28.kolo FOMAT – MFK Tatran L. Mikuláš 1 : 2 (0:1)

Gól: Taraba

Zostava: Bajcár – Čutek, Kraľovanský, Klein, Bielik – Nagy, Sajdák, Horváth, Hideg – Paučula, Červeň

Striedali: Schneider, Buocik, Škvarek, Taraba

Komentár: V prvom polčase boli hostia lepšie družstvo, čo potvrdili aj gólom. V druhom polčase sme hru vyrovnali, žiaľ znova sme inkasovali a napriek tomu, že sme boli do konca zápasu lepším družstvom na zisk čo i len jedného bodu to nestačilo.

27.kolo Jupie Podlavice – FOMAT 11 : 1 (3:1)

Gól: Horváth

Zostava: Bajcár – Paučula, Vajdel, Klein, Bielik – Sajdák, Horváth – Hideg, Strapko, Taraba

Komentár: Prvý polčas chalani aj napriek nepriaznivým podmienkam podali bojovný výkon a súperovi sa vyrovnali v určitých úsekoch hry. V druhom polčase už nestačili fyzicky na dobre hrajúceho súpera. Domáci po piatom strelenom góle úplne ovládli dianie na ihrisku a zápas si užívali.

26.kolo FOMAT – TJ Jednota Bánová 1 : 1 (1:1)

Gól: Klein

Zostava: Čutek, Černek, Klein, Bielik – Buocik, Sejdák, Škvarek, Hideg – Taraba, Šmehýl

Striedali: Vajdel

Komentár: Náš najhorší zápas v celej doterajšej sezóne. Ťažko nájsť v takomto zápase nejaké pozitívum. Naša hra nespĺňala žiadne kritériá. Musíme si zápas rozobrať, zhodnotiť a vyvodiť nejaké dôsledky, aby sa takéto momenty viac neopakovali.

30.kolo FOMAT – FK Rakytovce 1 : 2 (0:0)

Gól: Kochol

Zostava: Bajcár – Škvarek, Kochol, Virec, Vajdel – Klein, Sajdák – Hideg, Babčaník, Taraba – Šmehýl

Striedali: Mikós, Červeň

Komentár: Tento domáci zápas nám nevyšiel výsledkovo a ani herne. V prvom polčase bola hra vyrovnaná a obe družstvá si vypracovali po jednej vyloženej šanci, ktoré však ostali nevyužité. V druhom polčase chalani pridali na aktivite, boli dôraznejší, avšak chýbala nám presnosť a trpezlivosť vo finálnej fáze. Súper hrozil v druhom dejstve po rýchlych protiútokoch a dva krát v krátkom časovom rozmedzí sa mu podarilo dostať do dvoj gólového vedenia. V závere stretnutia sa nám podarilo ešte znížiť, ale na vyrovnanie nám už čas neostal.

25.kolo MŠK K.N.Mesto – FOMAT 1 : 2 (0:1)

Góly: Horváth, Hideg

Zostava: Bajcár – Vajdel, Kochol, Klein, Bielik – Sajdák, Horváth – Hideg, Škvarek, Taraba – Šmehýl

Striedali: Buocik, Čutek, Červeň

Komentár: Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami s veľkým množstvom súbojov a množstvom nepresností. V 35.min. sa nám vydaril pekný rýchly protiútok a dostali sme sa do vedenia. Na začiatku druhého polčasu bol súper aktívnejší a vytvoril si dve sľubné príležitosti. Nám sa podarilo úvodný tlak prečkať a v 49.min. chlapci zvýšili vedenie na 2:0. Súperovi sa ešte podarilo znížiť na rozdiel gólu, ale víťazstvo si chalani už postrážili. V tomto zápase niektorí hráči sklamali v prístupe.

24.kolo FOMAT – MŠK R. Sobota 3 : 0 Kontumačne /Hostia nepricestovali…/

23.kolo FK Pohronie – FOMAT 2 : 1 (1:1)

Gól: Mikos

Zostava: Bajcár – Škvarek, Kochol, Klein, Vajdel – Babčaník, Sajdák – Hideg, Mikos, Badáň – Šmehýl

Striedali: Taraba

Komentár: Zápas sme začali aktívne a po peknej kombinačnej akcii v krajnej vertikále sme sa dostali do vedenia. Naše vedenie mohlo byť aj výraznejšie, ale naše šance ostali nevyužité. Domácim sa podarilo v 30.min. vyrovnať z jedenástky. V druhom polčase po hrubej individuálnej chybe sa súper dostal do vedenia. Od tohto momentu sme súpera pritlačili, ale naša hra bolo príliš nervózna. Chýbala nám organizácia a trpezlivosť. Prehra mrzí, ale ukázala nám priebeh zápasu za nepriaznivého stavu.

22.kolo FOMAT – LAFC Lučenec 9 : 0 (5:0)

Góly: Mikós 2, Horváth 2, Sajdák 2, Šmehýl, Badáň, Škvarek

Zostava: Bajcár – Bielik, Kochol, Virec, Čutek – Hideg, Sajdák, Horváth, Badáň – Šmehýl, Mikós

Komentár: Toto bol prvý zápas U-17 v jarnej časti na prírodnom trávniku v Martine a chalani si ho naozaj dokonale užili. Súper začal od prvej minúty hrať dlhé nakopávané lopty, čo nám futbalovo nevyhovovalo a pár minút nám trvalo, kým sa družstvo kombinačne rozohralo. Od 16. do 23.min. sme strelili 3 góly (Horváth a Sajdák 2). Od tohto momentu sme jednoznačne ovládli dianie na ihrisku. Veľmi dobrý zápas odohral Badáň. Tradične v defenzíve Virec a dvojica záložníkov Sajdák a Horváth. Do polčasu sa ešte presadil Mikós a Šmehýl upravil na 5:0. V druhom polčase sme prestriedali a opäť nám trvalo 12 až 15 min., aby sme hrali to, čo sme chceli. Posledných 20 min. to už bolo futbalovo v našej réžii. Na konečných 9:0 postupne upravili Mikós, Horváth, Badáň a Škvarek. Za predvedený výkon by som chcel všetkým chalanom poďakovať.

21.kolo ŠK Tvrdošín – FOMAT 1 : 5 (0:3)

Góly: Šmehýl 2, Mikós, Horváth, Taraba

Zostava: Bajcár – Čutek, Klein, Vírec, Vajdel – Horváth, Sajdák – Hideg, Mikos, Badáň – Šmehýl

Striedali: Taraba, Škvarek, Kochol

Komentár: Úvodné minúty zápasu patrili domácim. Hrali aktívne, dôrazne a vytvárali si sľubné strelecké príležitosti. Tento úvodný tlak sa nám podarilo ustáť a chalani začali v zápase dominovať. Ešte v prvom polčase sme sa strelecky presadili tri krát. V druhom polčase chalani pridali ešte dva góly a zápas jednoznačne dotiahli do víťazného konca. Výsledok teší, ale herný prejav hlavne v druhom polčase nespĺňal naše požiadavky.

20.kolo FOMAT – FO Kinex Bytča 3 : 0 kontumačne

29.kolo FK Čadca – FOMAT 3 : 3 (2:1)

Góly: Taraba 2, Hideg

Zostava: Bajcár – Čutek, Virec, Vajdel, Bielik – Horváth, Škvarek – Hideg, Sajdák, Badáň – Šmehýl

Striedali: Mikós, Červeň, Taraba, Buocik

Komentár: Zápas mal vysokú kvalitu, k čomu prispeli obe družstva. Súper už v 20.min. viedol o dva góly, pretože dominoval v stredovej zóne. V tomto zápase sme ukázali charakter a ani nepriaznivý vývoj zápasu nás nezlomil. Zápas chalani dokázali otočiť a ešte v 80.min. sme vyhrávali. Škoda inkasovaného gólu v nadstavenom čase, ale podľa priebehu je remíza zaslúžená.

19.kolo MFK Lokomotíva Zvolen – FOMAT 0 : 6 (0:2)

Góly: Sajdák 3, Horváth, Šmehýl, Červeň

Striedali: Buocik, Taraba, Červeň

Komentár: V tomto zápase na súperovom ihrisku sme jednoznačne dominovali a domácich sme prevýšili vo všetkých činnostiach. Problémy nám nerobila ani prírodná tráva, na ktorej chalani nehrali zápas pol roka. Teší nás produktivita mužstva, kompaktnosť, súdržnosť a výborná forma rozdielových hráčov. Na tieto výkony v posledných týždňoch musíme nadviazať aj v ďalších zápasoch.

18.kolo FOMAT – MŠK Námestovo 4 : 2 (3:0)

Góly: Klein, Horváth 11m, Sajdák, Taraba

Zostava: Bajcár – Čutek, Virec, Klein, Vajdel – Horváth, Škvarek – Hideg, Sajdák, Badáň – Šmehýl

Striedali: Buocik, Bielik, Taraba, Mikós

Komentár: V prvom polčase chalani nešetrili pohybom. Dobre kombinovali, vytvárali si strelecké príležitosti a hrali organizovane. Výsledkom bolo trojgólové vedenie, keď sa presadili postupne Klein, Horváth a Sajdák. V druhom polčase sme chceli pokračovať v nastolenom trende, avšak súper nás pribrzdil gólom hneď v úvode druhého polčasu zo štandardnej situácie. Po inkasovanom góle súper začal nakopávať lopty do útočnej zóny a snažil sa vytvárať tlak. Takáto akcia sa mu podarila v 65.min. a hostia znížili na rozdiel gólu. Po inkasovanom druhom góle chalani zvýšili aktivitu a súpera už nepustili do vyloženej šance. V závere sa nám podarilo dostať do dvojgólového vedenia, keď sa strelecky presadil Taraba.

17.kolo MFK Nová Baňa – FOMAT 0 : 3 Kontumačne

16.kolo FOMAT – MFK Ružomberok 1 : 2 (0:2)

Gól: Šmehýl

Zostava: Bajcár – Čútek, Virec, Klein, Vajdel – Horváth, Sajdák – Hideg, Šmehýl, Badáň – Mikós

Striedali: Škvarek, Taraba

Komentár: Do úvodných minút prvého jarného kola sme chceli vstúpiť aktívne s dostatočnou agresivitou a so snahou donútiť súpera k chybe. Tento zámer sa nám nepodarilo naplniť a prvý polčas bol sprevádzaný prílišným rešpektom. Súper mal prevahu v držaní lopty, vytváral si štandardné situácie. Po sérii rohových kopov sa mu podarilo dostať do vedenia. Hneď po inkasovanom prvom góle súper skóroval ešte raz. Mrzí nás nevyužitá obrovská šanca v prvom polčase. V druhom polčase chalani splnili všetky taktické pokyny. Hrali dôrazne a súperovi sa vyrovnali vo všetkých činnostiach. Škoda, že sa nám zápas nepodarilo dotiahnuť do remízového konca. Za predvedený výkon si chalani zaslúžia pochvalu.