FOMAT – MFK Tatran L. Mikuláš 2 : 0 (0:0)
Góly: Hanko, Hideg
Zostava: Kulich – Laššuth, Hanko, Kraľovanský, Bielik – Hideg, Dubovec, Jadroň, Paučula – Nagy, Čutek
Striedali: Cicko, Škvarek, Badáň, Mäsiar, Handlír
Komentár: V poslednom jesennom kole chalani odohrali kvalitný zápas s úspešným koncom. V prvom polčase sme na ihrisku jasne dominovali, súpera sme prevýšili vo všetkých činnostiach, ale prevahu sme nedokázali pretaviť v strelené góly. V druhom polčase chalani pokračovali v aktivite a v 65.min. sa nám podarilo dostať do vedenia po štandardnej situácii. V závere stretnutie sme ešte zvýšili vedenie po tečovanej strele. Víťazstvo je podľa priebehu zaslúžené.

MFK Lokomotíva Zvolen – FOMAT 2 : 0 (2:0)
Zostava: Strapko – Cicko, Hanko, Kraľovanský, Dubovec – Petrovič, Bielik – Čutek, Hideg, Paučula – Šmehýl
Striedali: Laššuth, Jadroň, Handlír, Badáň, Mäsiar
Komentár: V prvom polčase súper využil naše hrubé chyby a dostal sa do dvojgólového vedenia. Po inkasovaných góloch sme boli zbytočne nervózny, čo sa prejavilo na hernom prejave v prvom polčase. V druhom polčase chalani zvýšili aktivitu, ale nepodarilo sa nám streliť kontaktný gól. Súper dokázal potrestať naše chyby a zvíťazil zaslúžene.

FOMAT – TJ Stráža 1 : 0 (0:0)
Gól: Horváth
Zostava: Kulich – Laššuth, Hanko, Kraľovanský, Dubovec – Petrovič, Horváth – Čutek, Bielik, Hideg – Mäsiar
Striedali: Jadroň, Nagy, Tokarčík, Taraba
Komentár: Na domácom ihrisku sme odohrali kvalitný zápas, ktorému chýbalo viac strelených gólov v náš prospech. Počas celého zápasu chlapci hrali aktívne, prevyšovali súpera v herných činnostiach. Dva krát sme nastrelili konštrukciu brány a v niektorých momentoch nám chýbala väčšia dravosť pred súperovou bránou. Pár minút pred koncom sme strhli víťazstvo na našu stranu z jedenástky.

ŠK Novohrad Lučenec – FOMAT 2 : 1 (1:1)
Gól: Cicko
Zostava: Strapko – Laššuth, Hanko, Kraľovanský, Cicko – Petrovič, Handlír – Badáň, Bielik, Hideg – Mäsiar
Striedali: Čutek, Jadroň, Tokarčík
Komentár: Do zápasu sme vstúpili aktívne. Súpera sme pritlačili a v 18.min. chalani strelili gól po rohovom kope. Po strelenom góle sme mohli vedenie ešte navýšiť, ale nepodarilo sa nám využiť sľubné príležitosti. Súper hrozil prevažne z rýchlych protiútokov a v 37.min. sa mu podarilo vyrovnať. Vstup do druhého polčasu nám nevyšiel a v 45.min. domáci išli do vedenia. Do konca zápasu sme aj napriek výraznému tlaku nenašli recept, ako prekonať súperovu obranu.

FOMAT – MŠK Námestovo 1 : 0 (0:0)
Gól: Bielik
Zostava: Kulich – Laššuth, Hanko, Cicko, Bielik – Petrovič, Jadroň – Badáň, Čutek, Hideg – Mäsiar
Striedali: Paučula, Tokarčík, Kraľovanský, Škvarek
Komentár: V prvom polčase bol dej hry vyrovnaný a bez výraznejších gólových príležitostí. Viacero sľubných kombinačných akcii stroskotalo pred útočnou zónou a z tohto dôvodu sme súperovu bránu ohrozili iba strelami z väčšej vzdialenosti. V druhom polčase chalani hrali aktívnejšie a súpera pritlačili. Hostia hrozili prevažne z rýchlych protiútokov. Pri jednom z nich nás podržal brankár, keď strelu vytlačil na brvno. V samom závere sa nám podarilo streliť víťazný gól z jedenástky. Víťazstvo je podľa priebehu zápasu zaslúžené.

Jupie Podlavice Badín – FOMAT 1 : 0 (0:0)
Zostava: Kulich – Laššuth, Hanko, Kraľovanský, Bielik – Petrovič, Jadroň – Dubovec, Nagy, Hideg – Tokarčík
Striedali: Čutek, Taraba, Mäsiar
Komentár: V zápase na výborne pripravenom trávniku s kvalitným súperom prišla prvá prehra v sezóne. Prvý polčas bol vyrovnaný a bez výraznejších gólových príležitosti. V druhom polčase súper preukázal väčšiu túžbu po víťazstve a zaslúžene sa tešil z víťazstva. Nám v zápase robila obrovský problém prechodová fáza medzi stredovou a útočnou zónou. Táto prechodová činnosť rozhodla o zápase.

FOMAT – MŠK Kysucké Nové Mesto 1 : 1 (0:0)
Gól: Bielik
Zostava: Kulich – Bielik, Hanko, Kraľovanský, Škvarek – Petrovič, Jadroň – Dubovec, Čutek, Paučula – Mäsiar
Striedali: Cicko, Taraba, Tokarčík, Hideg, Handlír
Komentár: V prvom polčase súper v defenzívnej činnosti hral organizovane, dôrazne a nedovolil nám vypracovať si vyložené strelecké príležitosti. Hra sa prevažne odvíjala v stredovej zóne. Až na konci prvého polčasu po peknej krídelnej akcii si chlapci vypracovali prvú vážnejšiu príležitosť. V druhom polčase sme boli aktívnejší a v 51.nim. nás Bielik dostal do vedenia. V ďalšom priebehu zápasu sme nedokázali využiť obrovské možnosti a rozhodnúť o zápase. V posledných minútach zápasu sa nám to vypomstilo a v 79.min. súper vyrovnal.

FOMAT – FK Rakytovce 4 : 0 (2:0)
Góly: Paučula 2, Mäsiar, Petrovič
Zostava: Kulich – Cicko, Hanko, Kraľovanský, Bielik – Petrovič, Jadroň – Dubovec, Mäsiar, Hideg – Tokarčík
Striedali: Laššuth, Nagy, Handlír, Buocik, Paučula
Komentár: Počas celého zápasu sme na ihrisku jasne dominovali a súpera sme prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Negatívom je slabá efektivita v zakončení. Z množstva vypracovaných príležitosti sme dokázali streliť iba štyri góly.

ŠK Tvrdošín – FOMAT 1 : 3 (1:1)
Góly: Dubovec, Tokarčík
Zostava: Kulich – Vajdel, Hanko, Cicko, Bielik – Petrovič, Jadroň – Škvarek, Kraľovanský, Hideg – Dubovec
Striedali: Laššuth, Tokarčík, Nagy, Handlír, Horváth
Komentár: V prvom polčase hral súper dostatočne agresívne, nakopával lopty a preferoval ofsajd systém. Tento súperov herný štýl nám vôbec nesedel a nevedeli sme sa presadiť našimi prednosťami. K tomuto všetkému sa ešte pridal vlastný gól. Po inkasovanom góle sa nám podarilo do polčasu ešte vyrovnať zásluhou Dubovca. V druhom polčase chalani pochopili, ako prekonať súperov systém a dvoma gólmi Tokarčíka sme zápas dotiahli do víťazného konca.

FK Pohronie – FOMAT 0 : 0 (0:0)
Zostava: Strapko – Vajdel, Cicko, Hanko, Laššuth – Taraba, Horváth, Jadroň, Paučula – Kraľovanský, Mäsiar
Striedali: Hideg, Nagy, Bielik, Tokarčík, Čutek
Komentár: Na tento zápas sme nastúpili, ako vedúce mužstvo súťaže proti druhému v tabuľke s cieľom vyhrať, ale to sa nám nepodarilo. Hlavným dôvodom bola naša slabá koncovka a nemohúcnosť v súperovej 16-ke. Celý zápas sme boli kombinačne lepší a vypracovali sme si 3-4 šance, ktoré mali skončiť gólom, ale Kraľovanský, Mäsiar, Hideg a Čutek zakončovali svoje príležitosti príliš zbrklo. Súper nemal ani jednu strelu do priestoru brány a vyložene sa zameral na defenzívu, ktorú mal dobre prepracovanú. Chalanom nemôžem uprieť snahu, ale chýba nám v koncovke rozvážnosť a kvalita zakončenia, čo bude naša úloha v najbližšom tréningovom procese.

OFK Teplička n./Váhom – FOMAT 0 : 1 (0:1)
Gól: Hideg
Zostava: Strapko – Vajdel, Hanko, Cicko, Bielik – Horváth, Jadroň – Taraba, Čutek, Hideg – Tokarčík
Striedali: Laššuth, Škvarek, Nagy, Paučula, Kraľovanský
Komentár: v prvom polčase predvedený herný prejav splnil naše požiadavky, akurát k úplnej spokojnosti chýbala väčšia efektivita v zakončení. Dostali sme sa do vedenia, ale ďalšie vyložené šance ostali nevyužité. V druhom polčase chalani zbytočne znervózneli a z jednoznačného zápasu bola dráma do konca. Tento zápas hlavne v druhom polčase ukázal nedostatky, na ktorých musíme naďalej tvrdo pracovať.

FK Čadca – FOMAT 1 : 3 (1:3)
Góly: Horváth 2, Čutek
Zostava: Strapko – Vajdel, Hanko, Cicko, Bielik – Petrovič, Jadroň – Nagy, Horváth, Hideg – Čutek
Striedali: Laššuth, Škvarek, Paučula, Dubovec, Taraba
Komentár: Prvý polčas chlapci dodržiavali všetky pokyny. Boli aktívni a dokázali sa trikrát presadiť. V 16.min. po peknej krídelnej akcii nás dostal do vedenia Horváth. Ten istý hráč strelil aj druhý gól po nacvičenej štandardnej situácii. Súper v 33.min. dokázal znížiť, ale už o minútu sme opäť viedli o dva góly zásluhou Čuteka. V druhom polčase sme nevyužili viacero sľubných príležitostí a v dvoch prípadoch nás podržal brankár. Teší druhé víťazstvo na súperovom ihrisku.

TJ Jednota Bánová – FOMAT 0 : 10 (0:4)
Góly: Hideg 4, Taraba 2, Bielik, Mäsiar, Jadroň, Tokarčík
Zostava: Kulich – Cicko, Hanko, Kraľovanský, Bielik – Petrovič, Jadroň – Hideg, Čutek, Taraba – Mäsiar
Striedali: Strapko, Laššuth, Buocik, Tokarčík, Škvarek
Komentár: Počas celého zápasu chalani na ihrisku dominovali. Určovali priebeh zápasu a boli strelecky produktívni. Jediné negatívum je vylúčený hráč v 14.min. zápasu. Vstup do súťaže nám vyšiel a dúfam, že chalani budú ešte viac motivovaní do tvrdej roboty.