Sezóna (U19)

U19 sezóna 2015/2016 jarná časť…

28.kolo FOMAT – FK Tatran L. Mikuláš 0 : 2 (0:1)

Zostava: Kulich – Šmehýl, Lacko, Černek, Kupčo – Bobok, Kračmer, Jesenský, Melich – Cíger, Rohoň

Striedali: Babčaník, Ličko, Perinaj

Komentár: Po nevydarených výsledkoch sme sa chceli rozlúčiť so súťažou víťazstvom. Proti nám sa však postavil húževnatý súper, ktorý mal výbornú jar. Herne sme jasne dominovali a vytvorili sme si dve čisté gólové príležitosti. Naša slabá efektivita sa prejavila opäť, čo šikovný hostia využili hneď pri prvej príležitosti. Snažili sme sa vyrovnať, ale bránka hostí akoby bola zakliata. Druhý polčas sme začali veľkým náporom, no opäť drobná chyba v zadných radoch a súper zvýšil svoj náskok na rozdiel dvoch gólov. Ani po tak tvrdom údere sme nezložili zbrane a snažili sme sa o kontaktný gól. Súper naopak hrozil po rýchlych brejkoch a niekoľko svojich šancí do otvorenej obrany trestuhodne zahodil. Nám nebolo súdené dať gól a tak sme zo zápasu odchádzali so sklonenými hlavami. Za celú sezónu sa chcem chlapcom poďakovať, ale ešte dlho nás bude mátať jej zbabraný záver, keď sme sa z druhej priečky prepadli až na štvrtú.

27.kolo Jupie Podlavice – FOMAT 4 : 2 (2:1)

Góly: Kračmer, Lacko

Zostava: Kulich – Rohoň, Lacko, Černek, Jesenský – Šmehýl, Kračmer, Cíger, Melich – Perinaj, Škvarek

Komentár: Aj napriek obrovským problémom poskladať družstvo sme začali zápas výborne. Hru sme kontrolovali a dobre kombinovali. Výsledkom bol úvodný gól už v 11.min., keď tvrdou strelou spoza šestnástky otvoril skóre Kračmer. V eufórii zo streleného gólu sme stratili koncentráciu, čo domáci okamžite využili a v priebehu dvoch minút otočili skóre. V druhom polčase sa ešte viac prejavili naše problémy v zostave a tak domáci prevzali iniciatívu. Nám sa  podarilo vyrovnať, keď po štandardnej situácii hlavou skóroval Lacko. Domáci svoj tlak ešte viac vystupňovali a my sme už nedokázali hroziť smerom dopredu. Výsledkom našej pasívnej hry boli dva góly domácich, ktorí tak definitívne zlomili náš odpor. Hráčom, ktorí nastúpili nemám čo vyčítať, naopak chcem sa im poďakovať za bojovnosť a bol by som rád, keby si urobili sami poriadok so svojimi „spoluhráčmi“.

26.kolo FOMAT – TJ Jednota Bánová 2 : 2 (1:1)

Góly: Rohoň, Babčaník

Zostava: Bajcár – Virec, Kochol, Lacko, Jesenský – Kračmer, Horváth – Vavák, Babčaník, Buocik – Rohoň

Komentár: Opäť sa opakoval scenár zo stredy. Množstvo nevyužitých šancí a na konci iba remíza 2:2. Hrali sme slabo, nevedeli sme prekonať súperov ofsajd systém a opäť to bolo bez iskry, či väčšej túžbe po víťazstve. Neospravedlňuje nás ani to, že sme nastúpili v základnej zostave so šiestimi hráčmi, ktorí sú vekom ešte mladší dorastenci. Ak však nezmeníme prístup, tak náš herný úpadok sa bude prehlbovať.

30.kolo FOMAT – FK Rakytovce 1 : 1 (0:1)

Gól: Vavák

Zostava: Kulich – Kupčo, Lacko, Černek, Jesenský – Turčina, Kračmer – Repáň, Gríger, Melich – Vavák

Striedali: Ličko, Buocik

Komentár: Odohrali sme veľmi slabý zápas. Úvod nám vyšiel, keď hneď po prvej akcii sme nastrelili tyč, ale to akoby zmenilo naše myslenie. Začali sme hrať zložito, loptu sme vodili, čo dobre organizovaná obrana hostí v pohode riešila. Aj napriek tomu sme si vytvorili množstvo šancí. Tie však trestuhodne zahadzujeme už dlhodobo. Naopak súper z ojedinelého útoku skóroval. Druhý polčas sme sa snažili o obrat. Šancí sme mali na dva zápasy, ale ujala sa iba hlavička Vaváka. Do konca zápasu sme dobíjali bránku hostí, no gól sa nám nepodarilo vsietiť ani z tých najvyloženejších  príležitostí. Celkovo som sklamaný z prístupu hráčov k stretnutiu.

25.kolo MŠK K.N.Mesto – FOMAT 2 : 1 (1:1)

Gól: Vavák

Zostava: Kulich – Kupčo, Lacko, Černek, Virec – Turčina, Jesenský – Bobok, Vavák, Melich – Rohoň

Striedali: Babčaník, Ličko, Buocik

Komentár: Jeden z najlepších zápasov jarnej časti. Obe družstva hrali útočne, výsledkom čoho bolo množstvo gólových príležitostí. Žiaľ my sme ich hlavne v prvom polčase zahadzovali. Gól sme inkasovali zo štandardnej situácie, ale už o chvíľu strelou z diaľky zaskočil domáceho brankára Vavák. Druhý polčas bol opäť vyrovnaný, no domácim sa podarilo vsietiť gól po rýchlom protiútoku. My sme sa snažili o vyrovnanie, ale domáci nám to svojou bojovnosťou nedovolili. Nehrali sme zle, no málo hráčov túžilo po víťazstve. To bol rozdiel medzi nami a domácimi.

24.kolo FOMAT – MŠK R. Sobota 3 : 0 Kontumačne /hostia nepricestovali…/

23.kolo FK Pohronie – FOMAT 0 : 4 (0:3)

Góly: Kračmer 2, Rohoň 2

Zostava: Kulich – Kupčo, Lacko, Černek, Virec – Cíger, Turčina – Bobok, Kračmer, Ličko – Rohoň

Striedali: Jesenský, Buocik, Perinaj

Komentár: Počas celého zápasu sme jasne dominovali. Už z prvého útoku sme otvorili skóre gólom Kračmera. To značne ovplyvnilo dianie na ihrisku. My sme si verili, pekne sme kombinovali a domácich nútili k chybám. V 13.min. jednu takú využil opäť Kračmer. Náš dobrý výkon v prvom polčase korunoval gólom Rohoň. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu. Opäť sme jasne dominovali. V 60.min. pridal svoj druhý gól Rohoň. Potom sa už stretnutie iba dohrávalo, ale aj napriek tomu sme ďalšie šance už nevyužili. Konečný výsledok je dielom výbornej práce celého mužstva, za čo si chlapci zaslúžia pochvalu.

22.kolo FOMAT – LAFC Lučenec 7 : 0 (4:0)

Góly: Rohoň 3, Turčina, Kračmer, Perinaj, vlastný

Zostava: Kulich – Kupčo, Lacko, Černek, Jesenský – Cíger, Turčina, Kračmer, Vavák – Rohoň, Repáň

Striedali: Perinaj, Ličko, Bobok

Komentár: Opäť sme odohrali dobré stretnutie. Počas celého zápasu sme jasne dominovali a aj schuti si zastrieľali. Už v 7.min. otvoril skóre Turčina. To nás ešte viac nakoplo a predviedli sme niekoľko pekných akcií. V 17. min. svoju individuálnu akciu zakončil výstavným  gólom Kračmer. V 22.min. začal svoje gólové predstavenie Rohoň. V závere polčasu si dezorientovaná obrana hostí dala vlastný gól, keď odrazená strela od žrde skončila za chrbtom bezmocného brankára hostí. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu a bolo len otázkou času, akým gólovým rozdielom skončí zápas. V 58. a 82.min. skompletizoval hattrick Rohoň a skóre uzavrel Perinaj. Náš dobrý výkon bol výsledkom pestrej kombinačnej hry a chlapci sa bavili futbalom.

21.kolo ŠK Tvrdošín – FOMAT 0 : 2 (0:2)

Góly: Rohoň, Melich

Zostava: Kulich – Kupčo, Lacko, Černek, Jesenský – Kračmer, Gríger – Melich, Repáň, Bobok – Rohoň

Striedali: Cíger, Babčaník, Perinaj

Komentár: Celý zápas ovplyvnil úvod stretnutia, keď už v prvej minúte po rohovom kope otvoril skóre Rohoň. Nám to veľmi pomohlo a domácich sme nepúšťali k lopte. V 15.min. opäť po nacvičenom signále zvyšoval na 0:2 Melich. Po tomto góle sme úplne ovládli hru. Domáci sa ale nevzdávali a pokúšali sa znížiť no nás podržal brankár Kulich. Druhý polčas sa niesol v snahe domácich o vyrovnanie, no my sme hrali v obrane pozorne a vyrážali sme do rýchlych protiútokov. Žiaľ tie sme trestuhodne zahadzovali. Posledných päť minút bolo hektických, keď domáci zahodili niekoľko vyložených príležitostí. My sme to aj so šťastím ustáli a tak sme si z horúcej pôdy odniesli cenné a zaslúžené tri body.

20.kolo FOMAT – FO Kinex Bytča 6 : 1 (3:1)

Góly: Gríger 3, Turčina, Lacko, Buocik

Zostava: Kulich – Kupčo, Lacko, Melich, Jesenský – Kračmer, Gríger, Turčina, Cíger – Vavák, Repáň

Striedali: Buocik, Ličko, Perinaj, Černek

Komentár: Počas celého zápasu sme jasne dominovali a súperovi prakticky nič nedovolili. Boli však aj fázy hry, keď sme ani my nepredvádzali pekný futbal. Po množstve šancí sa nám podarilo otvoriť skóre po nacvičenom signále, keď do prázdnej bránky zasunul loptu Gríger. Na dva nula zvyšoval opäť Gríger po krásnej kombinácii s Repáňom. V 44.min. po jednoduchej, ale opäť peknej akcii dovŕšil hattrick Gríger. Hostia znížili z pokutového kopu na polčasových 3:1. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 52.min. opäť po nacvičenej štandardnej situácii nedal šancu brankárovi Turčina. O tri minúty zvyšoval na 5:1 hlavou Lacko a skóre zápasu uzavrel Buocik. Okrem pekných gólov sme ešte nepremenili ďalšie šance a tak súper odchádzal pre nich s lichotivou prehrou 6:1. Teší ma, že sme potvrdili úlohu favorita a zároveň sme sa dotiahli na druhé Námestovo.

29.kolo FK Čadca – FOMAT 0 : 1 (0:0)

Gól: Lacko

Zostava: Kulich – Rohoň, Lacko, Melich, Jesenský – Babčaník, Gríger, Kračmer, Cíger – Vavák, Repáň

Striedali: Buocik, Ličko, Bobok

Komentár: Prvých dvadsať minút sme mali hru jednoznačne pod kontrolou. Dobre sme kombinovali a domácich sme do ničoho nepúšťali. Otvoriť skóre mohol už v 5.min. Rohoň, ale jeho strelu brankár vyrazil a následnú dorážku  Grígera vykopol obranca z bránkovej čiary. Domáci pohrozili jediný krát, keď nájazd útočníka včasným vybehnutím zlikvidoval Kulich. Hra sa na chvíľu vyrovnala a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Záver polčasu patril opäť nám, ale gól sa nám nepodarilo vstreliť. Druhý polčas sme pokračovali v nátlakovej hre. Výsledkom bolo množstvo rohov a štandardných situácii. Po jednom z nich sme sa konečne presadili, keď Lacko nedal šancu brankárovi domácich. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale my sme výbornou defenzívou nedovolili zmenu skóre. Za predvedený výkon sme si zaslúžili tri body a chlapci pochvalu.

19.kolo MFK Lokomotíva Zvolen – FOMAT 2 : 3 (0:2)

Góly: Repáň, Rohoň, Babčaník

Zostava: Kulich – Rohoň, Melich, Lacko, Jesenský – Kračmer, Cíger – Vavák, Repáň, Babčaník – Gríger

Striedali: Buocik

Komentár: Úvod zápasu bol obojstranne vyrovnaný. Obe družstva sa snažili o jednoduchý spôsob hry. My sme sa tento krát vyhli hrubým chybám v rozohrávke, čo bolo kľúčové pre vývoj zápasu. Postupne sme začali diktovať tempo hry a aj napriek zlému terénu sme dobre kombinovali. Po jednej takejto akcii sme sa ujali vedenia, keď strelou spoza šestnástky nedal šancu brankárovi Repáň. Na dvojgólový rozdiel zvýšil peknou hlavičkou Rohoň. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, ale tento krát nás nepodržal brankár a domáci znížili. Súper vycítil šancu na zvrat, no obrana hrala spoľahlivo. V 86.min. po krásnej kombinácii dal do prázdnej bránky gól Babčaník. Domáci ešte zápas zdramatizovali lebo v poslednej minúte strelou z diaľky znížili na konečných 2:3. Škoda dvoch lacných gólov. Celkový dojem však vyznel jednoznačne v náš prospech.

18.kolo FOMAT – MŠK Námestovo 1 : 1 (0:1)

Gól: Jesenský 11m

Zostava: Kulich – Rohoň, Lacko, Černek, Jesenský – Babčaník, Cíger, Kračmer, Vavák – Gríger, Repáň

Striedali: Melich, Buocik

Komentár: Zápas ovplyvnila chyba už v 5.min., keď našu zlú rozohrávku potrestali hostia úvodným gólom. O minútu mohlo byť ešte horšie, keď opäť chybná rozohrávka skončila na kopačke útočníka, ten však netrafil bránu. Tieto dve situácie ovplyvnili našu hru, pretože sme sa báli hrať futbal a prispôsobili sme sa jednoduchej hre hostí. Mali sme miernu územnú prevahu, ale gól sme nedali. Cez polčas som chlapcom prízvukoval, že náš strelený gól všetko zmení. Žiaľ ešte viac nám viazla kombinácia a obojstranne to bol slabý zápas. Vykúpením bola 70.min., keď odvážny prienik Rohoňa zastavila obrana hostí len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Jesenský. To pomohlo futbalu, lebo aj hostia sa snažili rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Našťastie sa im to nepodarilo, aj keď nastrelili tyč. V úplnom závere sme mohli víťazstvo strhnúť na svoju stranu, no krásnu strelu Jesenského brankár hostí vyrazil na roh. Pre nás je to ďalšia strata bodov. Dúfam, že chlapci dajú do zápasov viac. Zatiaľ zaostávajú za svojimi optimálnymi výkonmi.

17.kolo MFK Nová Baňa – FOMAT 0 : 3 Kontumačne…

16.kolo FOMAT – MFK Ružomberok 1 : 7 (0:3)

Gól: Cíger

Zostava: Kulich – Rohoň, Melich, Černek, Jesenský – Kračmer, Cíger, Turčina, Vavák – Gríger, Repáň

Striedali: Babčaník, Buocik

Komentár: Proti lídrovi tabuľky sme nastupovali v kompletnom zložení a tak sme si verili, že mu budeme vyrovnaným súperom. Žiaľ ostalo len pri prianí a hostia nám uštedrili tvrdú lekciu z moderného futbalu. Vo všetkých činnostiach boli lepší, dôraznejší, rýchlejší. A keď sme ešte pridali hrubé individuálne chyby, tak výsledok nemohol inak ani dopadnúť. Do prvého gólu hostí v 27.min. bola hra ako tak vyrovnaná, keď obe družstvá mali gólové príležitosti. Po inkasovanom góle sme urobili mierne korektúry v zostave a začali sme mať trošku navrch. Vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu, ale hostia ukázali svoju kvalitu. Rýchle protiútoky zakončovali s prehľadom a tak sme odchádzali do šatní s krutým výsledkom 0:3. Druhý polčas bol z našej strany ešte horší. Už sme nemali ani dostatok psychických síl aby sme zo zápasom niečo urobili. Naopak hostia nás tvrdo trestali. Nepomohlo nám ani vylúčenie hráča hostí. Práve naopak, súper ešte viac túžil po víťazstve. Náš gól v 72.min. po hlavičke Cígera bol len chabým výkrikom, naopak hostia ešte pridali ďalšie dva góly a my sme odchádzali zo zápasu po zahanbujúcej prehre 1:7. Ťažko sa mi hľadajú slová po takom debakli, ale proti tak kvalitnému súperovi treba hrať za hranicami svojich možností. My sme však predviedli trápny výkon.