NOVINKY

Výsledkový servis MŠK FOMAT č.17

Výsledky  A a B mužov  MŠK FOMAT Martin

z 3.5. a 7.5.2017

 

 7.kolo nadstavba II.liga A muži 3.5.2017   streda   17:00 hod.  

MŠK FOMAT MARTIN  –   SPARTAK TRNAVA B           1 : 2   (0 : 0)

Góly :  89 min.  A.Romančík – 62 min. Cherednychenko, 75 min. Tomovič

Základná zostava : P.Pronaj, P.Melich, T.Stašík, A.Romančík, P.Palenčár, T.Ďungel, B.Jesenský, M.Repáň,  M.Lanko, M.Boďa, J.Gríger

Striedali:

45 min. – T.Burger, 68 min. – Frkáň , 81 min. – M.Jadroň,

L.Turčina, P.Hážer

Komentár trénera Šupeja : Celú prípravu na zápas sme zamerali na mentálnu stránku. Chceli sme uvoľniť atmosféru a zdvihnúť chlapcom sebavedomie. Vedeli sme že Trnava má kvalitné mužstvo a že len maximálne úsilie nám prinesie vytúžené víťazstvo. Hlavne v prvom polčase sa nám to darilo , bolo vidno ako bojujeme jeden za druhého . Súpera sme zaskočili odvahou smerom dopredu a len škoda že naše pokusy nesmerovali do priestoru bránky. Aj v obrannej činnosti sme hrali zodpovedne pričom sme favorita do vážnej šance nepustili. Škoda len že v závere polčasu sa vážne zranil P.Palenčár. To ovplyvnilo aj polčasovú prestávku , keď sme viac mysleli na jeho zdravotný stav. Úvod druhého polčasu nás hostia zatlačili , a len s ťažkosťami sme odolávali tlaku Trnavy. Stále sme však dreli aj keď sily ubúdali. Rozhodujúca bola 61 minúta, keď sa s krídelného priestoru presadil najnebezpečnejší hráč hostí Cherednychenko. To bol pre nás ťažký úder a len s vypätím všetkých síl sme odolávali tlaku hostí. V 76 minúte bolo ešte horšie, keď pokutový kop s prehľadom premenil Tomovič. Ku cti nám slúži, že ani za tohto stavu sme nezvesili hlavy a nevypustili sme zápas. Odmenou nám bol gól po rohu T.Ďungela , keď sa hlavou presadil A.Romančík. Škoda len že na vyrovnanie nám už neostal čas. Ťažko sa mi chváli mužstvo po prehratom zápase , ale dnes sme ukázali našu lepšiu tvár a dúfam že nadviažeme na tento výkon a že už v najbližšom zápase vyhráme.

 

 7.kolo nadstavba II.liga A muži 7.5.2017   nedeľa   10:30 hod.  

ŠK SLOVAN BRATISLAVA Futbal B  –   MŠK FOMAT MARTIN          1 : 0          (0 : 0)

 

Góly :  82 min. – Damnjanovič pokutový kop

Základná zostava : P.Hážer, P.Melich, T.Stašík, A.Romančík, L.Turčina, T.Ďungel, B.Jesenský, M.Repáň,  M.Lanko, M.Boďa, J.Gríger

Striedali: 25 min. – M.Jadroň (M.Boďa), 57 min. – Kračmer (A.Romančík) , 74 min. – T.Burger

(M.Repáň) Š.Šmída

Komentár trénera Šupeja : Na Slovan sme neodchádzali v porazeneckej nálade. Práve naopak chceli sme nadviazať na predchádzajúci výkon. Hrali sme opäť oduševnene a tento krát sme ukázali aj viac futbalového umenia. Pozitívne bolo že, sme sa dostávali do šancí a tak domáci museli byť stále v strehu.  V 7 minúte sme boli blízko k otvoreniu skóre ale peknú prihrávku od M.Repáňa nezužitkoval M.Boďa. V 14 minúte sa zatriaslo brvno po bombe domáceho hráča. V 25 minúte sme museli pre zranenie striedať M.Boďu , ktorého nahradil M.Jadroň. Ten sa hneď uviedol gólovou hlavičkou , ktorú brankár hostí vyrazil, k odrazenej lopte sa dostal J.Gríger, ktorý prihral  B.Jesenskému, ale ten trafil iba do žrde. V závere polčasu zahodil obrovskú príležitosť domáci Damijanovič. Aj druhý polčas sme začali dobre. Náznaky šancí však ostali nevyužité. V 65 minúte sme mohli ísť do vedenia , keď Repáňov priamy kop zle vyrazil brankár domácich, ale hlavička L.Turčinu sa len obtrela o brvno. Vzápätí mohol skórovať J.Gríger, ale ani jeho pokus neskončil v bránke. Záver zápasu priniesol tlak domácich, ale všetky príležitosti spolu s obranou s prehľadom riešil P.Hážer. Prišla však 82 minúta a do vývoja zápasu sa nepochopiteľne zapísal hlavný rozhodca. Súboj  domáceho útočníka s našim brankárom posúdil ako nedovolený a na prekvapenie sa kopal pokutový kop. Ten aj z dávkou šťastia premenil Damijanovič. Na vyrovnanie nám neostalo veľa času, ale bojovali sme až do úplného konca. Žiaľ opäť sme odchádzali bez bodu. Som sklamaný s prehry, ale hrdý na výkon mužstva.

 

 

B muži 7.5.2017   nedeľa   16,30 hod.    

  MŠK FOMAT MARTIN B –   1. OFC LIPTOVSKÉ SLIAČE       2 : 3    (2 : 1)      

góly : Bobok , Kollárzostava : Halahija – Rúrik/ 56.Frkáň / , Gregor ,Lilge , Šupej – Kovačik,Dianovský – Paulovič / 67.Hideg/,Feriančík / 83.Klein /,Bobok -Kollárkomentár trénera Rumana: Dnes sme odohrali zápas s dvoma rozdielnymi polčasmi. Pokiaľ 1.polčas sa nám vydaril , naopak ten druhý sme nedokázali zvládnuť.V zápase sme sa ujali vedenia po šikovne zahratej štand.situácii Feriančíka , keď skóre otvoril Bobok. V tejto fáze hry sme mali hru pod kontrolou a vypracovali si sľubné príležitosti. Paradoxne hostia vyrovnali tiež po štand. situácii, keď sme neboli dôrazní pri odkope prlopty pred bránou. Pred odchodom došatní sa dokázal strelecky presadiť Kollár a ujali sme sa vedenia. Po prestávke sa nám hra prestala dariť.Hostia zvýšili na dôraze a výsledkom bol vyrovnávajúci gól. My sme aj napriek prestriedaniu hráčov nedokázali vyrovnať hru. Chýbal nám väčší  pohyb bez lopty    a väčšia vôľa pobiť sa o víťazstvo. Dôležitý moment prišiel v 89.min , keď Šupej fauloval v pokut. území hráča hostí a  následne premenený pokut. kop rozhodol o našej prehre. Touto prehrou sme si zatvorili postupové dvere v súťaži.

 

 

Výsledky  prípravy mládežníckych družstiev

 MŠK FOMAT Martin z 6.5.-7.5.2017

 

 U19 6.5.2017   sobota   10,00 hod.    

   KYSUCKÉ NOVÉ MESTO –  MŠK FOMAT MARTIN        1 : 1      (0 : 0)

Góly :  81.min. – Lacko 0:1

Základná zostava : Š.Šmida, Ľ.Pisarčík , D.Lacko, J.Klein, P.Bielik, J.Kračmer, Š.Černek, A.Hideg, P.Šmehýl, M.Buôcik, L.Kochol

Striedali : 65.min.- Buôcik – Kupčo, 70.min. Šmehýl – Vrábel

Komentár trénera  Šmehýla : Od začiatku zápasu sme sa veľmi trápili s našou kombinačnou hrou, čo ovplyvnila aj kvalita  hracej plochy. Preto sme museli zjednodušiť hru najmä smerom hore.  Na utrápený výkon z našej aj súperovej strany po niekoľkých nepremenených šanciach obidvoch mužstiev polčas skončil 0:0.  V druhom polčase naše trápenie pretrvávalo do 81.minúty. Zápas sa začal vyvíjať v náš prospech po vybojovanej Bielikovej penalte, ktorú zužitkoval Lacko. Vedenie sa nám podarilo držať do 91.minúty, kedy sme aj my inkasovali gól z pokutového kopu.

 

U17 6.5.2017   sobota   12,30 hod.    

   KYSUCKÉ NOVÉ MESTO –  MŠK FOMAT MARTIN        2 : 2      (1 : 2)

Góly: Horváth 2

Zostava: Kulich- Laššuth, Kraľovanský, Hanko M., Schneider, Badáň, Jadroň, Murček, Čutek, Horváth, Sumka

Striedali: Hanko R., Vajdel, Bôcik, Šútovec, Nagy.

Komentár trénera Jonisa: Na tento zápas sme nastúpili s jasným zámerom, vyhrať za 3 body. Počas celého zápasu sme boli lepší vo všetkých futbalových činnostiach, len v bojovnosti nás domáci prekonali a vydolovali z toho nakoniec bod. Hrali sme slušný, kombinačný futbal, ale doplatili sme na nepremieňanie gólových šancí a slabší deň brankára Kulicha. Rozhodnúť o zápase mali chalani už v 1 polčase, ale zahodili 2 tutovky a to isté sa zopakovalo aj v 2 polčase. Musíme sa naučiť lepšie zvládať zápasy po takomto priebehu, aj výsledkovo. Za predvedený výkon chcem chalanom poďakovať.

 

U15 26.4.2017  streda  o 15,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  FK ČADCA                          1 : 0      (0: 0)

góly:   Gomola     

zostava:   Raček – Sedlák, Brodzianský, Marušin, Badáň – Kuniak, Gomola, Hodža, Ondrla F – Palider , Ondrľa M.

komentár trénera Turčinu:   Aj vzhľadom na rozsiahlu maródku v družstve, mali sme, pred tabuľkovým susedom, prirodzený rešpekt. Priebeh zápasu naše obavy potvrdil. Súper počas celého zápasu príkladne, celoplošne bojoval a bil sa o každú loptu. Napriek tomu sme si už v prvom polčase vytvorili niekoľko dobrých gólových príležitostí, žiaľ bez gólového efektu. Do druhého polčasu sme ešte zvýšili úsilie, čoho výsledkom bol premenený pokutový kop, po faule na Matúša Ondrľu. Po tomto góle prišli ešte dve šance Filipa Ondrlu, keď sa dva krát triasla konštrukcia brány a šanca Gomolu, so zakončením mimo bránku. Skórovať sa nám už nepodarilo a tak prišiel záverečný tlak hostí, našťastie bez nejakej výraznej gólovej príležitosti. Aj preto sme zaslúžené zvíťazili. Potešil ma výkon Adama Hodžu. Je dobre vedieť, že v prípade núdze, stále máme možnosť siahnuť do štrnástky a vytiahnuť odtiaľ kvalitného hráča, ktorý ihneď zapadne.

 

 U14 2.5.2017  utorok  o 15,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  FK SLOVAN TRSTENÁ              4 : 2      (2 : 0)

Góly: Olejár 2, Hodža, Filip MarošZostava: Mondočko, Kulich, Fazika, Ruttkay, Rihane, Hodža, Kramár, Maroš, F., Talapka, Palider, OlejárStriedali: Tomka, Šimo, Dolák

Komentár trénera Hollého: Na zápas sme sa zodpovedne pripravili lebo sme vedeli, že násčaká ťažký súper čo sa aj potvrdilo. Fyzicky dobre stavaní a rýchli hráči súpera nám robili starosti. V prvom polčase si chlapci veľmi dobrým prístupom k zápasu u súpera vytvorili herný rešpekt a to hlavne vďaka dobrej kombinačnej hre. V druhom polčase sme sa snažili rýchlo zvýšiť náskok čo sa nám podarilo. V závere nám u niektorých hráčov chýbala disciplína, čo by sa nemalo stávať, lebo sme si úplne zbytočne zdramatizovali zápas a pripravili sa tak o lepší výsledok.

U14 4.5.2017  štvrtok  o 15,00 hod.

TJ SOKOL LIESEK     –  MŠK FOMAT MARTIN            1 : 3      (0 : 2)

Góly:  Palider, Kramár, RuttkayZostava: Mondočko, Kulich, Fazika, Ruttkay, Hodža, Kramár, Škrabák, Talapka, Palider, Olejár, Maroš F.Striedali: Dolák, Šimo, Tomka,

Komentár trénera Hollého: Zápas s kvalitným a bojovným  súperom. V obrannej hre zodpovedný výkon okrem gólu, ktorý padol priamo z rohu po individuálnej chybe nášho hráča. Teší nás, že sme svojou aktívnou hrou na lopte a neustálym pohybom donútili súpera robiť chyby, ktoré sme nekompromisne potrestali a zaslúžene zvíťazili.

U14 7.5.2017  nedeľa  o 12,30 hod.

TJ ORAVAN RABČA     –  MŠK FOMAT MARTIN           0 : 0      (0 : 0)

Zostava: Mondočko, Kulich, Fazika, Ruttkay, Vajdel, Kramár, Škrabák, Talapka, Rihanne , Olejár, Maroš A.Striedali:  Šimo, Maroš F.

Komentár trénera Hollého: Čakal nás už štvrtý zápas za 7 dni čo bolo cítiť hlavne v prvýchminútach zápasu, keď sme sa ťažšie rozbiehali. Ale bolo to aj vďaka súperovi, ktorý bol fyzicky dobre pripravený a behavý. Na veľmi ťažkom a hrboľatom teréne sme nemohli moc kombinovať a tak sme sa aspoň súperovi prispôsobili v bojovnosti. Teší nás, že aj keď sme fyzicky boli oveľa subtílnejší nezľakli sme sa a keďže sme v prvom polčase nastrelili len 2x žrď, zrodila sa zaslúžená deľba bodov.

 

U13 7.5.2017  nedeľa  o 12,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  FK ČADCA                          13 : 2      (5 : 0)

góly : Pekelský 3, Švehla 2 , Rybakov 2,Facuna,Vitek, Gierhardt, Pavlíik, Medek, LackoZostava: Jadroň – Spišák Tomáš, Spišák Timo, Beniač – Pavlík, Švehla, Pekelský, Rybakov

striedali:  Čapliar, Facuna, Lacko, Gierhardt, Martinik, Vitek, Hlavenka

komentár trénera Rumana: Chlapci v zápase predviedli sympatický výkon založený na kombinačnej hre. Súperovi s ktorým sme na jeseň vyhrali najtesnejším rozdielom sme dnes nedali žiadnu šancu a vyhrali sme vysokým víťazstvom. Chlapci hrali s chuťou a darilo sa nám aj gólovo zakončovať akcie.

U12 2.5.2017  utorok  o 17,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     – TJ SLOVAN TRSTENÁ            4 : 2      (1:0)

Góly: Dolník 2, Pražma, Ursíny

Komentár trénera Peržeľa: tak ako na jeseň, aj teraz to bol náš najťažší zápas v súťaži. Súpernakopával lopty a snažil sa ťažiť zo svojej fyzickej vyspelosti. My sme kombinovalia vytvárali sme si množstvo gólových príležitosti, ktoré však končili na dobrechytajúcom brankárovi hostí. Niekoľko gólov sme však dali a zápas sme zaslúženevyhrali.

 

U12 4.5.2017  štvrtok  o 17,00 hod.

TJ SOKOL LIESEK – MŠK FOMAT MARTIN                     3 : 11     (2:4)

Góly: Janeček 2, Homola 2, Frančák 2, Botka, Noga, Lukášik, Ursíny, Lipinský

Komentár trénera Peržeľa: od začiatku bolo úplne jasné, že zápas vyhráme. Domácim sme však dovolili viac než dosť. Všetky inkasované góly boli zbytočné a pramenili z neplnenia si úloh.

 

U12 7.5.2017  nedeľa  o 12,00 hod.

RABČA – MŠK FOMAT MARTIN                                         3 : 3      (2:2)

Góly: Pražma 2, Ursíny

Komentár trénera Peržeľa: My nemôžeme remizovať takéto zápasy. Je to hanba bez ohľadu na súpera. Chlapci by sa mali zamyslieť nad tým, čo im dookola rozprávame…a síce KONCENTRÁCIAna zápas !!!

 

U11 29.4.2017  sobota  o 12,00 hod.

ATTACK VRÚTKY B (FOMAT U11) – FC TJ OR.PODZÁMOK    16 : 0  (8 : 0 )

góly: Smik 4, Pekelský 4, Štrkáč 3, Holienčík 2, Korbačka, Hanek, Chlepko po 1.

Dnes to bola hračka mačky s myšou.Súpera sme od úvodu zamkli na jeho polovici a prakticky k ničomu nepustili. Z množstva šancí sme využili asi tak polovicu a súperovi nasúkali 16 gólov.

U10  6.-7.5.2017   Krajská a Okresná súťaž prípraviek:

Počas predĺženého víkendu naši hráči z kategórie U10 odohrali až tri zápasy. 

Krajská súťaž:

MŠK FOMAT MARTIN U10 – Liptovský Mikuláš U11             5:17

Góly: Kapusta 2, Lepot, Kérek, Človiečik.Zostava: Bakhsh, Podradský, Maniš, Matlák, Siráň, Staník, Kérek, Ceplák, Jačmeník, Murček,Gomola, Kapusta, Gronka, Kľučinec, Lepot, Dolník, Človiečik, Roštek.Zápas proti starším chlapcom z Liptovsého Mikuláša sme odohrali v sobotu za slnečného počasia. Naši hráči predviedli po futbalovej stránke, čo sa dalo ale proti fyzicky silnejšiemu súperovi nestačili držať krok v zakončení a dali menej gólov ako súper.

Okresná súťaž prípraviek:

MŠK FOMAT MARTIN – Lipovec (Vrútky U10)                    4:1       (1:0)

Zostava: Bakhsh, Siráň, Staník, Murček, Kapusta, Skladaný, Krovina, Berník, Roštek,Holubjak, Lepot, Človiečik.Góly: Kapusta, Holubjak, Murček, Roštek. Ďalší zápas sme odohrali v nedeľu proti Lipovcu (Vrútky U10). Naši chlapci mali celý zápas jednoznačnú prevahu, vypracovali si veľa šancí ale dokázali premeniť iba štyri. Pekné akcie končili však zväčša zakončené vedľa brány, alebo nás vychytal hosťujúci brankár. Súper hrozil iba z nakopávaných lôpt a s tým si naša obrana aj s brankárom dokázala poradiť.

Okresná súťaž prípraviek:HORNÁ ŠTUBŇA – MŠK FOMAT MARTIN                         1:2        (0:2)

Góly: Lepot, BerníkZostava: Bakhsh, Barica, Siráň, Staník, Kapusta, Skladaný, Krovina, Berník, Roštek, Holubjak, Lepot, Človiečik.Keďže naši chlapci budú hrať najbližší víkend na turnaji v čechách, predohrali si v pondelok zápas proti Hornej Štubni. Zápas sa odohral na veľmi nekvalitnom teréne, s ktorým sa naši hráči nedokázali vysporiadať počas celého zápasu. Snažili sa hrať kombinačný futbal, ale terén im to moc nedovoľoval. Napriek tomu si opäť vypracovali dostatok šancí, ale dokázali premeniť iba  dve.

Hodnotenie trénera Mateja Berníka:V zápase proti Liptovskému Mikulášu rozhodla fyzická prevaha staršieho súpera. Po futbalovej stránke nemám čo chlapcom vytknúť, snažili sa robiť presne to, čo sme si pred zápasom povedali, presadili sa v súbojoch jeden na jeden, kombinovali, vytvárali si šance, avšak proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi to nie vždy vychádzalo. V zápase proti Lipovcu (Vrútkam U10) sme dominovali celý zápas. Hráči hrali výborne, môžem ich pochváliť, jediný problém sme mali so zakončením. Množstvo šancí sme nepremenili. Zápas proti Hornej Štubni poznačil zlý terén, snažili sme sa hrať, tak ako zvyčajne, avšak hráčom lopta odskakovala od nohy. V oboch zápasoch sme odohrali aj tretie polčasy v rámci prípravných zápasov a oba sme vyhrali 5:0. V týchto zápasoch z chlapcov trochu opadne nervozita a aj v zakončení sú rozvážnejší. Podstatné je, že deti hrajú. Mňa ako trénera mrzí, že tréneri v okresnej súťaži taktizujú, nabádajú brankára a hráčov ku vykopnutiu lopty a hráči tak strácajú možnosť sa učiť, rozvíjať a zdokonaľovať svoju technickú stránku. Keď sa to nenaučia teraz, neskôr to bude odosť obtiažnejšie.


Juniorky 8.5.2017

Štiavnik – MŠK FOMAT MARTIN                                  6 : 0         (4:0)

Zostava: Dědeková – Sakalová, Kucháriková, Bíziková, Lilgová – Baruníková,Beratšová, Žilková, Kacvinská – Ďubašáková, Čechová Striedali: HorníkováKomentár trénera Peržeľa: napadá ma len jedno slovo… HANBA !!! Vedeli sme do akého prostredia ideme a som veľmi rád, že ten zápas už máme za sebou. No takto som si to nepredstavoval. Len odohrať zápas bez akéhokoľvek boja, to sme tam ani nemuseli cestovať. Zápas si určite podrobne rozoberieme.

 

II.turnaj žiačok B.BystricaMŠK FOMAT MARTIN – VIX Žilina                                  1 : 1    (1:0)Gól: Civínová MŠK FOMAT MARTIN – S.L.C. B.Bystrica                       0 : 5    (0:4)MŠK FOMAT MARTIN MFK Ružomberok                     0 : 1    (0:1) Komentár trénera Peržeľa:  Jarnú časť súťaže sme si predstavovali všetci úplne inak. Trápime sa. Priestor dostávajú mladšie dievčatá a momentálne zbierajú skúsenosti. V lete nás čaká bmena kádra. Skúsime zabojovať aspoň o konečné tretie miesto.

 

Zdielať