FOMAT – MŠK Tatran L. Mikuláš 1 : 2 (0:2)
Gól: Jesenský 11 m
Zostava: Šmída – Melich, Kochol, Pisarčík, Kupčo – Vrábeľ, Jesenský, Líška, Babčaník – Černek, Cíger
Striedali: Šmehýl
Komentár: V poslednom zápase jesennej časti sme chceli odčiniť prehru zo Zvolena. Proti nám však stál protivník, ktorý patrí dlhodobo medzi popredné družstvá druhej ligy. Tak to aj na ihrisku vyzeralo. Obe družstvá maximálne bojovali, ale na ťažkom teréne sa snažili aj o kombinačnú hru. Už v 8.min. mal obrovskú príležitosť Cíger, ale z blízka neprekonal brankára. Hostia udreli v 20.min., keď po nevinne vyzerajúcej strele, ktorú brankár Šmída vyrazil pred seba, poslal hráč hostí loptu do odkrytej bránky. Podobná situácia sa zopakovala v závere polčasu a hostia išli do šatní s dvojgólovým náskokom. Druhý polčas sme sa snažili o zvrat, ale hráči Mikuláša boli dôraznejší v osobných súbojoch a tak sme sa presadzovali veľmi ťažko. V 75.min. po štandardnej situácii si obrana hostí pomohla faulom a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Jesenský. Kto čakal, že príde záverečný nápor, bol sklamaný. Hostia v pohode kontrolovali priebeh a ešte hrozili z rýchlych protiútokov. V záverečnom vabanku sme mali obrovskú príležitosť, ktorú brankár hostí chytil. Škoda, že sme záver jesene zbabrali, lebo družstvo má ďaleko väčší potenciál.

MFK Lokomotíva Zvolen – FOMAT 3 : 1 (1:1)
Gól: Černek
Zostava: Šmída – Melich, Lacko, Pisarčík, Virec – Vrábeľ, Jesenský, Cíger, Kupčo – Černek, Kračmer
Striedali: Babčaník, Kochol, Kulich
Komentár: Zápas prvých dvoch družstiev tabuľky poznačil ťažký terén. Aj napriek tomu sme boli futbalovejší a lepšie sme kombinovali. V 8.min. po rohu hlavičkoval Lacko, ale obranca domácich zachránil na bránkovej čiare. Aj naďalej sme dominovali, ale v čase nášho najväčšieho tlaku vyšiel domácim rýchly protiútok a peknú krídelnú akciu zakončil domáci útočník gólom. Už o minútu sme vyrovnali, keď po chybe brankára sa najlepšie zorientoval Černek. Druhý polčas sa začal pre nás katastrofálne. Obrovskú chybu v zadných radoch potrestali domáci. Tento moment s nami otriasol a chvíľu trvalo, kým sme sa spamätali. Opäť, keď sme začali tlačiť domácich, prišla ďalšia hrúbka, ktorú sa snažil napraviť brankár Šmída, ale v súboji s útočníkom bol neskoro a tak putoval pod sprchy po červenej karte. To ešte nebolo z našej strany všetko. Ďalšiu chybu opäť v strede obrany potrestali domáci. Do konca zápasu sme ešte chceli s výsledkom niečo urobiť, ale nezostali nám ani sily ani čas. Škoda, že nás neporazil súper, ale naše chyby. Tie však k futbalu patria a tak treba ďalej pracovať, aby sme zvládali aj takéto zápasy.

FOMAT – TJ Stráža 9 : 2 (5:0)
Góly: Šmehýl 2, Kračmer 2, Cíger 2, Melich, Černek
Zostava: Bajcár – Melich, Lacko, Pisarčík, Virec – Šmehýl, Jesenský, Cíger, Kupčo – Černek, Kračmer
Striedali: Babčaník, Kochol, Buocik, Klein, Líška
Komentár: Proti poslednému družstvu tabuľky sme mali jasný cieľ. Nič nepodceniť, schuti si zahrať a hlavne sa strelecky presadiť. Cieľ sme začali napĺňať v 11.min., keď svoj individuálny prienik zakončil Šmehýl. To nám veľmi pomohlo a postupne začalo narastať skóre, až na polčasových 5:0. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Cíger, opäť Šmehýl, Lacko a Černek. Cez polčas sme vystriedali troch hráčov a hneď sme zvýšili gólom Kračmera. O dve minúty zvýšil na 7:0 Melich. Od tohto momentu hra upadla do podpriemeru. Kazili sme množstvo prihrávok a súperovi sme dovolili skórovať. V 58.min. hostia kopali pokutový kop, ktorý Bajcár vyrazil, ale na následnú dorážku už nemal šancu. V 67.min. zvýšil na 8:1 Kračmer a deviaty gól pridal kapitán Cíger. Naša hra však už nebola dobrá a hostia nás opäť potrestali gólom na 9:2. Zo zápasu mám zmiešane pocity, lebo miestami výbornú hru striedali hluché minúty v ktorých sme hrali až chaoticky. Tak isto by sa mali zamyslieť striedajúci hráči nad svojimi výkonmi. Naopak teší ma, že sme dali konečne góly zo štandardných situácii, čo bola vždy naša silná zbraň. Dúfam, že na zápas jesene proti Zvolenu sa dobre pripravíme.

ŠK Novohrad Lučenec – FOMAT 1 : 0 (1:0)
Zostava: Šmída – Melich, Lacko, Pisarčík, Virec – Vrábeľ, Líška, Cíger, Kupčo – Černek, Jesenský
Striedali: Šmehýl, Buocik, Dubovec
Komentár: Predviedli sme katastrofálny výkon a nič iné ako prehru sme si nezaslúžili. Kazili sme množstvo prihrávok a aj v osobných súbojoch sme ťahali za kratší koniec. Domáci však neboli lepší, ale využili hneď prvú príležitosť, čo sa v konečnom účtovaní stalo rozhodujúce. Ani zlepšená hra v druhom polčase, ani záverečný tlak nepriniesli vytúžený gól a tak sme odchádzali s prvou prehrou v súťaži. Mrzí ma, že to nebolo kvalitou súpera, ale našim zlým výkonom a prístupom.

FOMAT – MŠK Námestovo 3 : 0 (2:0)
Góly: Vrábeľ, Černek, Jesenský
Striedali: Šmehýl, Kochol
Komentár: Zápas družstiev z čela tabuľky priniesol v úvode opatrný futbal. My sme však viac túžili po víťazstve a tak mierna prevaha bola na našej strane. Prišli aj gólové príležitosti, ale tie sme nevyužili. V 13.min. otvoril skóre stretnutia Vrábeľ, ktorý strelou pod brvno nedal šancu brankárovi hostí. Ešte viac sme vystupňovali tlak, výsledkom čoho bol druhý gól v sieti hostí. Postaral sa oň Černek , ktorý svoje sólo zakončil prudkou strelou po zemi. Druhý polčas bol z našej strany herne oveľa lepší. Hrali sme kombinačne, vytvárali si šance a čo je dôležité do žiadnej sme nepustili hostí. V 57.min. po peknej krídelnej akcii vsietil tretí gól Jesenský, ktorý hlavou rozvlnil sieť. Do konca zápasu sme kontrolovali hru a tak sme si pripísali cenné tri body. Tie však boli výsledkom výbornej hry celého mužstva. Chlapcom za predvedený výkon ďakujem.

Jupie Podlavice Badín – FOMAT 0 : 3 (0:3)
Góly: Černek, Jesenský, Vrábeľ
Zostava: Šmída – Melich, Kochol, Pisarčík, Virec – Vrábeľ, Líška, Cíger, Kupčo – Černek, Jesenský
Striedali: Šmehýl, Klein, Babčaník
Komentár: Úvod zápasu patril domácim. Po jednoduchých diagonálnych prihrávkach sa dostali do troch výborných príležitostí. Našťastie pre nás, neskončili v našej sieti. V 6.min. sa na polovici ihriska pošmykol domáci obranca a svoje sólo využil Černek. Naďalej sa hral obojstranne pekný futbal. Do dvojgólového vedenia nás dostal Jesenský, ktorý s prehľadom preloboval domáceho brankára. V závere polčasu sme udreli ešte raz, keď centrovanú loptu hlavou poslal do žrde Vrábeľ, ale z následnej dorážky sa už nemýlil. Druhý polčas sa snažili domáci o obrat v stretnutí. My sme však zodpovedne bránili a keď aj niečo prešlo za chrbát obrany, vyriešil to brankár Šmída. Víťazstvo si nesmierne ceníme, lebo domáci boli veľmi zdatný súper.

FOMAT – MŠK Kysucké Nové Mesto 3 : 1 (1:0)
Góly: Jesenský 11m, Černek, Vrábeľ
Zostava: Šmída – Jesenský, Kochol, Pisarčík, Klein – Babčaník, Líška, Kračmer, Vrábeľ – Černek, Cíger
Striedali: Šmehýl, Kupčo
Komentár: Zápas bol obojstranne vyrovnaný a väčšinou sa odohrával medzi šestnástkami. Obidve družstvá výborne dostupovali pri bránení a tak sa veľmi ťažko rodili šance. V 42.min. odvážny prienik Kleina zastavila obrana hostí iba za cenu faulu a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Jesenský. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, ale tento krát sme mali aj vyložené gólové príležitosti. Tie sme však nedokázali využiť. Až v 70.min. sa gólovo presadil Černek. Zdalo sa, že je rozhodnuté, ale hosťom sa podarilo znížiť peknou strelou spoza šestnástky. Záver sa niesol v snahe hostí o vyrovnanie, pričom nám sa otvoril priestor na rýchle protiútoky. Tie sme však trestuhodne zahadzovali. V nadstavenom čase dal definitívnu bodku za pekným zápasom Vrábeľ, ktorý svoje sólo s prehľadom využil. V tomto zápase predviedli nadštandardné výkony Černek a striedajúci Šmehýl. Za bojovnosť si však zaslúži pochvalu celý kolektív.

FOMAT – FK Rakytovce 3 : 0 (1:0)
Góly: Babčaník, Šmehýl, vlastný
Zostava: Šmída – Jesenský, Kochol, Pisarčík, Virec – Babčaník, Líška, Cíger, Vrábeľ – Černek, Kračmer
Striedali: Kupčo, Šmehýl, Klein, Buocik
Komentár: V úvode stretnutia to bol obojstranne pekný futbal. Obe družstva sa snažili o kombinácie, ale my sme si vytvárali aj gólové príležitosti. Tie však už tradične zahadzujeme. V 12.min. sa nám gólom Babčaníka konečne podarilo pretrhnúť streleckú smolu. Od tohto momentu úroveň hry poklesla. Začali sme kaziť aj jednoduché prihrávky a hostia opäť vyrovnali hru. Druhý polčas sme začali obrovským náporom, ktorému hostia s ťažkosťami odolávali. Nastrelili sme trikrát brvno a ďalšie šance sme trestuhodne zahodili. Vykúpením streleckého trápenia bola 67.min., keď sme zvýšili na 2:0. Musel nám však pomôcť obranca hostí, ktorý prudký center umiestnil za chrbát vlastného brankára. Potom sme zahodili opäť niekoľko sľubných príležitosti. Až v úplnom závere po rýchlom protiútoku, uzavrel skóre stretnutia Šmehýl.

ŠK Tvrdošín – FOMAT 1 : 2 (1:2)
Góly: Černek, Kračmer
Zostava: Šmída – Jesenský, Lacko, Pisarčík, Virec – Babčaník, Líška, Cíger, Vrábeľ – Černek, Kračmer
Striedali: Kupčo, Šmehýl
Komentár: Úvod stretnutia nám opäť vyšiel. Už v 3.min. otvoril skóre Černek, keď po svojom sóle nedal šancu domácemu brankárovi. Pokračovali sme v aktívnej hre a hlavne po krídelných akciách Vrábeľa sme si vytvárali gólové príležitosti. Tie sme však trestuhodne zahadzovali. V 18.min. našu výraznú prevahu potvrdil gólom Kračmer. Opäť nasledovala séria nevyužitých šancí a my sme si začali myslieť, že už netreba hrať. Naopak domáci vycítili našu ľahkovážnosť a okamžite nás potrestali. V závere polčasu sme zahodili opäť tutovku a tak domáci ešte živili nádej na dobrý výsledok. Po dohovore v kabíne sme druhý polčas hrali zodpovednejšie a opäť sme mali množstvo príležitosti. No tie neuveriteľným spôsobom zahadzujeme. Domáci až do poslednej minúty bojovali, aj keď žiadnu šancu nemali. Škoda, že naša efektivita je taká slabučká, lebo herný prejav je solídny.

FOMAT – FK Pohronie 6 : 0 (2:0)
Góly: Babčaník, Šmehýl, Černek, Virec, Jesenský, Líška
Zostava: Šmída – Jesenský, Lacko, Pisarčík, Virec – Babčaník, Líška, Cíger, Vrábeľ – Šmehýl, Kračmer
Striedali: Černek, Kochol, Kupčo, Bajcár, Klein
Komentár: Do zápasu sme vstúpili výborne a už v 5.min. otvoril skóre Babčaník. Od tohto momentu sa začal festival zahodených šancí. Bolo až neuveriteľné, čo dokážeme zahodiť. Postupne sa práve po zahodených šanciach začala vkrádať nervozita na kopačky. Našťastie streleckú smolu pretrhol v 45.min. Šmehýl. Druhý polčas sme začali opäť gólovo, keď svoje sólo premenil Černek. O chvíľu peknou strelou zvýšil na 4:0 Virec. Výbornú päťminútovku ukončil gólom Jesenský. Na chvíľku sme sa gólovo odmlčali aj keď šancí bolo neúrekom. V 72.min. uzavrel skóre na 6:0 strelou spoza šestnástky Líška. Do konca sme už gól nedali a tak súper odchádzal s lichotivou prehrou. Až na množstvo zahodených šancí sme predviedli pekný futbal.

OFK Teplička n./Váhom – FOMAT 1 : 1 (0:0)
Góly: Kračmer
Zostava: Šmída – Jesenský, Lacko, Pisarčík, Virec – Vrábeľ, Líška, Cíger, Melich – Černek, Kračmer
Striedali: Šmehýl, Babčaník
Komentár: Nováčik súťaže nás prekvapil výbornou organizáciou hry a nepríjemným napádaním. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa oťukali a tak sa väčšinou hralo medzi šestnástkami. Zápas mal ale obojstranne výbornú úroveň. Škoda, že sme nevsietili úvodný gól, najbližšie k nemu mal Kračmer, ale trafil iba brankára. Úvod druhého polčasu patril domácim, ktorí hrozili zo štandardných situácii. My sme naopak boli nebezpečný z rýchlych protiútokov. Po jednom z nich sa rútil na domáceho brankára Kračmer, ale prehodil aj bránku. V zapätí sa situácia zopakovala, tento krát však ten istý hráč svoje sólo rutinérsky premenil. Tešili sme sa však iba minútu. Po nevinne vyzerajúcom nakope domácich a nedorozumení brankára so stopérom využil útočník na vstrelenie vyrovnávajúceho gólu. Po góle sa začalo na ihrisku iskriť na čo doplatil Melich, keď dostal červenú kartu. Za chvíľu ho nasledoval aj domáci hráč a tak sa sily na ihrisku vyrovnali. Záver zápasu patril nám, ale vytúžený gól sa nám nepodarilo vsietiť. Aj v tomto zápase nám chýbalo väčšie sebavedomie. Niektorí hráči zaostávajú za svojimi výkonmi.

FK Čadca – FOMAT 2 : 2 (0:1)
Góly: Kračmer 2
Zostava: Šmída – Jesenský, Lacko, Pisarčík, Virec – Šmehýl, Líška, Cíger, Melich – Černek, Kračmer
Striedali: Babčaník
Komentár: Do zápasu sme vstúpili výborne. Boli sme aktívny, dobre sme kombinovali a domácim sme nič nedovolili. Už v 9.min. po chybe domácej obrany otvoril skóre Kračmer. Pokračovali sme v nátlakovej hre, výsledkom čoho boli dve obrovské šance. Žiaľ, obe ostali nevyužité. Druhý polčas domáci zmenili spôsob hry a my sme začali mať obrovské problémy. Jednoduché nakopávané lopty sme nedokázali eliminovať. Dôsledkom toho boli samostatné nájazdy na našu bránku. Našťastie podržal nás brankár Šmída. Na situácie s 51. a 55.min. však už nestačil. Chlapci ale nezložili zbrane a začali bojovať aspoň o vyrovnanie. Podarilo sa nám to v 85.min., keď sa opäť strelecky presadil Kračmer. V úplnom závere sme mohli strhnúť víťazstvo na našu stranu. Svoje sólo od polovice ihriska aj za prispenia faulu domáceho brankára zakončil nepresne Cíger. Tento zápas nám nevyšiel a tak gól v záverečných minútach má cenu zlata.

TJ Jednota Bánová – FOMAT 0 : 8 (0:3)
Góly: Černek 3, Lacko 2, Jesenský 2, Virec
Striedali: Šmehýl, Kochol, Buocik, Kupčo, Bajcar
Komentár: Nová sezóna, noví hráči a nové očakávania. Takto sme začali zápas. Trošku rozpačito. Báli sme sa kombinovať, ale postupne sme si začali veriť. Dôležitý bol úvodný gól Lacka v 12.min.. Potom sme už jednoznačne ovládli hru. Výsledkom boli krásne góly do prázdnej bránky po pekných krídelných akciách. Ich autormi boli Jesenský a v závere polčasu Černek . Druhý polčas sme začali „famózne“, keď v rozpätí piatich minút sme vsietili štyri góly. Autormi boli opäť Lacko, Jesenský a strelec troch gólov Černek. V závere zápasu uzavrel svoj výborný výkon, ale aj výkon celého mužstva gólom do prázdnej bránky Virec. Teší ma, že väčšina gólov bola dosiahnutá po vzájomnej spolupráci a aj po striedaní nebol pokles vo výkonností mužstva.