Zápasy "B"

Majstrovské zápasy “B” mužstva Jesenná časť 2016/2017

FC 34 L. Mikuláš Palúdzka – FOMAT B 2 : 0 (1:0)

Zostava: Gonšor – Lilge, Dianovský, Gregor, Šupej – Bukovčan, Kovačik – Jesenský, Ďanovský, Rúrik/72.Kupčo/ – Paulovič/62.Cíger/

Komentár: K súperovi sme cestovali s úmyslom bodovať, čo by nám zaručilo vedúcu pozíciu po jesennej časti. Zámer nám nevyšiel aj napriek tomu, že mužstvo podalo solídny výkon, ktorý však nestačil na konečný úspech. Domáci mali v úvode častejšie loptu, ale nedokázali si vypracovať nebezpečnejšiu situáciu. S pribúdajúcim časom sa hra vyrovnala a my sme boli nebezpečnejším mužstvom. Veľkú šancu mal Paulovič, keď nedokázal presne umiestniť strelu z blízka k tyči. Paradoxne po našom rohu sa domáci zmocnili lopty a vyšiel im rýchly brejk do našej otvorenej obrany. Po zmene strán domáci vsadili na bránenie tesného náskoku. Strelecky sa niekoľkokrát pokúšal prekonať brankára Ďanovský, ale neuspel. Najväčšiu príležitosť nedokázal premeniť Bukovčan, keď po vysunutí neprekonal ani na dvakrát domáceho brankára. S pribúdajúcim časom sme si vytvorili mierny tlak. Boli sme aktívnejším mužstvom, ale dopustili sme sa chyby pri rozohrávke a domáci to využili na zvýšenie náskoku. Dnes sme vyšli strelecky naprázdno, ale chlapci predviedli sympatický výkon.

FOMAT B – FK Nižná 4 : 1 (2:1)

Góly: Gregor 11m, Kováčik, Paulovič, Lanko

Zostava: Gonšor – Lilge, Dianovský, Gregor, Šupej – Bukovčan, Kovačik – Bobok/81.Buocik/, Boďa, Rúrik/46.Lanko/ – Paulovič/74.Frkáň/

Komentár: Hostia počas celého zápasu neboli nebezpeční. Len sporadicky si dokázali vypracovať sľubnejšiu akciu, ktorú našťastie zakončovali nepresne. My sme sa dnes veľmi ťažko rozbiehali, chlapcom chýbal pohyb bez lopty a nasadenie bolo veľmi slabé. Hre chýbalo tempo a my sme sa veľmi rýchlo prispôsobili hosťom. Prebudil nás až kuriózny vlastný gól Gregora, ktorý nechtiac trafil priestor brány po výkope Gonšora. Do polčasu sme výsledok otočili, keď sa z pokutového kopu presadil Gregor a v krátkom čase aj Kováčik, ktorý skóroval po štandardnej situácii. V druhom polčase si hostia vypracovali len jednu sľubnú príležitosť, avšak netrafili bránu. Naša hra sa zlepšila, pridali sme na pohybe a dôraze, čoho výsledkom boli presné zakončenia Pauloviča a Lanka. Keby sme využili ponúknuté šance, naše víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie.

TJ Máj Ružomberok-Černová – FOMAT B 1 : 1 (1:1)

Gól: Bobok

Zostava: Hažér – Lilge, Dianovský, Gregor, Lanko – Bukovčan, Turčina – Bobok, Boďa, Paulovič/80.Rúrik/ – Repáň/58.Kovačik/

Komentár: Dnešný zápas nám nevyšiel podľa predstáv. Ešte pred zápasom sme riešili brankársky post, nakoľko Gonšora premohla choroba. V rozcvičke sa k tomu zranil Repáň. Od úvodu zápasu sme diktovali tempo my. Domáci nastúpili až s príliš veľkým rešpektom a prakticky všetci hráči bránili na svojej polovici. My sme útočili do prehustenej obrany, ale aj napriek tomu sme mali sľubné situácie. Pri nich sme neboli dostatočne agresívni. Domáci sa časom osmeľovali a zistili, že z našej strany to nie je najlepší výkon. Boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia po hrubej chybe Gregora pri rozohrávke. Na tento gól sme dokázali veľmi rýchlo odpovedať, keď sa hlavou po centri Lanka presadil Bobok. Po zmene strán sa hra vyrovnala, vypracovali sme si opäť dobré príležitosti, ale neboli dôrazne zakončené. Absentovala nám dnes myšlienka vo finálnej fáze a kúsok šťastia pri zakončení, nakoľko sme nastrelili dvakrát brvno Paulovičom a Kováčikom. Posledných 10 minút sme hrali v oslabení a paradoxne to bol najlepší výkon v stretnutí. Zo strany hráčov mi chýbala väčšia vôľa po víťazstve.

FOMAT B – OŠK Olympia Bobrov 2 : 1 (2:1)

Góly: Repáň, Paulovič

Zostava: Gonšor – Lilge, Dianovský, Gregor, Lanko – Bukovčan, Turčina – Bobok, Boďa, Repáň – Paulovič /46.Kováčik, 76.Rúrik/

Komentár: Dnes nám nevyšiel vstup do zápasu, keď sme pôsobili zaspato. To dokonale využil súper, keď sa dokázali gólovo presadiť zo štandardnej  situácie. S pribúdajúcim časom sme preberali hru. Už v 16.min. sme odpovedali tiež po štandardnej situácii Repáňom. Tento moment nás naštartoval k zlepšenej hre. Dokázali sme si vypracovať sľubné situácie, ale  z gólu sme sa tešili až po strele Pauloviča spoza 16-tky. V druhom polčase tempo hry upadlo. Hra sa vyrovnala a príležitosti na skórovanie bolo pomenej. Najväčšiu mal Kovačik, ktorý si nabehol z krídelného priestoru, ale v rýchlosti pod tlakom netrafil bránu. V ďalšom priebehu sme kontrolovali priebeh stretnutia a ustrážili sme si tesné víťazstvo.

FK Slovan Žabokreky – FOMAT B 0 : 2 (0:0)

Góly: Boďa, Kováčik

Zostava: Gonšor – Lilge/83.Rúrik/, Dianovský, Gregor, Lanko – Turčina, Bukovčan – Bobok, Repáň/73.Jesenský/, Paulovič/46.Kovačik/ – Boďa

Komentár: Do zápasu sme vstúpili lepšie, ako domáce mužstvo. Dokázali sme si vypracovať dobré gólové príležitosti, ale ani Boďa, Bobok a Repáň ich nedokázali úspešne dotiahnuť. Boli sme aktívnejší a darila sa nám hra. S pribúdajúcim časom sa domáci začali osmeľovať a začali hroziť strelecky. Po zmene strán sme hneď v 46.min. po štandardnej situácii otvorili skóre zásluhou Boďu, ktorý využil hlavičkové posunutie lopty Kovačika na skórovanie. Zápas sa lámal v 52.min., keď po faule Lilgeho kopali domáci hráči pokutový kop, ktorý chytil dobre chytajúci Gonšor. Hneď nato sme mali veľkú šancu, keď po spolupráci Repáňa a Boďu spálil tutovku z 5m Kováčik. Ten si svoje zaváhanie odčinil v samom záver, keď umiestnenou prízemnou strelou rozhodol o našom víťazstve. Dnes sme sa prezentovali dobrým kolektívnym výkonom založeným na disciplíne.

FOMAT B – TJ Družstevník Blatnica 3 : 2 (1:2)

Góly: Gregor 2 (1x11m), Bobok

Zostava: Gonšor – Rohoň /46.Paulovič/, Dianovský, Gregor, Lilge – Kováčik, Bukovčan – Bobok, Boďa, Repáň – Rúrik

Komentár: Do zápasu sme nenaskočili dobre a už v 12.min. kopali hostia pokutový kop. Na tento moment sme dokázali odpovedať premeneným pokutovým kopom Gregora. Naša hra v prvom polčase mala veľa nedostatkov. Hráči si neplnili taktické pokyny a zaostávali sme v ponukovej činnosti. Opäť sme nedokázali ubrániť hráčov pri štandardných situáciách, keď sme nepokryli Kuciana. Po prestávke nám vyšiel vstup a už v 47.min. sa dokázal presadiť hlavou zo štandardnej situácie opäť Gregor. Následne na to sa svojou rýchlosťou presadil po strane Bobok. V tejto fáze zápasu sme mali jasne navrch. Súpera sme zatlačili a nepúšťali k zakončeniu. Od 60.min. hrali hostia oslabení, ale na ich hre to nebolo bádať. My sme mali ešte dobré gólové príležitosti, ktoré sme však nedokázali gólovo zužitkovať. V závere sme mali aj šťastie, keď strela Kuciana skončila na tyči.

1.OFC Liptovské Sliače – FOMAT B 3 : 3 (2:1)

Góly: Bobok, Lanko, Boďa

Zostava: Gonšor – Melich, Dianovský, Gregor, Lanko – Turčina, Bukovčan – Bobok (81.Lilge), Repáň (90.Paulovič), Rúrik (69.Kováčik) – Boďa

Komentár: Dnes nám chýbal kúsok šťastia a mohli sme brať z horúcej pôdy nováčika všetky body. Boli to domáci ktorým sa podarilo otvoriť skóre zápasu po štandardnej situácii. Na gól domácich sme však veľmi rýchlo dokázali odpovedať ukážkovou akciou zakončenou gólovou hlavičkou Boboka. Do prestávky sa strelecky dokázali presadiť domáci hráči a to opäť po štandardnej situácii z rohu. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie, čo sa prejavilo zlepšenou hrou v strede ihriska. Podarilo sa nám streliť dva rýchle góly Lankom a Boďom, ktorý nezaváhali zoči – voči brankárovi a otočili sme tak výsledok v náš prospech. Domácich mohol poslať na kolená opäť Bobok, ale trafil z 5m len do brankára. Následne zahral rukou Gregor a domáci kopali pokutový kop. Našťastie netrafili bránu Gonšora a zápas nabral na dramatickosti. Vtedy sa hralo hore dole. V 70.min. vyšla domácim akcia po krídle a vyrovnali na 3:3. Do konca zápasu sme mali ešte vynikajúce príležitosti Kovačika a hlavne Boďu, ktorý v samom závere po centri Repáňa nastrelil z blízka loptu do padajúceho brankára. Zápas mal veľmi dobrú úroveň a nasadenie hráčov spĺňalo kritéria vyššej súťaže.

FOMAT B – Oravan Oravská Jasenica 4 : 1 (2:1)

Góly: Lanko, Boďa, Bobok, Bukovčan 11m

Zostava: Hažer – Melich, Dianovský, Bukovčan, Lanko – Turčina, Kovačík – Bobok (75.Rohoň), Boďa (86.Lilge), Repáň – Frkáň (68.Rúrik)

Komentár: Dnes nám vyšiel vstup do oboch polčasov, keď sme sa dokázali strelecky presadiť. Hostia boli počas celého stretnutia nebezpeční, dostávali sa svojim dôrazom do streleckých príležitosti, ale v bráne nás podržal Hažér. Z našej strany to dnes nebol dobrý výkon. Chýbal nám väčší pohyb bez lopty, organizácia hry v obrane mala viacej trhlín. Bolo len šťastím, že sa hostia nedokázali strelecky presadiť gólovo z hry, ale len po štandardnej situácii.

Tatran Kláštor p./Znievom – FOMAT B 0 : 1 (0:0)

Gól: Kováčik

Zostava: Hažer – Melich, Dianovský, Gregor, Lanko – Bukovčan, Turčina – Boďa, Paulovič (23.Kovačik), Repáň (80.Bobok) – Kollár (88.Rúrik)

Komentár: Dnešné víťazstvo sa nerodilo vôbec ľahko. Domáci sa sústredili na obrannú činnosť s následnými brejkami. Počas celého zápasu sme mali územnú prevahu. Z našej strany bolo tempo hry veľmi nízke. Až veľmi rýchlo sme sa prispôsobili domácim hráčom. Po zmene strán sme sa viac tlačili k bráne domácich. Som rád, že sme dokázali zužitkovať územnú prevahu na strelenie víťazného gólu Kovačikom. Opäť sme v zápase dokázali premárniť množstvo gólových príležitosti.

FOMAT B – OŠK Bešeňová 1 : 2 (1:1)

Gól: Kollár

Zostava: Feriančík – Dianovský, Šupej, Gregor, Lanko – Turčina (46. Repáň), Bukovčan, Kováčik, Sapieta (69. Paulovič), Boďa (71. Rúrik) – Kollár

Komentár: Dnes sme predviedli dobrý herný výkon. Bohužiaľ trápili sme sa v koncovke. Súper nás vyškolil z efektivity, keď sa len sporadicky dostával do zakončenia. My sme mohli o osude zápasu rozhodnúť už v prvom polčase, keď sme zahadzovali jednu šancu za druhou. Opäť sa potvrdilo, že zápas sa nehrá na šance, ale na strelené góly. Smolný zápas z našej strany potvrdil strelou do brvna Kollár v poslednej minúte zápasu.

TJ Družstevník Oravská Poruba – FOMAT B 2 : 2 (0:1)

FOMAT B – Chlebnice 2 : 1 (2:1)

Góly: Lanko, Kováčik

Zostava: Hažer – Palenčár, Gregor, Dianovský, Lanko -Bukovčan, Kováčik (70. Rúrik) – Repáň (90. Šupej), Paulovič (88. Lilge), Turčina – Boďa

Komentár: Opäť sme museli v zápase obracať nepriaznivý výsledok, keď sa hostia dokázali presadiť po rohu hlavou. Po inkasovanom góle sme zvýšili aktivitu, čo nám prinieslo strelenie vyrovnávajúceho gólu Lankom. O päť minút na to sa k lopte dostal po strele Palenčára Kováčik, ktorý nedal brankárovi šancu a zvýšil na 2:1. Veľkú príležitosť mal na zvýšenie skóre Turčina, ktorý preloboval brankára hosti, ale lopta minula bránu. Po zmene strán hostia nastrelili brvno a z následného protiútoku sme mali najväčšiu šancu, keď po pravej strane potiahol útok Palenčár a prízemný center netrafil Boďa. Hostia postupom času prevzali iniciatívu a dokázali nás zatlačiť na našej polovici. My sme sa sústredili na defenzívu a čakali sme na chybnú rozohrávku hostí. Tesné víťazstvo sa nám podarilo ubrániť až do konca stretnutia.

FOMAT B – Vrútky 5 : 1 (1:1)

Góly: Kollár 2, Gregor 2 (1x11m), Paulovič

Zostava: Hažer – Palenčár, Gregor, Dianovský, Rúrik (46. Šupej) – Bukovčan, Turčina (72. Kovačik) – Repáň, Paulovič, Sapieta (58. Boďa) – Kollár
ŽK: Šupej

Komentár: V prvom polčase sme boli veľmi nervózni a nedarila sa nám hra v krídelných priestoroch. Boli to hostia, ktorým sa podarilo skórovať. Na inkasovaný gól sme však dokázali rýchlo odpovedať. Nedôrazne sme dostupovali hráčov v stredovej zóne a ani pohyb bez lopty nebol z našej strany najlepší. Po zmene strán sme zvýšili napádanie hráčov súpera na ich polovici a zlepšil sa aj pohyb. Súpera zlomili až góly na 2:1 a 3:1, po ktorých nám už kondične nestíhal. Výrazne víťazstvo sa však nerodilo ľahko.