8.kolo nadstavba II.liga A muži 13.5.2017   sobota   17:00 hod.

0 : 3   (0 : 2)

Góly :  18 min. Miukuš, 37 min. Živčic a 68 min. Cisár

Základná zostava : P.Hážer, P.Melich, T.Stašík, M.Jadroň, L.Turčina, T.Ďungel, B.Jesenský, M.Repáň,  M.Lanko, M.Boďa, J.Gríger

Striedali: 59 min. – J.Kračmer (M.Lanko) 76 min. – D.Kováčik (M.Repáň) , 85 min. – T.Dianovský (B.Jesenský), A.Romančík,T.Burger,M.Halahija

Komentár trénera Šupeja : Po dobrom výkone na Slovane sme chceli v domácom prostredí konečne aj bodovo zabrať. Proti nám však stál súper, ktorý nás prevyšoval vo všetkých činnostiach. Nám chýbal dôraz , všade sme boli neskoro a tak dominancia hostí sa stupňovala. Už v 18. minúte sa hostia radovali prvý krát, keď po rohu sme nedokázali reagovať na odrazenú loptu , ktorú zblízka poslal hráč hosti za chrbát bezmocného Hážera. V 22. minúte sme mohli vyrovnať. Peknú krídelnú kombináciu M.Repáňa s J.Grígerom , zlikvidoval brankár hostí. Hostia pred polčasom udreli druhý krát , keď rýchly protiútok s prehľadom zakončil M.Živčic. Druhý polčas bol z našej strany o čosi lepší. Už sme neboli takí ustráchaní , a snažili sme sa vymyslieť aj niečo smerom dopredu. Blízko ku gólu mal striedajúci J.Kračmer , ktorý zakončoval po spätnej prihrávke M.Boďu. Obrana hostí však jeho pokus zblokovala. Keď už sa zdalo, že naša hra má aké – také parametre , tak skúsené mužstvo hostí opäť udrelo. Opäť po rýchlom protiútoku zvýšil na 0:3 A.Cisár. Pokúšali sme sa streliť aspoň jeden gól , ale ani pokus D.Kováčika neskončil za chrbtom brankára hostí. Prehra nás mrzí , musíme sa však vyvarovať takýchto výkonnostných výkyvov. Pre naše mladé mužstvo to je však škola na nezaplatenie.

B muži 7.5.2017   nedeľa   16,30 hod.

TJ DRUŽSTEVNÍK BLATNICA –   MŠK FOMAT MARTIN B 1 : 2    (0 : 0)

góly : Kračmer , Feriančík

zostava: Halahija – Rúrik ,Gregor ,Dianovský,Klein – Kračmer / 75.Černek /,Sapieta -Bobok,Kollár / 48.Kováčik /,Paulovič – Feriančík 87.Lilge

Komentár trénera Rumana: V priebehu týždňa to  bol už náš tretí zápas. V priebehu 1.polčasu sa odohrávala hra  medzi 16 tkami  a gólových akcií bolo na obidvoch stranách veľmi málo. Do 2.polčasu sa nám podaril vstup, keď po faule na Kollára sme zahrávali štand. situáciu . Kračmer ju trafil ponad múr výborne a otvoril skóre zápasu. Strelený gól pomohol stretnutiu, zvýšilo sa nasadenie a my sme diktovali hru. Dôležitý okamih prišiel v 72.min , keď krásnou strelou spoza 16tky nedal Feriančík domácemu brankárovi šancu a zvýšil na 2:0.Domáci dokázali veľmi rýchlo odpovedať a zdramatizovať zápas. Do konca stretnutia sme mali vyložené šance Kováčika, Pauloviča a Černeka zostali nevyužité. V závere sa nám už podarilo ustrážiť si  výsledok. Chlapcov môžem za dnešný disciplinovaný výkon pochváliť .

Výsledky  prípravy mládežníckych družstiev

MŠK FOMAT Martin z 13.5.-14.5.2017

U19 13.5.2017   sobota   10,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  JUPIE PODLAVICE BADÍN       3 : 2      (2 : 1)

Góly :  9.min.Černek, 21.min.Vrábel, 57.min.Černek

Základná zostava : J. Bajcar,  Ľ. Pisarčík , D. Lacko, J. Klein, P. Bielik, S. Pisarčík, Š. Černek, A. Hideg, P. Šmehýl, M. Vrábel, L. Kochol

Náhradníci : Kupčo, Buôcik, Šmida, Taraba

Striedali : Kupčo 80.min., Buôcik 85.min.

Komentár trénera  Šmehýla : Od úvodu zápasu sme začali hrať útočný  kombinačný futbal, čo nám prinieslo prvý úspech už v 9. min. zápasu,  gólom Černeka. To nám dodalo sebavedomie a v 21. min. sme to zužitkovali 2. gólom Vrábela. Potom prišli 2 sporné momenty rozhodcov, čo dosť ovplyvnilo psychiku hráčov a odrazilo sa to na našom výkone. Na to sme doplatili v 27. min. gólom z pokutového kopu. Súpera sme už viac ku gólovej šanci v 1. polčase nepustili. V druhom polčase sme sa znovu vrátili k hre, ktorú sme predvádzali od úvodu zápasu. Našu útočnú aktivitu  a chuť po góle sme zužitkovali už v 57. min. znovu veľmi pekným gólom Černeka. Výsledok sme udržali až do 82. min.,  kde po chybe obrany sme znovu inkasovali gól z pokutového kopu. Aj napriek tomu ma teší, že chlapci celý zápas hrali útočný futbal, tlačili sa do zakončenia, čo nám nakoniec prinieslo  víťazstvo.

U17 13.5.2017   sobota   12,30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  JUPIE PODLAVICE BADÍN           0 : 2      (0 : 1)

Zostava: Kulich, Hanko M., Kraľovanský, Schnieder,  Laššuth, Buocik, Badáň, Paučula, Horváth, Hanko R., Nagy.

Striedali: Taraba (Nagy 40), Murček (Hanko 52), Šútovec (Paučula 65)

Komentár trénera Šípku: do zápasu chalani vstúpili aktívne, ale v 13 min. súper dokázal využiť našu hrubú chybu a dostal sa do vedenia. Tento gól nás zaskočil a do konca polčasu sme nedokázali súpera dostať pod tlak a vytvoriť si gólové príležitosti. V druhom polčase sme chceli zápas otočiť, ale v niektorých momentoch chalani zbytočne hrali nervózne. Po dvoch nevyužitých šanciach súper dokázal zvýšiť vedenie po štandardnej situácii, ktoré si už dokázal udržať. V tomto dôležitom zápase sme sklamali hlavne po hernej stránke.

Juniorky 14.5.2017

MŠK FOMAT MARTIN – MFK PODBREZOVÁ                     3 : 0         (0 : 0)

Góly: Žilková 3

Komentár trénera Peržeľa : V tomto zápase sme chceli naplno bodovať. V zápase však bolo veľa nepresností a kvalitou to nebolo celkom ono. Nakoniec sa nám podarilo vyhrať vďaka trom gólom Žilkovej. Dievčatám gratulujem.

U15 14.5.2017  nedeľa  o 12,30 hod.

DRUŽSTEVNÍK  DLHÁ NAD ORAVOU –  MŠK FOMAT MARTIN   1 : 2      (0: 2)

góly:   Gomola, Kuniak

zostava:   Raček – Zimeľ, Brodzianský, Marušin, Badáň – Kohút, Gomola, Černák („10“ Thomka ), Ondrla F. ( „55“ Šperka ) – Kuniak ( „45“ Petrenka ) , Ondrľa M.

komentár trénera Turčinu:   Veľmi ťažké, ale zaslúžene získané tri body. Po dobrom začiatku, keď sme užv úvodnej štvrťhodine, po dvoch brejkových situáciách, išli do dvojgólového vedenia, prišla zlá „chvíľa“ v úvode druhého polčasu a po tom to bol už do konca zápasu len boj. Škoda nepremenených čistých gólových príležitostí, zápas vôbec nemusel dôjsť do tak dramatického záveru. Napriek tomu sa tešíme zo zisku troch bodov a ďalšieho kroku, k splneniu nášho cieľa.

U14 14.5.2017  nedeľa  o 10,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  TJ ROHÁČE ZUBEREC             1 : 2      (0 : 1)

Góly: Olejár

Zostava: Mjartuš, Vajdel, Fazika, Tretina, Maroš A., Spišák, Kramár, Maroš F., Talapka, Škrabák, Olejár

Striedali: Murček, Girhard, Dolák

Hodnotenie trénera Hollého: V pozmenenej a omladenej zostave sme sa nedokázali presadiť proti fyzickej prevahe súpera. Snažili sme sa kombinovať a hrať s loptou čo bolo v poriadku, ale chýbal nám hráč, ktorý by dokázal v správnej chvíli dať gól a strhnúť mužstvo. Každopádne dobrá skúsenosť do budúcna pre mladších hráčov, silovejšie pracovať na sebe.

U13 14.5.2017  nedeľa  o 14,30 hod.

DRUŽSTEVNÍK  DLHÁ NAD ORAVOU MŠK FOMAT MARTIN     1 : 8  (0 : 1)

Zostava:  Jadroň -Ruman , Timotej Spišák , Beniač – Pavlík, Pekelský, Rybakov-Facuna

striedali : Čapliar, Lacko, Hlavenka

Komentár trénera Rumana: Počas celého zápasu sme pôsobili futbalovejším dojmom. O jasnom víťazstve sme rozhodli až počas 2.polčasu , keď sa chlapci dokázali presadiť strelecky.

U12 14.5.2017  nedeľa  o 12,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  TJ ROHÁČE ZUBEREC             12 : 1      (5 : 0)

Góly: Pražma 3, Botka 3, Ursíny 2, Bartejs 2, Frančák, Doležálek

Komentár trénera Peržeľa: Na tento zápas sme nominovali len časť hráčov. Jednak pre ich väčšiu vyťaženosť a jednak pre motivovanie zvyšku družstva. Zámer sa podaril, zápas sme s prehľadom vyhrali. Zrejme budeme pokračovať vo výbere hráčov na zápasy.

U11 14.5.2017  nedeľa  o 12,00 hod.

TJ SOKOL LIESEK  – ATTACK VRÚTKY B (FOMAT U11)        0 : 4  (0 : 1 )

góly: Smik 2, Pekelský 1, Štrkáč 1.

Komentár trénera:  Dnes to bolo z našej strany dobíjanie súperovej brány, ktorá bola v prvom polčase pre nás ako zakliata. Súpera sme predčili vo všetkých herných činnostiach, ale prvý polčas sme premenili jen jednu šancu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, opäť sme súpera zatlačili a pridali tri góly. Chlapcom nemožno uprieť snahu, ale s premieňaním vyložených šancí to bolo dnes poslabšie. Potešil nás tréner domácich, ktorý skonštatoval, že z doterajších súperov sme hrali suverénne najkrajší futbal.

U10 14.5.2017  nedeľa  turnaj v Novom Jičíne

V nedeľu sa naši chlapci zúčastnili na turnbaji v Novom Jičíne. Aj napriek tomu, že prehrali len 2 zápasy z ôsmych, skončili nakoniec na siedmom mieste z celkových 16 družstiev. Najlepším hráčom celého turnaja sa stal náš Kubko Dolník, ktorému aj touto cestou srdečne blahoželáme.

MŠK FOMAT Martin U10 – Valmez                   4:2

Góly: Kapusta 3, Lepot 4, Krovina 9, Dolník 5, Skladaný 6, Staník 1.

Zostava: Bakhsh, Staník, Gomola, Kapusta, Lepot, Dolník, Človiečik, Berník, Krovina, Skladaný, Holubjak.

Hodnotenie trénera Mateja Berníka: Začiatok turnaja sme absolvovali proti najsilnejším súperom a trochu nám trvalo, kým sme sa dostali do tempa. Aj napriek 2 prehrám sme odohrali s týmito súpermi vyrovnané zápasy. Teší ma predvedená hra celého družstva, a výkon Kubka Dolníka, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča celého turnaja.