MŠK FOMAT MARTIN U19

FC VION ZLATÉ MORAVCE 19 – FOMAT 19 1-2 (0-1)

Góly: Kapusta, Pavlus

Zostava: Macko, Pavlus, Dolník, Hanek, Smik, Krška, Kresťan, Bukovčan, Kapusta, Fiflík, Murček (Shcherbatsevich, Riljak, Holubjak, Gomola Š, Laš, Kopčan

Hodnotenie trénera (Erik Sedúch): V extrémnych horúčavách a proti kvalitnému súperovi sme podali veľmi dobrý tímový výkon. Víťazstvo sa rodilo ťažko, no super nás ničím neprekvapil. Pripravovali sme sa na systém hry súpera, ktorý pozostával z častých dlhých prihrávok za obranu. Tieto situácie sme veľmi dobre zvládali počas celého zápasu. Ťažko sa nám získavali lopty vo vysokom pressingu, tým pádom sme v určitých fázach zápasu zakladanie útoku súpera pressovali iba jedným hráčom, aby sme mali pokrytý priestor pre odrazené lopty. Dominancia súpera v tomto zápase bola väčšia aj napriek nezvládnutému zápasu z pohľadu rozhodcov, keď sme len veľmi ťažko dokázali loptu udržať našimi útočníkmi z dôvodu častého nedovoleného hrania súpera, čoho dôsledkom bolo aj veľa žltých kariet na našej strane v porovnaní so súperom. Napriek tomu sme súpera nepúšťali do vyložených šancí, skôr my sme boli omnoho nebezpečnejší vo finálnej fáze. Veľmi dôležitá bola tiež reakcia po inkasovanom góle na 1:1, že sme sa opäť snažili byt nebezpeční a pridať ďalší gól. To sa nám aj podarilo, keď v 85min zápasu sme po rohovom kope zápas rozhodli. Do konca zápasu sme mali ešte pár šanci na skórovanie, no výsledok sme už nevylepšili. Chalanom ďakujeme za odhodlanie a nastavenie počas celého zápasu.

MŠK FOMAT MARTIN – U17

FC VION ZLATÉ MORAVCE 17 – FOMAT 17 1-1 (1-0)

Góly: Janík
Zostava: Nečesaný – Štípala, Klenec, Mendel, Šuhaj – Suráň, Delton, Krovina – Lacko, Janík, Vlčák  (striedali – Šašura, Kováčik, Skladaný)

Hodnotenie trénera (Fučela Michal): Úvod zápasu nevyšiel podľa našich predstáv, keď hneď po začatí sa súper dostal do vyloženej šance. Po tejto šanci sa mužstvo oklepalo a začalo predvádzať našu hru v podobe behavého a kombinačného futbalu. Získali sme hernú prevahu, boli sme silnejší na lopte a dokázali sme si vypracovať šance, ktoré sa nám bohužiaľ nepodarilo premeniť. Záver polčasu sme nezvládli a po prehratom súboji po rohovom kope sme išli do šatní s jednogólovým mankom. V druhom polčase sa nám súpera podarilo úplne zavrieť a vytvoriť si tlak, ktorého vyustením bol vyrovnávajúci gól Roba Janíka po peknej individualnej akcii Krovinu. Napriek snahe zápas otočiť sa nám už nepodarilo dať víťazný gól. Mužstvo si napriek tomu za predvedený výkon zaslúži pochvalu.

MŠK FOMAT MARTIN – U15

MFK ZVOLEN – FOMAT MARTIN 0:2  (0 : 1)

Góly: Hanko, Zuskin

Zostava: Trancygier – Simonides ( „60“ Jalovičár ), Veterník, Krcho, Grocký – Kokavec, Fúčela, Omerovič ( „75“ Zifčák ) – Zuskin , Harkabus ( „50“ Knapko ) , Hanko ( „75“ Beniač )
(nehral: Lipták)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Domáci nás ničím neprekvapili, hrali presne tak ako sme predpokladali. Len škoda, že takéto zápasy nevieme rozhodnúť už skôr. A pritom si gólových príležitostí vytvárame naozaj dosť. Takto držíme súpera pri živote až do konca zápasu. Ak mám zhodnotiť náš futbalový prejav, chcem konštatovať, že sme hrali naozaj dobre, nápadito s dostatočným množstvom energie. Výborne fungovala stredová trojica, veľa nábehov sme spravili cez krajné priestory a to nielen útočníci, ale aj krajní obrancovia. Dostávali sme sa často do zakončenia. Jediné finalizácia, to nás vytrápilo. Je to výzva do ďalších zápasov, hlavne keď budeme hrať s kvalitnejšími súpermi.

MŠK FOMAT MARTIN – U14

MFK ZVOLEN – FOMAT MARTIN 2:4  (1 : 3)

Góly: Šašura, Šimun, Rapán, Albrecht

Zostava: Maruška, Rumpel – Konečný, Mazurak, Pavlovič, Krutek, Mišuta, Dolník, Durmek, Kraľ, Šašura, Macko, Rapan, Albrecht, Baka, Šimun, Stolárik

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): V prvom polčase sme hrali podľa našich predstáv, držali sme loptu, dobre sme sa pohybovali, vytvárali si šance, strelili sme 3 góly a súpera sme až na jedno zaváhanie v obrane do ničoho nepustili. V druhom polčase sme ale spravili niekoľko chýb pri zakladaní útoku, čím sme mu ponúkli šance a tým sa dostal do zápasu. Ku koncu sme sa dostali pod tlak a chlapci museli o víťazstvo ešte poriadne zabojovať.

MŠK FOMAT MARTIN – U13

FOMAT MARTIN – MFK ZVOLEN 4:2 (3 : 0)

Zostava: Buocik – Tuna, Kremeň, Matušek, Gross, Jahn, Kohút, Vavrek, Kucka, Budiský,  Filc, Záborský, Mác, Onufer, Viselka, Sopkuliak, Šichta, Baniari

Hodnotenie trénera (René Lukáč): Zápas, v ktorom sme nastúpili koncentrovane a mali sme ho v prvom polčase pod kontrolou vďaka dodržiavaniu vecí, ktoré sme si povedali pred zápasom. Hrali sme kombinačne a to nás dostávalo jednoducho pred bránu súpera, kde bolo veľa šancí, ktoré sme však opäť nevedeli premeniť a dostať sa do väčšieho kľudu. Polčas 3:0 mal značiť pokojný zvyšok zápasu, ale začali sme hrať až moc jednoducho, miestami až nezmyselne. Veľa stratených lôpt viedlo k zníženiu stavu na 3:2 a nervozita nám zviazala nohy. Slabá pasáž, v ktorej sme pustili súpera do zápasu nás stála veľa síl na to, aby sme začali zas hrať pokojnejšie s loptou a boli dominantnejší v súbojoch, ktoré sme našťastie v závere začali opäť vyhrávať. Stále nám chýba väčšia efektivita v zakončení, na tom budeme musieť začať pracovať a pripravovať sa na ďalší zápas.

MŠK FOMAT MARTIN U12

FOMAT MARTIN – MFK ZVOLEN 46:0 (19 : 0)

Góly: Kutman 7, Štefanides M. 6, Grusman 4, Pravňan 4, Revús 4, Dérer 4, Daubner 3, Sedlačko 3, Princík 3, Štefanides P. 2, Braun 2, Hanus, Mičko, Kňazeje, Kapusta

Zostava: Jurošek – Sedlačko, Štefanides P., Princík, Kutman, Revús, Pravňan, Grusman
Harnádek – Dérer, Kapusta, Kňazeje, Daubner, Štefanides M., Mičko, Hanus, Braun

Hodnotenie trénera (Palider Samuel): Do zápasu sme chceli vstúpiť s tým, že sa budeme sústreďovať na každé jedno zakončenie. Celý zápas sa niesol v našej réžií, dobre sme kombinovali a vytvárali si strelecké pozície, ktoré sa nám darilo premieňať. Chlapcov by sme chceli vyzdvihnúť najmä za to, že druhý polčas neprestali aj napriek vysokému výsledku a snažili sa hrať stále jeden pre druhého a nie sami na seba.