5.kolo nadstavba II.liga A muži 29.4.2017   sobota   16:30 hod.

DUKLA B.BYSTRICA  –   MŠK FOMAT MARTIN          2 : 0   (0 : 0)

Góly: 62 min. Ďanovský, 85 min. Vila B.

ZOSTAVA:   Pronaj -Ďungel T. Stašík, Romančík  Pálenčár  –  Jadroň, Gríger, Jesenský, Repáň Lanko  –  Boďa

Striedania: 67. min. Turčina – Jesenský, 76. min. Melich –Lanko, 82. min.  Dianovský  –  Repáň

Fomat cestoval do BB bez štyroch hráčov. ktorí chýbali z rôznych dôvodov / Gorelčík, Burger, Kračmer a Cíger /. Od 1. minúty vychádzal zo zabezpečenej obrany s čím mal súper problémy. Najväčšie príležitosti mal Ďanovský, no jeho zakončenie išlo vedľa brány. Ďaľšie strelecké pokusy zlikvidoval Pronaj. Na začiatku druhého polčasu mohol ísť do vedenia Fomat, no opäť tak ako pre týždňom v čistých šanciach zaváhal Boďa. V 62. minúte po centri z ľavej strany sa domáci aktívnym Ďanovským ujali vedenia. Potom dobrú príležitosť nepremenil Pálenčár, ktorý sa posunul na post ofenzívneho hráča. V 86. minúte sa domáci presadili druhýkrát, kedy ich gól strelil. striedajúci Vila. Hostia však zanechali sympatický dojem.

Tréner Šino:  ” Súper má svoju kvalitu, cez zimu sa posilnil o 7 hráčov. Mal zápas pod kontrolou. Boďa mal premeniť aspoň jednu z dvoch gólových príležitostí a zápas sa mohol vyvíjať ináč. Tak ako v predchádzajúcom zápase nás súper dorazil v závere zápasu. Domáci vyhrali zaslúžene, no my sme ich poriadne vytrápili.”

B muži 30.4.2017   nedeľa   16,00 hod.

ORAVAN OR.JASENICA B –   MŠK FOMAT MARTIN B

Nehralo sa pre nespôsobilý terén

Výsledky  prípravy mládežníckych družstiev

MŠK FOMAT Martin z 26.4.-30.4.2017

U19 29.4.2017   sobota   10,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –   ŠK TVRDOŠÍN                               13 : 1   (7 : 0)

Góly :  2min.  P.Šmehýl, 16,42,61 min.- M.Buôcik , 44,86 min. Š.Černek, 29,89 min. L.Kochol, 23,31 min. P.Bielik , 48,50 min. A.Hideg, 74 min. S.Líška

zostava : J.Bajcar, Ľ.Pisarčík, D.Lacko, J. Klein, P.Bielik, S.Líška, Š.Černek, A.Hideg, P.Šmehýl, M.Buôcik, L.Kochol

Striedali : 64 min.- Š.Šmída, M.Šavol

Komentár trénera Šupeja: Od úvodného hvizdu rozhodcu sme sa s chuťou pustili do súpera. Gólovú kanonádu sme odštartovali už v druhej minúte . To nám dodalo ešte viac sebavedomia a tak po pekných kombináciách sa aj skóre zvyšovalo. Potešiteľné bolo ,že sme sa neuspokojili a súpera sme nešetrili. Do šatní sme odchádzali s krásnym výsledkom 7:0. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Otázkou bolo len, kto ďalší sa zapíše do listiny strelcov. Aj keď ešte množstvo šancí ostalo nevyužitých ,  napriek tomu sme sa dokázali gólovo presadiť. Záverečný výsledok 13:1 bol síce zahanbujúci pre hostí , ale výsledkom našej pestrej kombinačnej hry. Teší ma že sme hrali naplno až do úplného záveru a chlapci boli stále motivovaný.

U17 29.4.2017   sobota   12,30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –   ŠK TVRDOŠÍN                         súper nepricestoval

U15 26.4.2017  streda  o 15,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  ŠK BELÁ                                    6 : 0      (2 : 0)

góly:   Ondrľa M. 2, Marušin, Zimeľ, Palider, Kohút

zostava:   Raček – Zimeľ, Brodzianský, Ruttkay ( „50“ Šperka ), Sedlák ( „35“ Ondrla F. )  – Kohút, Gomola ( „30“ Badáň ), Marušin,  Petrenka ( „35“ Thomka )  – Kuniak ( „35“ Palider ), Ondrľa M.

komentár trénera Turčinu:   V prvom polčase sme bojovali najmä s nervozitou a naša hra bola veľmi rozháraná. V druhom polčase sme skvalitnili prihrávkovú činnosť a húževnatého súpera sme definitívne zlomili. Naša hra má momentálne veľmi ďaleko od ideálu, zostáva len veriť, že sa to bude zlepšovať.

U13 26.4.2017  streda  o 17,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  ŠK BELÁ                                    13 : 1      (5 : 0)

góly :  Pekelský 2 ,Švehla 2, Martiník 2,Spišák Timo 2,Ruman, Vitek, Gierhardt, Rybakov, Pavlík

zostava : Jadroň-Ruman,Spišák Timotej,Hlavenka-Švehla,Tretina,Rybakov-Pekelský

striedali : Čapliar, Pavlík, Martiník, Vitek, Gierhardt

komentár trénera Rumana: V dohrávke sa súper od začiatku zápasu len bránil. Do útoku sa dostával len sporadicky. Naši chlapci na ihrisku jasne dominovali a mohli si dovoliť vyskúšať veci z tréningu. Jediný gólový zásah zaznamenali hostia z pokutového kopu po faule nášho  brankára na prenikajúceho hráča hostí. Chlapci sa snažili  počas celého zápasu rýchlo pracovať s loptou a

pokúšali sa o častú streľbu hlavne v druhom polčase.

U11 29.4.2017  sobota  o 12,00 hod.

MFK Tatran L.Mikuláš B –  ATTACK VRÚTKY B (FOMAT U11)    1 : 5  (1 : 3 )

góly: Holienčík 2,Štrkáč, Morgoš, Smik po 1.

V sobotu nás v Mikuláši privítalo chladné,veterné počasie a hlavne kvalitný súper. Do zápasu sme vstúpili bez rešpektu a súpera od začiatku zaskočili rýchlou kombinačnou hrou. Chalani zodpovedne plnili pokyny trénera a polčas sme vyhrali 1:3. V úvode druhého polčasu sme dali dva rýchle góly a až do konca zápasu sme na ihrisku jasne dominovali. Víťazstvo 1:5 je absolútne zaslúžené a za predvedený výkon chlapcov chválime a ďakujeme.

U10  30. 4.2017   Okresná súťaž prípraviek:

TJ DRUŽSTEVNÍK ĎANOVÁ – MŠK FOMAT Martin               0 : 9      (0 : 5)

Góly: Lepot 5, Kapusta 2, Holubjak, MurčekPočas víkendu naši hráči odohrali jeden zápas okresnej súťaže. Zápas I. ligy krajskej súťaže sa pre nepriaznivé počasie odložil.Zostava: Bakhsh, Siráň, Staník, Murček, Kapusta, Roštek, Holubjak, Lepot, Človiečik.Priebeh zápasu: Počas celého stretnutia sme proti chlapcom Ďanovej dominovali. Jedna krásna akcia striedala druhú. Hralo sa na jednu bránu a chalani mohli vyhrať aj omnoho vyšším rozdielom.komentár trénera Mateja Berníka: Zápas si hráči užili. Strelili veľa gólov, pričom mohli ešte oveľa viac. Dominovali vo všetkých herných činnostiach a situáciách.