(I. kolo Slovenský pohár)

FK Iskra Nováky (VI. liga) – Fomat Martin 0:3 (0:1)

Góly: 18. Satina, 78. Kollár a 90. Holáň (z pok. kopu)

FOMAT MARTIN: Hažer – Trubačík, T. Ďungel, Janeček (65. A. Lukášik), Mlynár (46. Ondruš) – Ceniga (46. Halama), Rakyta (46. Holáň), Ilovský – P. Ďungel, P. Cíger (75. Kollár), Satina.

V zápase, ktorý vysielala v priamom prenose aj TV JOJ Šport sme síce herne dominovali a držanie lopty bolo jasne v našej réžií, no domáci stavili na kompaktnú obranu a jej prekonávanie nás stálo dosť síl. V úvode sme hrozili najmä z krídelných priestorov, odkiaľ lietali nebezpečné centre na bránku domácich, no ako prvý sa trafil až Satina po ideálnej prihrávke práve z krídelného priestoru a viedli sme 0:1. Následne sme mali viacero pokusov aj spoza šestnástky, no tie skončili väčšinou na pozornej obrane domácich. Tí sa spoliehali najmä na rýchle brejky a po jednom z nich takmer prekvapil našu obranu domáci útočník, no Hažer mu jeho radosť reflexným zákrokom zmaril. Do druhého polčasu tréner Hanek nasadil ďalších mladíkov a tí našu hru určite oživili, najmä Holáň robil domácej obrane riadne problémy. Pokračovali sme v dobíjaní domácej hrádze, no viacero našich sľubných akcií sme nedotiahli do úspešného konca. Ako sa to robí ukázal v 78. minúte striedajúci Jožko Kollár, ktorý sa ideálne trafil z prvej do centra a efektne upravil na 0:2. V samom závere ešte prihrášlil výsledok Holáň, ktorý s pokutového kopu po faule na Satinu upravil na konečných 0:3. Zápas sa hral v priateľskej atmosfére a aj touto cestou by sme chceli poďakovať domácim za pohostinnosť i veľmi slušný zápas či publikum.

Michal Hanek, tréner Fomatu Martin: – Základom úspechu bolo, že chalani pristúpili k zápasu zodpovedne, nič nevypustili ani nepodcenili. Škoda, že z viacerých dobrých príležitostí v prvej polovici zápasy sme skórovali len raz a súper tak zostával v hre. Mal tam i šancu na vyrovnanie, no v kľúčovej chvíli nás podržal Paľo Hažer a nepríjemnú situáciu sme ustáli. Gól Jožka Kollára na 2:0 Nováky definitívne nalomil a potom už chalani stretnutie kontrolovali.