9.kolo nadstavba II.liga A muži 20.5.2017   sobota   17:00 hod.

ŠK SVÄTÝ JUR  –   MŠK FOMAT MARTIN             3 : 3       (3 : 3)

Góly : 33 min. – M.Boďa, 35 min. – M.Lanko, 45 min. – J.Kračmer

Základná zostava : P.Hážer, T.Burger, T.Ďungel, P.Melich, L.Turčina, J.Gríger, B.Jesenský, M.Repáň,  M.Lanko, M.Boďa, J.Kračmer

Striedali: 74 min. – J.Kračmer (Š.Černek) M.Halahija , T.Frkáň

Komentár trénera Šupeja :

Cez týždeň sa nám zranil T.Stašík,M.Jadroň a z rodinných dôvodov s nami necestoval ani A.Romančík. Museli sme preto siahnuť po ďalších hráčoch z U 19. Úvod zápasu bol ako zo zlého sna. Prakticky každá strela skončila v našej sieti. V 17 minúte svietilo na ukazovateli skóre hrozivých 3:0. Do hry sme sa dostali po hrubej chybe domáceho brankára , ktorému vypichol loptu M.Repáň a následne poslal do opustenej bránky. Na prekvapenie všetkých sa pískal faul na brankára. Tento moment vyvolal v hráčoch emócie, ktoré sa premietli v náš zlepšený výkon. Po peknej akcii s prehľadom zakončil svoje sólo M.Boďa. Už o malú chvíľu znížil hlavou M.Lanko, a to nebolo z našej strany všetko. V 45 minúte náš fantastický obrat zavŕšil J.Kračmer. Druhý polčas už obojstranne nebol taký hektický. Mužstva sa zamerali na to, aby nikto neurobil chybu a tak sa hra prevažne odohrávala medzi šestnástkami. Škoda ,že sme silný vietor nevyužili po niekoľkých štandardných situáciách. Po záverečnom hvizde panovala v mužstve nefalšovaná radosť, keď sa nám po dlhej , dlhej dobe podarilo získať bod.

B muži 21.5.2017   nedeľa   16,30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN B –   FK SLOVAN ŽABOKREKY         2 : 3    (0 : 1)

góly : Feriančík 2

zostava : Halahija – Šupej /90.Kupčo/ ,Dianovský,Gregor,Lilge – Sapieta,Bobok-Rúrik/ 84.Kováčik/,Paulovič , Frkáň / 46.Hideg/,Feriančík

Komentár trénera Rumana: Počas celého zápasu sa hral otvorený futbal s množstvom príležitostí na obidvoch stranách. Prvú vážnejšiu príležitosť mal Feriančík, ktorého strela skončila na tyči. V 22.min hostia udreli , keď sa presadil umiestnenou strelou k tyči Vajagič. Pred polčasom sme mali územnú prevahu z ktorej sme nedokázali streliť gól do šatne. Po zmene strán sme pridali na pohybe, zatlačili sme súpera do bloku. Na pekný center Rúrika za obranu si šikovne nabehol  Feriančík a vyrovnal. V tejto časti hry sme mali hru pod kontrolou, zatlačili sme súpera. V 69.min pekne prenikol do šestnástky Sapieta a nariadený PK Feriančík s istotou premenil. Po tomto momente sme mali viaceré dobré príležitosti , ale nedokázali sme ich dotiahnuť do úspešného konca. V  76,min prudkú strelu z 30m dokázal brankár len z námahou vyraziť pred seba a na dorážku sme nestihli zareagovať. Za vyrovnaného stavu začala pribúdať nervozita. Hostia ožili, dokázali  sa dostať do hry .V 83.min z jednoduchej nakopnutej lopty dokázal odhlavičkovať Lilge na nohu Vajagiča , ktorý rozhodol o výsledku zápasu. V zvyšných minútach sme už nedokázali streliť vyrovnávajúci gól. Ak by sme sa dokázali vyhnúť  v  závere chybám v defenzíve mohli sme byť úspešnejší.

Výsledky  mládežníckych družstiev  MŠK FOMAT Martin z 20.5.-21.5.2017

U19 21.5.2017   nedeľa   10,00 hod.

MŠK NÁMESTOVO –  MŠK FOMAT MARTIN                1 : 4      (0 : 0)

Góly :  Bielik 2, Jesenský, Melich

Základná zostava : J. Bajcár,  Šmehýl, Pisarčík, Melich, Lacko, Jesenský, Černek, Líška, Bielik, Kračmer, Klein

Náhradníci : Kochol, Vrábeľ, Šmída

U17 21.5.2017   nedeľa   12,30 hod.

MŠK NÁMESTOVO –  MŠK FOMAT MARTIN              0 : 0      (0 : 0)

Zostava: Kulich, Hanko M., Kraľovanský, Schnieder,  Laššuth, Šavol, Čutek,  Badáň, Paučula, Horváth, Hanko R.

Striedali: Vajdel (Čutek 40), Sumka (Hanko R. 53), Nagy (Paučula 60), Tokarčík (Lašššuth 77)

Komentár trénera: výborný zápas s kvalitným súperom priniesol nerozhodný stav. V priebehu zápasu chalani herne súpera prevýšili, ale gólové príležitosti sa striedali na obidvoch stranách. Škoda, že sme nedokázali strhnúť víťazstvo na našu stranu a súpera v tabuľke preskočiť.

U15 17.5.2017  streda  o 13,00 hod.

TJ ORAVAN ORAVSKÁ JASENICA –  MŠK FOMAT MARTIN   0 : 3     (0 : 1)

góly:   Brodzianský, Ondrla F., Petrenka

zostava: Taraba – Zimeľ, Brodzianský, Marušin, Sedlák – Kohút ( „35“ Ondrla F. ), Gomola, Thomka  ( „50“ Petrenka ), Badáň – Kuniak ( „60“ Šperka ), Ondrľa M.

komentár trénera Turčinu:   V ďalšom výjazde na Oravu sme dosiahli ďalšie cenné víťazstvo. Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou, chýbalo len častejšie a presnejšie zakončenie. Vykúpil nás gól zo štandardnej situácie v poslednej minúte prvého polčasu a väčšia kvalita našej hry v druhom polčase. Stále nás však trápi nepresná koncovka. O výsledku zápasu mohlo byť rozhodnuté včaššie. Z jednotlivcov vynikol Peťo Marušin.

U15 21.5.2017  nedeľa  o 10,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN   –  TJ KRÁSNO NAD KYSUCOU       5 : 0     (2 : 0)

góly:   Ondrľa M. 2, Brodzianský, Ondrla F., Palider

zostava:   Taraba  ( „36“ Raček ) – Petrenka, Šperka, Marušin, Sedlák – Brodzianský, Ondrľa M., Hodža, Badáň ( „36“ Ondrla F. ) – Kuniak ( „50“ Thomka ), Palider

komentár trénera Turčinu:  Zaslúžené víťazstvo, aj keď niektoré úseky našej hry nemali potrebnú kvalitu. Napriek tomu musím uznať chlapcom snahu o dobrý výsledok, veď celý zápas sa  v podstate odohral na polovici súpera. Znova sme sa ale predbiehali v zahadzovaní vyložených gólových príležitostí, výsledok mohol byť oveľa zaujímavejší. Dúfam, že v zápasoch, ktoré nám ešte ostávajú, streleckú potenciu vylepšíme.

U14 21.5.2017  nedeľa  o 13,00 hod.

TJ LISKOVÁ     –  MŠK FOMAT MARTIN                     1 : 0      (1 : 0)

Zostava: Mjartuš, Kulich, Vajdel, Fazika, Kramár, Škrabák, Talapka, MarošF., Olejar, Dolák, TretinaStriedali: Tomka, Murček

Komentár trénera Hollého: Nebudeme sa na nič vyhovárať. Jednoznačne najslabší výkon vsezóne. Mrzí ma veľmi nezodpovedný výkon hlavne v prvom polčase, kde ani nie je z našej strany čo hodnotiť. Nevypracovali sme si jedinú šancu čí strelu na bránu a súperovi sme dovolili dostávať sa do šancí svojou nedôraznou a niekedy až naivnou hrou. Našťastie nás podržal brankár Mjartuš, inak by sme ho prehrali vyšším rozdielom. Druhý polčas maličké zlepšenie, ale chýbala kvalita a už aj sily niečo s výsledkom spraviť a otočiť nepriaznivý stav. Zápas sme absolútne nezvládli a zaslúžene sme prehrali čo by malo byt ponaučením pre hráčov, ktorí dostali šancu ukázať sa. Chlapci si musia uvedomiť, že  v drese Fomatu sa hra bojovne a tímovo, nie ako partia ktorá sa pozbierala pred zápasom na ulici a idú si len tak z nudy zahrať futbal.

U13 17.5.2017  streda  o 15,00 hod.

TJ ORAVAN ORAVSKÁ JASENICA MŠK FOMAT MARTIN        1 : 12  (1 : 6)

góly : Rybakov 3,Gierhardt 2,Beniač 2,Spišák Tomáš,Pavlík,Medek,Vitek,Pekelský

Zostava: Jadroň-Ruman, Spišák Tomáš, Spišák Timotej – Pavlík, Pekelský, Gierhardt-Rybakovstriedali: Čapliar, Vitek, Medek, Beniač, Hlavenka

komentár trénera Rumana: Počas celého stretnutia sme mali územnú  prevahu .Chlapci sa snažili domácim dať čo najviac gólov , ale domáci hráči prehusťovali priestor pred vlastnou bránou. Tempo hry nebolo vysoké a miestami sa chlapci prispôsobovali  domácim hráčom. V stretnutí sme si dokázali vypracovať veľké množstvo gólových príležitosti , ale veľa z nich sme nepremenili na gól. Domácim sa podarilo skórovať z ojedinelej akcie a to po rohu.

U13 21.5.2017  nedeľa  o 12,00 hod.

MŠK FOMAT MARTINTJ KRÁSNO NAD KYSUCOU        16 : 0  (9 : 0)

Góly: Facuna 7, Lacko 2, Švehla 2, Pekelský 2, Pavlík, Rybakov, Spišák Tomáš

zostava: Jadroň- Ruman,Tomáš Spišák,Hlavenka-Pavlík,Švehla,Rybakov-Pekelskýstriedali:  Medek,Facuna ,Lacko,Vitek,

komentár trénera Rumana: Chlapci opäť predviedli sympatický výkon z množstvom pekných akcií zakončených gólmi. Strelecky sa dnes darilo Facunovi, ktorý 7 presnými zásahmi patril aj  knajlepším hráčom na ihrisku. Súper nebol nebezpečný a len sporadicky sa dostal k zakončeniu. Teší ma, že sme odohrali dobrý zápas a neinkasovali gól.

U12 21.5.2017  nedeľa  o 15,00 hod.

TJ LÍSKOVÁ     –  MŠK FOMAT MARTIN                        2 : 5      (0 : 3)

Góly: Botka 3, Bartejs 2

Zostava: Lilge – Frančák, Lipinský, Homola – Pražma, Dolník, Doležálek – Botka

Striedali: Noga, Bielik, Rusnák, Bartejs, Ondruš, Janeček

Komentár trénera Peržeľa: V zápase sme jednoznačne dominovali. Rozdiel skóre mohol byť aj vyšší, no nepodarilo sa nám premeniť množstvo gólových príležitosti. Hralo sa na výborne pripravenom ihrisku. Chlapci sa snažili od začiatku do konca, hrali kombinačne a výhru si plne zaslúžili. Za predvedený výkon si družstvo určite zaslúži pochvalu.

U11 21.5.2017  nedeľa  o 15,00 hod.

ATTACK VRÚTKY B (FOMAT U11)– TJ TATRAN KLIN        7 : 1    (1 : 0)

góly: Morgoš 2,Štrkáč 2,Murček, Chlepko, Smik.

Komentár vedúceho mužstva Kamiena: Aj keď sme dosiahli pekný výsledok, náš dnešný výkon nebol optimálny. Stál proti nám húževnato brániaci súper, viazla nám kombinácia a hlavne v prvom polčase sme sa nevedeli gólovo presadiť. Po ráznom, polčasovom dohovore od trénera sa naša hra podstatne zlepšila a konečne začali padať aj góly.

U10 21.5.2017  nedeľa  13,30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN – ATTACK Vrútky U 11                     0 : 4     (0 : 2)

Zostava: Bakhsh, Kapusta, Lepot, Dolník,Berník, Krovina, Skladaný, Roštek, Siráň

V nedeľu si naši chlapci zmerali sily v okresnej súťaži proti chlapcom z Vrútok – ročník U11. Z rôznych dôvodov chýbali nášmu trénerovi traja kľúčoví hráči, no napriek tomu sme videli zaujímavé stretnutie so šancami na oboch stranách. V prvom polčase mali väčšiu prevahu hostia a okrem dvoch gólov mali aj viacero šancí. V druhom polčase sa hra trochu vyrovnala ale naši chlapci nedokázali premeniť viaceré šance, čo súper potrestal a dvomi gólmi poistil zaslúžené víťazstvo.

Hodnotenie trénera Mateja Berníka: V zápase sa prejavil vekový rozdiel. Hráči súpera boli fyzicky vyspelejší. Našej hre chýbala väčšia bojovnosť, a lepšia úspešnosť v zakončení. No napriek tomu sme sa snažili hrať kombinačne a byť v úspešní v súbojoch 1 na 1. Čo sa nám primerane darilo.

U8  20.5.2017   turnaj SEP CUP Bytča

Naši prípravkári kategórie U- 8 sa zúčastnili ďalšieho dobre obsadeného turnaja zmiešaných ročníkov  2008, 2009, a mladších za účasti  družstiev zvučných mien ako sú  Žilina, Trenčín, Trnava, Ružomberok, Karviná ale aj Akademia Slovenia, Bytča, a Príbovce.

Zápasy sa odohrali v dvoch skupinách odkiaľ postupovali prvé 3 družstvá do zlatej skupiny a ďalšie 3 do striebornej skupiny. ďalšie zápasy v týchto skupinách rozhodli o konečnom poradí

My sme využili ponuku 2 družstiev ktoré zbierali skúsenosti v konfrontácii s družstvami, ktoré mali na súpiskách aj hráčov ročníka 2008!

Naši chlapci odohrali 16 zaujímavých zápasov so súpermi s rôznym herným prejavom. V našich družstvách hralo 5 chlapcov ročníka 2010.

MŠK FOMAT MARTIN  čierni  –  Žilina                0 : 3

Bieli  Fomaťáčikovia obsadili celkové 3. miesto za AS Trenčínom a domácou Bytčou.

Čierni  skončili v striebornej skupine na 6. mieste.

UW15: 20.5.2017 III. Turnaj v Ľubochni

MFK Ružomberok – MŠK FOMAT MARTIN        4 : 0 (3:0)

VIX Žilina – MŠK FOMAT MARTIN                    1 : 3 (0:1)

Góly: Cígerová 2, Civínová

S.L.C. B.Bystrica – MŠK FOMAT MARTIN         6 : 0 (2:0)

Komentár trénera Peržeľa: Aj v treťom turnaji sme ťahali za kratší koniec. Konečne sa nám podarilo vyhrať aspoň jeden zápas, za čo baby chválim. Je škoda, že si však dievčatá viac neveria. Mohli by sme sa tešiť z víťazstva aj častejšie. Ešte nás čaká posledný turnaj a určite sa budeme snažiť obhájiť tretie miesto z minulého ročníka.