pekelský, Rybakov, Vitek
Striedali: Gierhard, Martiník, Medek, Firda, Hlavenka
Komentár: Chlapci v dnešnom zápase podali zlepšený výkon oproti domácemu zápasu. Snažili sa o častejšiu streľbu na urasteného domáceho brankára, Je potešiteľné, že sa gólovo dokázali dnes presadiť až šiesti hráči.

FOMAT – TJ Družstevník Dlhá nad Oravou 4 : 3 (0:1)
Góly: Švehla, Pekelský, Pavlík, Rybakov
Zostava: Jadroň – Ruman, Hlavenka, Timotej Spišák, Švehla, Pekelský, Pavlík, Vitek
Striedali: Beniač, Rybakov, Medek, Gierhardt
Komentár: Hráči v dnešnom zápase zaostali výkonom za svojimi možnosťami. Chýbal im pohyb bez lopty, myšlienka a nedarilo sa im ani v zakončení. Po prestávke však nastúpili ako vymenení. Zlepšil sa pohyb, kombinačnou hrou sme si robili tlak na súpera. Bolo len otázkou času, kedy sa nám podarí streliť gól. Výsledok sme za pár minút otočili vo svoj prospech. No v závere sme sa nedokázali koncentrovať a dostali sme lacné góly. Dnes to z našej strany bol veľmi slabý výkon, proti dobre fyzicky pripravenému družstvu.

FK Čadca – FOMAT 3 : 4 (1:2)
Góly: Pekelský 2, Pavlík, Tretina
Zostava: Jadroň – Ruman, Tretina, Spišák Timetej – Pavlík, Pekelský, Rybakov – Beniač
Striedali: Vitek, Medek, Krivka, Hlavenka
Komentár: Zápas sa odohral za stáleho dažďa na rozmočenom trávniku. Chlapci v zápase podali bojovný výkon. Museli sme otáčať dvakrát nepriaznivý stav a o výhre sme rozhodli až tesne pred koncom stretnutia umiestnenou strelou Pekelského. Som rád , že sme ani v tomto zápase nenašli premožiteľa.

FOMAT – MFK Tatran L. Mikuláš 3 : 2 (1:1)
Góly: Pavlík, Beniač, Pekelský
Zostava: Jadroň – Ruman, Timotej Spišák, Tretina -Pavlík, Pekelský, Gierthart – Leško
Striedali: Medek, Martiník, Vitek, Beniač
Komentár: V dnešnom zápase museli chlapci siahnuť na samé dno síl, keď proti nám stálo konečne fyzicky, ale aj technicky zdatné družstvo. Chlapci ukázali morálno-vôľové vlastnosti, nakoľko museli dvakrát otáčať nepriaznivý stav stretnutia. Hralo sa vo vysokom tempe a obe družstva sa snažili hrať kombinačne. O výsledku zápasu rozhodol nie príliš silnou strelou Pekelský.

FOMAT – Oravan Oravská Jasenica 5 : 1 (4:0)
Góly: Pekelský 4, Rybakov
Zostava: Jadroň – Ruman, Medek, Hlavenka – Pekelský, Pavlík, Rybakov -Martiník
Striedali: Ivaška, Spišák Timotej, Krivka, Firda
Komentár: V dnešnom zápase chlapci výkonom zaostali za svojimi možnosťami. Len v úvode stretnutia dokázali súpera zatlačiť pred vlastnú bránu a vypracovať si množstvo gólových príležitosti. Hostia hrali rozumne a zbytočne sa netlačili do útoku. K tomu sa pridal veľmi dobre chytajúci brankár.

TJ Pokrok Stará Bystrica – FOMAT 12 : 0 (8:0)
Góly: Švehla 4, Rybakov 4, Beniač 2, Pekelský 2
Zostava: Jadroň – Ruman, Spišák Tomáš, Hlavenka – Pavlík, Švehla, Rybakov – Pekelský
Striedali: Beniač, Ivaška
Komentár: Dnes sme sa gólovo pomalšie rozbiehali. Domáci hráči dokázali s nami na začiatku držať vyrovnanú hru. Postupom času sme sa dokázali presadiť aj strelecky a ovládli sme hru. Domáci sa už len sporadicky dostávali pred našu bránu.

FOMAT – FC Attack Vrútky 18 : 1 (10:0)

FOMAT – ŠK Belá 25 : 0 (9:0)
Góly: Švehla 7, Pekelský 5, Rybakov 4, Martiník 4, Pavlík 3, Spišák Tomáš 2
Zostava: Hnilica – Ruman, Spišák Tomáš, Hlavenka – Pavlík, Švehla, Rybakov – Pekelský
Striedali: Medek, Ivaška, Martiník, Beniač
Komentár: Súper od začiatku stretnutia prišiel len brániť a nedostať veľa gólov. Chlapci si v zápase z chuti zastrieľali a prezentovali sa peknou kombinačnou hrou. Tempo hry vzhľadom na teplé počasie nebolo vysoké.

ŠK Tvrdošín – FOMAT 2 : 14 (1:7)
Góly: Švehla 6, Pavlík 4, Rybakov 4
Zostava: Jadroň – Hlavenka, Spišák Tomáš, Ruman – Pekelský, Švehla, Rybakov – Pavlík
Striedali: Hnilica, Martiník, Vítek, Medek
Komentár: Nad domácimi sme jasne dominovali počas celého zápasu. Od začiatku stretnutia sme diktovali tempo hry. Darilo sa nám aj zakončenie strelou z diaľky a kombinačnou hrou sme si vytvorili množstvo šanci. Chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu.

Zdielať