10.kolo nadstavba II.liga A muži 27.5.2017   sobota   17:00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –   DUKLA B.BYSTRICA          0 : 1       (0 : 0)

Góly :  56 min. – Rejdovan (DUKLA)

Základná zostava : P.Hážer, T.Stašík, A.Romančík, P.Melich, L.Turčina, J.Gríger, T.Ďungel, M.Repáň,  M.Lanko, M.Boďa, T.Burger

Striedali: 61 min. – T.Burger (J.Kračmer) 74 min. – M.Lanko (B.Jesenský ) 81 min. – M.Repáň (Š.Černek) , Š.Šmída , T.Frkáň

Komentár trénera Šupeja : Celý týždeň po bode zo Svätého Jura , panovala výborná morálka a aj atmosféra v mužstve. To bol dôvod, pre čo sme si na DUKLU verili a išli za tromi bodmi. Úvod zápasu tomu nasvedčoval , keď sme hrali s chuťou a nebojácne smerom dopredu. Obrana hrala tiež spoľahlivo a tak sa bolo na čo pozerať. Škoda len že v tomto zápase nás zradila koncovka. Súper sa snažil tiež o kombinačnú hru a tak každé mužstvo malo chvíľku navrch. Druhý polčas bol podobný , len s tým rozdielom, že sa hráčom hostí podarilo skórovať. Ani po góle sme nezložili zbrane a k vyrovnaniu sme mali veľmi blízko. Nájazd J.Kračmera chytil brankár hostí. Volej M.Repáňa vytlačil nad brvno a hlavičku M.Boďu zázračne vyrazil na bránkovej čiare. Po zápase sa najčastejšie skloňovali slová „škoda nepremenených šancí“ , lebo v tomto zápase sme neboli horším mužstvom. Netreba však vešať hlavu a ako sme už niekoľko krát spomínali , bola to pre nás obrovská škola , nie len pre hráčov, ale aj trénerov a vedenie klubu.

B muži 28.5.2017   nedeľa   17,00 hod.

ŠK OLYMPIA BOBROV –   MŠK FOMAT MARTIN B  0 : 2    (0 : 0)

góly : Feriančík ,Paulovič

zostava :Hažér – Rúrik,Gregor ,Lilge , Lanko- Sapieta ,Gríger Jano-Boďa / 85.Gríger

Maťo//,Repáň 77.Bobok / -Kollár,Feriančík / 65.Paulovič /

Komentár trénera Rumana: V  1.polčase  sa hra  väčšinou odohrávala medzi šestnástkami a len sporadicky sa obidve mužstvá dokázali dostať do zakončenia. Z našej strany mal najväčšiu príležitosť Kollár ,ktorý sa dostal do brejku , ale nedokázal premeniť poskytnutú príležitosť. Hneď v úvode 2.polčasu museli striedať domáci pre zranenie brankára a my sme to dokázali využiť hneď z rohu, keď strelou spoza 16-tky nedal Feriančík nerozchytanému brankárovi žiadnu šancu. Postupom času domáci zvyšovali na dôraze, častejšie ohrozovali veľmi dobre chytajúceho Hažéra. V záverečných minútach nás dostali pod tlak. Po rohu domácich sme sa úspešne ubránili a po rýchlom brejku sa Paulovič nemýlil a do opustenej brány uzavrel skóre v náš prospech.

Výsledky  mládežníckych družstiev

MŠK FOMAT Martin z 27.5.-28.5.2017

U19 27.5.2017   sobota  10,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  NOVOHRAD LUČENEC                6 : 0      (2 : 0)

Góly :  24.min. Kochol, 25.min. Kračmer, 47.min. Šmehýl, 59.min. Kochol, 72.min. Kračmer, 74.min. Jesenský

zostava : Š. Šmida,  Ľ. Pisarčík , D. Lacko, J. Klein, P. Bielik, B. Jesenský, Š. Černek, J.Kračmer, P. Šmehýl, P. Melich, L. Kochol

Náhradníci : J. Bajcar, M. Vrábel, M. Šavol, A.Hidek

Striedali : M. Vrábel-56. min

Komentár trénera  Šmehýla: Od začiatku zápasu sme nadviazali na naše predošlé výkony, takže aj na domácom ihrisku sme potvrdzovali úlohu favorita. Od úvodného hvizdu sme v zápase dominovali. Chlapci hrali s veľkou chuťou a nasadením, čo prinieslo aj zaslúžene dva góly v prvom polčase. Druhej polovici hry sme ešte viac začali na súpera tlačiť a útočiť s čím sa nevedel vysporiadať. Vďakou za našu snahu a bojovnosť bol konečný výsledok 6:0.

U17 27.5.2017   sobota   12,30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  NOVOHRAD LUČENEC              2 : 1      (1 : 1)

Góly: Schnieder, Hanko M.

Zostava: Strapko, Hanko M., Kraľovanský, Schnieder,  Laššuth, Šavol, Čutek,  Badáň, Horváth, Tokarčík, Hideg.

Striedali: Schnieder (Paučula 40), Tokarčík (Hanko 50), Čutek (Murček 61), Šútovec (Laššuth 79)

Komentár trénera Šípku: Od úvodných minút sme mali na ihrisku jasnú prevahu, ale nedokázali sme sa strelecky presadiť. Úvodný gól strelil Schnieder v 35 min. strelou spoza šestnástky. V druhom polčase naša prevaha pokračovala, ale góly neprichádzali. Súper nás potrestal za množstvo nevyužitých šancí a z 11m. vyrovnal. Chalani pokračovali aj naďalej v aktivite a v závere stretnutia sme víťazstvo strhli na našu stranu a zaslúžene sme zvíťazili.

U15 27.5.2017  sobota  o 10,00 hod.

MFK BYTČA –  MŠK FOMAT MARTIN   0 : 7     (0 : 3)

góly:   Gomola 2, Brodzianský, Palider, Ondrľa M., Šperka, Thomka

zostava:   Raček – Sedlák, Šperka, Brodzianský, Badáň – Kohút ( „50“ Škrabák ), Ondrľa M., Hodža, Ondrla F.  – Gomola, Palider ( „36“ Thomka )

komentár trénera Turčinu:   Na výborne pripravenom ihrisku v Bytči sme podali zatiaľ náš najlepší jarný výkon na ihriskách súpera. Od začiatku sme dominovali, hlavne v krajných vertikálach a pripravovali si jednu šancu za druhou. Aj počet štandardných situácii bol zaujímavý. Mrzí ma len nedôraz pred bránou súpera. Napriek tomu sme do polčasu tri krát skórovali. Druhý polčas bol z našej strany ešte dominantnejší a dokázali sme sa štyri krát presadiť. Z dnešným zápasom som spokojný, verím že to v tejto fazóne dohráme až do konca sezóny.

U14 27.5.2017  sobota  o 10,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  ZÁVAŽNÁ PORUBA                  6 : 4      (3 : 0)

Góly: Mondočko, Talapka, Tretina, Dolák, Kulich, Maroš A.

Zostava: Mjartuš, Vajdel, Fazika, Tretina, Maroš A., Rihane, Kramár, Talapka, Dolák, Mondočko

Striedali: Murček, Tomka, Šimo

Komentár trénera Hollého: Znova sme nastúpili v pozmenenej zostave a bolo to aj na začiatku vidieť, kombinačná hra bola síce celkom v poriadku ale v posledných zápasoch nám akoby chýbal jeden krok na viac a herne pôsobíme ťažším dojmom. V druhom polčase sme viedli už 5 gólovým rozdielom a aj tak sa nedostavila ľahkosť a uvoľnenosť v hre. Hráme akoby pod tlakom, v kŕči a  nakoniec si aj tým dramatizujeme zápasy. Nestalo sa nám prvý krát, že namiesto toho aby sme súpera “dorazili” , necháme ho znížiť na prijateľný výsledok. Musíme sa koncentrovať počas celého zápasu a nie len v niektorých fázach hry.

U13 27.5.2017  sobota  o 12,00 hod.

MFK BYTČA MŠK FOMAT MARTIN                                      0 : 13      (0 : 7)

góly: Facuna 5, Gierhardt, Medek, Beniač, Vitek, Pekelský, Lacko, Hlavenka, Rybakov

zostava: Čapliar- Ruman, Spišák Tomáš, Spišák Timo- Gierhardt, Pekelský, Rybakov- Facuna

striedali: Hlavenka ,Medek, Vitek, Lacko, Jadroň

komentár trénera Rumana: Domáci hráči od začiatku zápasu pôsobili bojazlivým dojmom a bolo len otázkou času , koľko dnes chlapci nastrieľajú gólov. Opäť ich bolo veľa v súperovej sieti a podieľalo sa na nich až 9 hráčov .Teší ma , že opäť sme nedostali gól a chlapci  hrali celý zápas zodpovedne a v tempe. Skóre mohlo byť pre domácich kruté, keby sme nenastrelili ešte 10 tyčiek a brvien.

U12 27.5.2017  sobota  o 12,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  ZÁVAŽNÁ PORUBA                15 : 2      (8 : 1)

Góly: Botka 5, Frančák 3, Janeček 3, Lukášik, Ondruš, Lipinský, Doležálek

Zostava: Zelienka – Bartejs, Lipinský, Bielik – Frančák, Doležálek, Ondruš – Botka

Striedali: Janeček, Noga, Rusnák, Lukášik

Komentár trénera Peržeľa: Počas celého stretnutia sme mali hernú prevahu. Nedržali sme dlho loptu, presne sme kombinovali a držali vysoké tempo hry. Výsledok mohol byť aj dvojnásobný. Škoda dvoch zbytočných gólov v našej sieti. Boli daňou za náš ofenzívny prejav. Chlapcom gratulujem k výhre a dobrému výkonu.

U11 27.5.2017  sobota  o 12,00 hod.

TJ TATRAN ZÁKAMENNÉ  –  ATTACK VRÚTKY B (FOMAT U11)   0 : 4  (0 : 1)

góly: Morgoš 3, Štrkáč 1

komentár Petra Kamiena: V Zákamennom to bol zápas o dobíjaní domácej brány. Počas celého zápasu sme mali hru jasne pod kontrolou, ale fantastický výkon domácej brankárky zabránil tomu, že výsledok nebol dvojciferný. Je pozitívne ,že sme zápas s prehľadom zvládli aj s absenciou viacerých opôr v základnej zostave.

UW19: 28.5.2017 nedeľa o 12,00 hod

UW19 MŠK FOMAT MARTIN – VIX Žilina                  4 : 1     (1 : 1)

Góly: Kucháriková 2, Beratšová, Čechová

Zostava: Dědeková – Sakalová, Bíziková, Pikošová, Lilgová – Baruníková, Beratšová, Čechová, Matiašková – Kucháriková, Ďubašáková

Striedali: Poloncová

Komentár trénera Peržeľa: V poslednom zápase sezóny, ktorý sa navyše na požiadanie Žiliny hral u nás doma sme bodovali naplno. Bez ohľadu na dohrávky sme v súťaži obsadili pekné druhé miesto. Dievčatám gratulujem. Vo vyrovnanom zápase sme dokázali premeniť viacero akcii v góly a zaslúžene sme vyhrali.

U10 22.5.2017  pondelok  16,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN U10 – ATTACK Vrútky U 11                   3 : 12     (0 : 2)

Góly: Kérek 2, Roštek

Zostava: Bakhsh, Barica, Kapusta, Dolník,Berník, Roštek, Siráň, Haluščák, Gronka, Ceplák, Staník, Murček, Holubjak, Gomola, Kérek, Zajac, Jačmeník.

Komentár trénera Berníka: V pondelok sa odohrali zápasy 1 ligy v rámci žilinského kraja. Naša U10 si opäť zmerala sily s chlapcami z Vrútok ale s kategóriou U11. Hralo sa na dvoch ihriskách súčasne. Naši chlapci odohrali kvalitné zápasy. Na jednom ihrisku to bolo vyrovnané, no na druhom opäť zlyhali vo finálnej fáze a nedokázali premeniť viacero šancí, čo súper potrestal a svoje príležitosti premenil a v celkovom súčte gólov zvíťazil.

Cez víkend sa naša U10 zúčastnila na turnaji v Príbovciach. Síce to bol turnaj organizovaný pre našu kategóriu, v každom družstve (okrem našich) sa objavili aj hráči starší. Aj napriek tomuto faktoru naši chlapci, ktorí hrali v dvoch družstvách obsadili 3, resp. 4 miesto a odohrali kvalitné zápasy. Na poslednú chvíľu sa odhlásilo družstvo z Kysuckého Nového Mesta a tak nedopatrením sa stalo, že naše jedno družstvo odohralo 4 – 18 minútové zápasy po sebe, čo bolo veľmi náročné. Najlepším brankárom turnaja bol vyhlásený náš Michal Barica, ktorému blahoželáme k individuálnemu úspechu.

Výsledky:

MŠK FOMAT Martin “A” – Kanianka 7:1, – Fomat “B” 3:2, – Príbovce 1:2, – Diviaky 0:1,

– Juventus Žilina 0:2, – Dolný Kubín 1:1, – Slovania 2:0.

MŠK FOMAT Martin “B” – Juventus Žilina 3:1, – Dolný Kubín 2:3, – Fomat “A” 2:3, –

Slovania 4:1, – Kanianka 2:1, – Príbovce 3:5, – Diviaky 1:1.

Zostava: Bakhsh, Barica, Berník, Skladaný, Dolník, Gomola, Kérek, Kapusta, Roštek, Staník, Krovina, Gronka, Haluščák, Človiečik, Holubjak, Ceplák.

Góly: Holubjak 2, Kapusta 5, Roštek 3, Kérek 2, Berník 3, Krovina, Ceplák, Skladaný, 5, Staník 4, Gronka 3, Človiečik.

Hodnotenie trénera Mateja Berníka: V zápase proti starším chlapcom sme odohrali vyrovnané zápasy, aj keď výsledok tomu nie celkom naznačuje. Pre mňa ako trénera je však výsledok niečo iné, konkrétne: zvládnutie situácie 1 na 1, koncentrácia hráčov, prepínanie z útočnej fázy do obrannej a opačne, prihrávková činnosť a množstvo ďalších záležitostí, ktoré s chlapcami nacvičujeme v tréningovom procese. Teší ma, že u chalanov vidím progres a to je to, čo ma v práci s nimi posúva vpred.  Čo sa týka turnaja, naši hráči odohrali kvalitné zápasy, dá sa povedať, že každý jeden. Zlepšenie bolo badať aj v koncovke, čo nás poslednú dobu trápilo. Na zamyslenie však je, prečo hrali v ostatných družstvách starší chlapci. Nevyčítam to, iba poukazujem na skutočnosť, že okrem iného chýba nášmu futbalu lepšia propagácia a samozrejme podmienky. Česť patrí ľuďom v okolitých dedinách, že pre to vyvíjajú maximálne úsilie.