MŠK FOMAT MARTIN B –   FC 34 PALÚDZKA              4 : 2    (1 : 0)

góly : Kollár 2, Boďa , Gríger Maťo

zostava : Halahija -Rúrik,Gregor ,Dianovský ,Stašík – Paulovič/ 80.Gríger

M./,Boďa,Turčina,Repáň-Feriančík,Kollár / 64.Bobok/

komentár trénera Rumana: Chlapci nastupovali na zápas s tým , že domáce víťazstvo by nám zaručovalo konečné 3. miesto. To sa aj stalo, ale víťazstvo sa nerodilo ľahko. Dnes nám opäť vyšli vstupy do obidvoch polčasov ,keď sa dokázal strelecky presadiť Kollár. Naša hra bola lepšia v 1.polčase, keď sme súpera  prakticky len raz pustili do vážnejšej situácie. My sme si  dokázali vypracovať dobré príležitosti , ale dokázali sme premeniť  z nich len jednu. Po zmene strán sa hra vyrovnala , nám začal chýbať pohyb bez lopty, nedokázali sme dlhšie podržať loptu a viazla nám kombinačná hra. Súper to dokonale využil a ľahko sme stratili dvojgólové vedenie. V závere stretnutia sme zvýšili na dôraze, nešetrili sme pohybom a v krátkom čase sme skórovali ešte dvakrát. Opäť sa nám tak podarilo obhájiť 3.miesto za čo patrí chlapcom poďakovanie.

Družstvo skončilo v konečnej tabuľke súťaže na peknom 3.mieste.

Výsledky  mládežníckych družstiev MŠK FOMAT Martin z 17.6.-18.6.2017

U19 18.6.2017   sobota  10,00 hod.

MFK TATRAN L.MIKULÁŠ –  MŠK FOMAT MARTIN      0 : 0      (0 : 0)

Družstvo skončilo v konečnej tabuľke súťaže na peknom 2.mieste.

U17 18.6.2017   nedeľa   12,30 hod.

MFK TATRAN L.MIKULÁŠ –  MŠK FOMAT MARTIN             1 : 7      (1 : 2)

Góly: Schnieder 3, Hanko R., Tokarčík, Čutek, Kraľovanský

Zostava: Kulich, Hanko M., Laššuth, Šútovec,  Badáň, Kraľovanský, Horváth, Sumka, Hanko R., Tokarčík, Schnieder.

Striedali: Sumka (Čutek 40), Hanko R. (Buocik 58), Šútovec (Vajdel 62)

Komentár trénera Šípku: úvodné minúty patrili domácim, čo potvrdili strelením vedúceho gólu v 12 min. Po inkasovanom góle sme prevzali zápas pod kontrolu a do konca zápasu sme súpera jasne prevalcovali. V poslednom zápase sezóny nám vyšlo úplne všetko a chalanov chcem pochváliť za prístup k svojim povinnostiam počas celého ročníka.

U15 15.6.2017  štvrtok  o 16,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO   9 : 0     (4 : 0)

góly:   Palider 3, Ondrľa M. 2, Badáň, Černák, Thomka, Brodzianský

zostava:   Raček ( „36“ Taraba ) – Petrenka ( „36“ Šperka ), Brodzianský, Marušin, Sedlák – Ondrľa M., Černák ( „36“ Thomka ), Hodža ( „36“ Škrabák ), Badáň ( „36“ Ondrla F. )  – Gomola ( „36“ Kuniak ), Palider

komentár trénera Turčinu:   Jednoznačná záležitosť nášho družstva. Boli sme lepší vo všetkých činnostiach. Keby sme boli dôraznejší v pokutovom území výsledok mohol byť dvojciferný!

Družstvo skončilo v konečnej tabuľke súťaže na krásnom 1.mieste.

Družstvo U15 odohrá jedno barážové stretnutie o postup do I.ligy dňa 21.6.2017 o 17:00 hod. s družstvom ŠK NOVOHRAD LUČENEC. Stretnutie sa odohrá na ihrisku v Kremničke.

U14 17.6.2017  sobota  o 10,00 hod.

ŠK DYNAMO DIVIAKY     –  MŠK FOMAT MARTIN                     0 : 1      (0 : 1)

Góly:  Olejár

Zostava: Mondočko, Petrenka, Vajdel, Rihane, Hodza, Kramár, Škrabák, Talapka, Fazika, Olejár

Striedali: Maroš F., Dolák

Komentár trénera Hollého: V poslednom zápase v sezóne nám akoby chýbala motivácia. Prvý polčas bol z nasej strany veľmi profesorský, chýbala agresivita v súbojoch a lepší a hlavne rýchlejší prechod do útoku. Napriek tomu nám par akcií vyšlo ale chýbala finálna prihrávka na vstrelenie gólov. Druhy polčas sa v podstate len dohrával, domáci zacítili šancu aspoň vyrovnať a nakopávanými loptami sa nás snažili dostať pod tlak čo sa im darilo len po 16tku, do šance sme ich nepustli. Myslím, že víťazstvo sme si aj napriek nie príliš vydarenej hre zaslúžilí a tak isto víťazstvo v celej súťaži, za čo chlapcom samozrejme gratulujem a držím palce do ďalšej sezóny.

U13 10.6.2017  sobota  o 12,00 hod.

MŠK FOMAT MARTIN –  MŠK KYSUCKÉ NOVÉ MESTO          20 : 0   (10 : 0)

góly :Lacko 7, Pekelský 4, Hlavenka 2, Rybakov 2, Gierhardt, Švehla, Pavlík, Beniač, Facuna

zostava: Jadroň – Ruman Lukáš, Spišák Tomáš, Spišák Timotej-Girhardt, Pekelský, Rybakov – Facuna

striedali:  Ruman Andrej, Beniač, Medek, Hlavenka, Lacko, Pavlík, Švehla

komentár trénera Rumana: V poslednom zápase sezóny chlapci pristúpili zodpovedne. Od začiatku zápasu sme diktovali hru a chlapci vysoko prevýšili súpera vo všetkých činnostiach. So sezónou sme  sa rozlúčili vysokým víťazstvom, na ktorom sa posielalo veľa strelcov. Stojí za zmienku, že za celú súťaž sme dokázali skórovať až 244 krát a dostať  len 29 gólov. Chlapcom chcem poďakovať za predvedené výkony počas celej súťaže.

U12 18.6.2017 nedeľa o 12,00 hod.

Góly: Ursíny 2, Pražma, Janeček, Ondruš, Dolník

Zostava: Lilge – Bielik, Lipinský, Bartejs – Homola, Ursíny, Pražma – Dolník

Striedali: Zelienka, Rusnák, Ondruš, Janeček, Noga, Lukášik

Komentár trénera Peržeľa: Od začiatku zápasu sme boli jednoznačne lepším družstvom. Súpera sme k ničomu nepustili, naopak predviedli sme niekoľko okulahodiacich akcií. Opäť sme však zlyhávali v zakončení. Nakoniec sme zápas doviedli do víťazného konca a vyhrali sme aj celú súťaž, čo bolo našou povinnosťou. Chlapcom ďakujem, že sa počas celej sezóny snažili a udržiavali si vysoký herný štandard, nakoľko sme hrali v nižšej súťaži, než na akú sme sa pripravovali.

U11 18.6.2017  nedeľa  o 15,00 hod.

ATTACK VRÚTKY B (FOMAT U11) –  FC SLOVAN TRSTENÁ     13 : 1  (6 : 0)

góly: Smik 4, Pekelský 4, Holienčík 3, Morgoš 2.

Komentár P.Kamiena: Dnes to bol zápas prakticky len na jednu bránu. Súpera sme od začiatku

zatlačili na jeho polovici a predbiehali sa v zahadzovaní vyložených šancí. Našťastie sme strelili trinásť gólov, čo nám zabezpečilo krásnu, druhú priečku v tabuľke. Ďakujeme chlapcom a trénerom za dobre odvedenú, poctivú prácu počas celého ročníka.