PŠC PEZINOK 19 – FOMAT 19 1-6 (1-2)

Góly: Krška, Hanek, Š. Gomola, P. Vanacký, Murček, Smik

Zostava: Macko, Kresťan, Pavlus, Riljak, Laš, Krška, Hanek, Dolník, Gomola Š, Kapusta, Smik
(Nečesaný, Murček, Vanacky, Kopčan, Čeman, Holubjak, Lamoš)

Hodnotenie trénera (Erik Sedúch): Do zápasu vstúpil novačik súťaže veľmi namotivovane a živelne. Prvých 10 minút bolo veľmi aktívnych, snažili sme sa vychádzat z tlaku súpera. Po tomto počiatočnom tlaku sme prebrali maximálnu dominanciu v zápase. Škoda zbytočného gólu v našej bráne, 30sekund pred koncom prvého polčasu, ktorý súpera čiastočne emočne postavil na nohy. V druhom polčase sa herny prejav opakoval, super sa nesnažil vytvárať tlak na našu rozohrávku, veľa sme držali loptu a trpezlivo čakali na naše príležitosti. Tie prišli od 75min kedy sme zápas zlomili tretím gólom a následne sme pridali ďalšie 3. Som rad za chalanov, že tento zapas zvládli najmä v hlave, museli byt veľmi trpezliví a obozretní na rychle útoky súpera. Teší veľa gólov v súperovej sieti a veľmi dobre individuálne výkony.

MŠK FOMAT MARTIN – U17

PŠC PEZINOK 17 – FOMAT 17 2-3 (1-3)

Góly: Jaroš, Vlčák, Krovina
Zostava:

Hodnotenie trénera (Fučela Michal): Nastúpili sme sme proti nováčikovi súťaže, kde sme predpokladali že súper bude voliť skôr defenzívnejšiu taktiku zameranú na bojovnosti a fyzickosti, čo zápas následne aj potvrdil. Vstup do zápasu nám nevyšiel ideálne keďže sme na môj vkus mali veľa ľahkých strát lôpt a riešenia herných situácií sme zbytočne komplikovali. Následne sme sa do zápasu dostali našim prvým streleným gólom od tohto momentu sa chalani upokojili a začali lepšie kombinovať čo nám prinieslo aj polčasové vedenie. Druhý polčas sme sa dokázali dostať do viacerých príležitosti, ktoré sme nevyužili. Je to škoda lebo zápas sme mohli zavrieť skôr a súperovi sme tým dali šancu pomýšľať na vyrovnanie. Chalani neodohrali najvydarenejší zápas ale poctivo ho odmakali, odbojovali, ukázali charakter. Tento káder má svoju kvalitu a verím že týmto zápasom sa odrazíme ešte k lepším výkonom.

MŠK FOMAT MARTIN – U15

FOMAT MARTIN –  FK POHRONIE 9:0 (3 : 0)

Góly: Hanko 3, Fúčela 2, Frniak, Veterník, Perička, Harkabus

Zostava:Lipták – Simonides ( „55“ Pravňan ), Veterník, Krcho, Grocký ( „55“ Beniač ) – Zifčák ( „40“ Kokavec ), Fúčela, Knapko ( „40“ Omerovič ) – Frniak ( „55“ Siekela ), Harkabus, Perička ( „40“ Hanko ) (nehral: Trancygier)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Na úvod sezóny výborný výsledok a výkon proti sympatickému súperovi, ktorý napriek vysokej prehre podal snaživý výkon. Od úvodu zápasu sme sa snažili diktovať tempo zápasu, výborne sme kombinovali a často sa dostávali do nebezpečných pozícii pred bránou súpera. Toto všetko sme podporili výborným pressingom a repressingom z čoho sme získali od súpera veľa lôpt. Jediným našim problémom, napriek výsledku, bola však finalizácia útočných akcii. To čo sme my dnes nepremenili by sa nám v ďalších zápasoch mohlo vypomstiť. Za predvedený výkon musím dnes hráčov pochváliť a to tých čo hrali od začiatku, ale aj striedajúcich, ktorý v druhom polčase výborne naskočili do zápasu. Dúfam, že v takýchto výkonoch budeme aj ďalej pokračovať.

MŠK FOMAT MARTIN – U14

FOMAT MARTIN –  FK POHRONIE 8:1 (3 : 0)

Góly: Kraľ 2, Albrecht 2, Šašura 2, Rapan, Šimun

Zostava: Maruška, Rumpel- Konečný, Mazurak, Pavlovič, Krutek, Mišuta, Dolník, Durmek, Kraľ, Šašura, Pobeha, Rapan, Albrecht, Baka, Šimun, Baranček, Stolárik, Vaško

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od začiatku zápasu sme herne dominovali, súpera sme dobre pressovali, okamžite po strate sme opäť loptu získali, vytvárali si šance najmä z krídelných priestorov ale vo finálnej fáze sme to riešili veľmi zle. Zbytočne sme potom boli nervózni, z čoho vznikali nepresnosti a veľa vecí sme sa snažili riešiť až veľmi individuálne. V druhom polčase sme sa trochu upokojili, chlapci začali byť sebavedomejší v útočnej zóne a skóre postupne narastalo. Konečný výsledok určite potešil ale výkon mužstva určite nebol ideálny .

MŠK FOMAT MARTIN – U13

FK POHRONIE  – FOMAT MARTIN 3:3 (2 : 1)

Góly: Onufer, Vavrek, Jahn

Zostava:Buocik – Pavlanin, Kamenský, Štubňa, Tuna, Kremeň, Matušek, Jahn, Kohút,Vavrek, Kucka, Budiský, Filc, Záborský, Mác, Onufer, Viselka, Baniari

Hodnotenie trénera (René Lukáč): Prvý zápas v normálnom formáte 11:11, ktorý mal ukázať ako sme na tom. Do zápasu sme vstúpili odvážne a agresívne z čoho sme získali hneď 4 šance, ktoré sme ale nepremenili a súper z jednoduchého odkopu získal výhodu a premenil svoju príležitosť. Zápas, v ktorom sme chceli hrať svoju hru v 10minúte zmenilo počasie skôr na Spartan Race a miestami to pripomínalo motokros a nie futbal. Dlho nám trvalo, pokiaľ sme sa podmienkam prispôsobili a začali byť úspešnejší smerom dopredu, tvrdší v súbojoch a rýchlejší v prevedení určitých činností. Fyzicky tažký zápas sme nakoniec dotiahli do remízového stavu, nakoľko sme stále museli doťahovať nepriaznivý výsledok. Záverečných 10minut sme náš tlak nedokázali premeniť na strelenie víťazného gólu. Chalanom chceme poďakovať za bojovnosť v tak ťažkých podmienkach, aké počas zápasu museli zvládnuť.

MŠK FOMAT MARTIN U12

FK POHRONIE  – FOMAT MARTIN 5:9 (2 : 3)

Góly: Frniak 2, Kutman, Kapusta, Braun, Hanus, Pravňan, Štefanides M., Daubner

Zostava: Jurošek – Surovec, Pravňan, Kňazeje, Štefanides P., Daubner, Sedlačko, Štefanides M., Šalaga
Hrnčiar – Harnádek, Braun, Hanus, Kutman, Revús, Dérer, Kapusta, Frniak,

Hodnotenie trénera (Palider Samuel): V Žiari nad Hronom nás čakalo upršané počasie, ktoré ovplyvnilo aj terén ihriska. Chlapcom sme od začiatku prizvukovali že sa nám možno nebude dať hrať dnes okulahodiaci futbal. Že skôr to bude o tom kto bude ochotný viacej bojovať a kto dá do toho viacej nasadenia. Zápas od začiatku až do konca sme mali pod hernou kontrolou. Viacej nás brzdila koncovka ako samotný terén, ale okrem nej sa hráčom nedá nič vytýkať. Jazda a bojovnosť od začiatku až dokonca, nám dnes priniesla víťazstvo.

Fomat- Trenčín 1:1

Hodnotenie trénera (Bučo Jakub): V konkurencii 24 tímov z Poľska, Maďarska, Čiech a slovenských popredných klubov AS Trenčín, Spartak Trnava, ŠK Slovan Bratislava sme odohrali kvalitný turnaj. Na uspokojivé výkony zo soboty, kde sme si museli zvykať na nový herný systém, sme nadviazali ešte oveľa lepšími výkonmi v druhom hracom dni, kde naše družstvo získalo svoju tvár a identitu. Chalani si zaslúžia pochvalu najmä za svoju nezlomnosť a psychickú odolnosť, keď sme veľa zápasov dokázali otočiť aj keď sa pre nás vyvíjali nepriaznivo. Počas celého víkendu a najmä druhý hrací deň sme hrali na emóciách a vo vyrovnaných zápasoch najmä naša energia a emócie boli kľúčom k úspechu. Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým za výborný prístup a vzornú reprezentáciu klubu a sme veľmi vďační za takúto skúsenosť, od ktorej sa môžeme odraziť do ďalšej práce a môžeme si z tohto kvalitne obsadeného turnaja počas prípravného obdobia čerpať poznatky a informácie počas celej sezóny.