B muži 11.6.2017   nedeľa   17,00 hod.

FK  NIŽNÁ –   MŠK FOMAT MARTIN B                1 : 2    (1 : 1)

góly: Paulovič, Gríger Jano

zostava: Feriančík – Lanko, Gregor, Lilge, Rúrik -Gríger Jano, Turčina – Paulovič /71.Gríger Martin /, Kovačik, Repáň – Boďa

komentár trénera Rumana: Mali sme výborný vstup do zápasu , keď už v 2.min dokázal otvoriť skóre strelou Paulovič. O minútu na to mal veľkú príležitosť Kováčik, keď preloboval brankára ale netrafil bránu. V 15.min to bol  opäť Kováčik, ktorý zblízka trafil len do brankára. Domácich sme prakticky v prvej polhodine do ničoho nepustili. Dobrý dojem z predvádzanej hry sme si pokazili pred  polčasom inkasovaným gólom a prísne nariadeným pokut.kopom, ktorý však Feriančík chytil. Po prestávke opäť chlapci začali hrať svoju hru s množstvom nevyužitými príležitosťami .Do vedenia sme išli v 66.min po rohovom kope sa dokázal presadiť Gríger .Do konca stretnutia sme si už výsledok  rozumnou hrou ustrážili.

Výsledky  mládežníckych družstiev  MŠK FOMAT Martin z 10.6.-11.6.2017

U19 10.6.2017   sobota  17,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN            1 : 3      (0 : 1)

Góly :  Mádel vlastný gól

U17 10.6.2017   sobota   12,30 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  MFK LOKOMOTÍVA ZVOLEN             3 : 1      (2 : 1)

Góly: Kraľovanský, Šavol, Hanko

U15 10.6.2017  sobota  o 9,00 hod.

MŠK ŽILINA „C“ –  MŠK FOMAT MARTIN   0 : 6     (0 : 3)

góly:   Badáň 3, Gomola, Palider, Thomka

zostava:   Taraba – Petrenka, Šperka, Brodzianský, Sedlák – Ondrľa M., Černák ( „50“ Thomka ), Hodža, Badáň  – Gomola, Palider ( „45“ Ondrla F. )

komentár trénera Turčinu:   Proti výborne technickému, ale fyzicky slabšiemu súperovi sme podali veľmi dobrý výkon, ktorý sme aj gólovo podložili. Presadili sme sa individuálne, kombinačne, ale aj po štandardnej situácii, čo mňa ako trénera veľmi teší. V závere zápasu sa vyznamenal aj brankár Taraba, ktorý zneškodnil pokutový kop domácich. Sme spokojní, pretože každé víťazstvo v Žiline nás teší!

U14 10.6.2017  sobota  o 10,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN     –  TATRAN KLIN                  10 : 0      (5 : 0)

Góly: Rihane 3, Mondočko 2, Fazika 2, Ruttkay 2, Talapka

Zostava: Miartuš, Kulich, Fazika, Ruttkay, Rihane, Maroš F.,Kramár,Talapka, Tomka, Mondočko, Vajdel

Striedali: Murček

Komentár trénera Hollého: V prvých minútach zápasu sa zdalo, že nás čaká vyhecovaný a bojovný super. To sa zmenilo po našom prvom góle,  keď sme sa doslova hrali so súperom ako mačka s myšou. Ťažko mi je aj hodnotiť výkon nášho družstva, keďže súper bol úplne odovzdaný a sústredil sa len na to aby dostal čo najmenej gólov. Chlapci si z chuti zahrali a potvrdili, že sú v tejto súťaži dominantní.

U13 10.6.2017  sobota  o 12,00 hod.

MŠK ŽILINA MŠK FOMAT MARTIN                                     1 : 1      (1 : 0)

gól : Pekelský

zostava :Jadroň – Beniač,Spišák Tomáš,Spišák Timotej- Gierhardt,Pekelský, Rybakov-Facuna

striedali: Ruman,Hlavenka,Lacko

komentár trénera Rumana : Chlapci dnes museli siahnúť na dno svojich síl čomu ich donútil dobre hrajúci súper. Vo vyrovnanom zápase sa ujali vedenia domáci hráči , keď strelili gól po peknej kombinačnej akcii. Nám vyšiel vstup do 2.polčasu , keď sa individuálne dokázal presadiť Pekelský a šibalsky pomedzi nohy brankára vyrovnal. Potom mali obidve mužstvá ešte po dve gólové príležitosti , ale ani jedno mužstvo ich nevyužilo a tak sa zrodila spravodlivá remíza.

U12 Turnaj ŽELATOVICE  9-11.6.2017

Piatok 9.6.2017 Základná skupina B

MŠK FOMAT Martin – AC SPARTA Praha          2:4 (1:2)

Góly: Dolník, Homola (p.k.)

SK SIGMA Olomouc – MŠK FOMAT Martin        4:0 (4:0)

MŠK FOMAT Martin – TJ Valašské Meziříčí       4:2 (1:2)

Góly: Veselovský, Dolník, Maroš, Homola (p.k.)

Sobota 10.6.2017  Skupina H (kvalifikácia 9.-16. miesto):

MŠK FOMAT Martin – 1. FC VIKTORIE Přerov  4:1 (3:1)

Góly: Ursíny, Homola (p.k.), Botka, Maroš

SK Kroměříž – MŠK FOMAT Martin                   7:2 (3:1)

Góly: Dolník, Švehla

MŠK FOMAT Martin – FO Podbrezová               5:2 (3:1)

Góly: Ursíny, Maroš, Maroš, Švehla, Botka

Nedeľa 11.6.2017  Skupina o umiestnenie (kvalifikácia 13.-16. miesto):

MŠK FOMAT Martin – TJ Valašské Meziříčí       2:2 (1:0)   3:4 p.k.

Góly: Botka, Ursíny

Zápas o umiestnenie (15. miesto):

MŠK FOMAT Martin – 1. FC VIKTORIE Přerov   8:3 (5:2)

Góly: Šarlina 3, Dolník 2, Ursíny 2, Botka

Komentár trénera Peržeľa: na turnaji sme skončili na predposlednom 15.mieste. V prvý deň turnaja sme odohrali zápasy v skupine, kde hlavne zápas proti Sparte bol viac ako vyrovnaný. V silnej skupine sme sa však nedokázali presadiť. V druhý hrací deň sme preto hrali v skupine o 9-16.miesto. Tu sme si počínali lepšie, no tak ako v základnej skupine, aj tu sme si neodpustili jeden výsledkový výbuch, čo nás v konečnom súčte stálo veľa. Tretí deň sme turnaj iba dohrávali. Konečné umiestnenie neodzrkadľuje našu hru. Škoda množstva nepremenených príležitostí. Vždy, keď sme mohli súpera doraziť nestalo sa tak a súper nás trestal. Najviac nám chýbala tvrdosť v osobných súbojoch.

U11 11.6.2017  nedeľa  o 15,00 hod.

TJ ORAVAN RABČA  –  ATTACK VRÚTKY B (FOMAT U11)     1 : 5  (0 : 3)

góly: Holienčík 2,Morgoš 2,Chlepko 1.*

komentár P.Kamiena: Dnešný “výlet” v Rabči nemal chybu. V peknom futbalovom prostredí, v príjemnom počasí nás privítal pomerne kvalitný súper. V oklieštenej zostave sme boli počas celého zápasu jasne lepším tímom. Proti fyzicky zdatnejšiemu súperovi sme hrali s ľahkosťou, kombinačne a keď bolo treba podržal nás spoľahlivo chytajúci brankár. Chlapcom ďakujeme za predvedený výkon a na záver chcem poďakovať domácim usporiadateľom, ktorí nás počastovali výborným gulášom, kofolou a atď.