MŠK FOMAT MARTIN U19

FOMAT Martin – FK Senica  2-1 (0-0)
Góly: Kopčan 2

Zostava: Macko, Pavlus, Hanek, Smik, Krška, Kresťan, Bukovčan, Fiflík, Murček, Gomola Samuel, Gomola Šimon. (Shcherbatsevich, Riljak, Holubjak, Dolník, Laš, Kopčan

Hodnotenie trénera (Erik Sedúch): Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom polčase sme mali problém s dôrazom a agresivitou, keď 80% súbojov vyhral súper. Seničania hrali organizovane a dokázali si vypracovať dobre príležitosti na skórovanie, najmä po našich individuálnych chybách. My sme v šanciach nezaostávali, dokázali sme ich vypracovať aj my, ale väčšie mal určite súper. Najväčší problém sme ale mali dostať sa do útočnej zóny a udržať tam loptu, hrali sme príliš netrpezlivo a snažili sme sa riešiť hneď rozdielové a nebezpečne prihrávky medzi línie, z čoho potom pramenilo veľa strát. V prvom polčase nám taktiež nefungovala hra útočníkov, keď sme chceli len loptu do nohy, tým pádom sme si ihrisko zmenšovali a museli sme situácie uhrávať chrbtom k bráne, čo je náročné. Na konci prvého polčasu sme dostali gól po rohovom kope súpera a zlým prebratím hráčov v pokutovom území. V druhom polčase sa obraz hry úplne zmenil, urobili sme potrebné striedanie, chceli sme sa prebrať iniciatívu nad zápasom a rozbehať súpera, počkať si na svoju príležitosť väčšou trpezlivosťou. Zmenili sme aj v hru v útoku a taktiež sme zmenili čiastočne pressing. Striedajúci hráč Mišo Kopčan potom zavelil k obratu v zápase a dvomi gólmi sa postaral o ďalšie 3 body v tabuľke. Sme radi, že chalani opäť ukázali charakter a víťaznú mentalitu. Musíme sa ale poučiť z prvého polčasu, kde sme nemali zápas pod kontrolou. Motivovaný ďalšou výhrou ideme do ďalšieho zápasu, kde doma privítame zatiaľ najlepšie útočiace mužstvo ligy. Tešíme sa na výborný zápas a veríme, že 3 body ostanú doma!

MŠK FOMAT MARTIN – U17

FOMAT Martin – FK Senica  4-0 (0-0)
Góly: Lacko, Delton, Móric, Šuhaj

Zostava: Nečesaný – Štípala, Klenec, Mendel, Šuhaj – Suráň, Delton, Krovina – Lacko, Janík, Žiak

Hodnotenie trénera (Fučela Michal): Odohrali sme prvý domáci zápas, ktorý bol z našej strany vydarený. Musím vyjadriť pochvalu s prístupom chalanov k zápasovým povinnostiam a vo veľmi náročných klimatických podmienkach odmakali celý duel, za čo im odmenou bolo víťazstvo a zisk troch bodov do tabuľky. Prvý polčas bol viac súbojový a vyrovnaný, napriek tomu sa nám podarilo si vypracovať viacero čistých gólových príležistostí, z ktorých skončila gólom len tá Lackova. Po zmene strán sme začali jednoznačne dominovať s loptou na kopačkách a súpera sme prevýšili aj po kondičnej stránke, výsledkom čoho boli ďalšie góly v súperovej sieti.

MŠK FOMAT MARTIN – U15

FOMAT MARTIN – Rimavská Sobota 12:0  (6 : 0)
Góly: Frniak 7, Hanko, Krcho, Harkabus, Kokavec, Fúčela

Zostava: Trancygier – Jalovičár ( „41“ Pravňan ), Veterník ( „41“ Simonides ), Krcho, Beniač ( „41“ Grocký ) – Zifčák ( „41“ Kokavec ), Knapko, Omerovič ( „41“ Fúčela ) – Zuskin , Frniak, Hanko ( „41“ Harkabus ) (nehral: Lipták)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Napriek vysokej výhre nemôžeme byť spokojní so všetkými úsekmi hry. Zvlášť v úvode zápasu sme v defenzívnych činnostiach nakopili niekoľko hrubých chýb, ktoré by kvalitnejší súper mohol a mal využiť. Našťastie sme tento úsek prežili a v ďalšom priebehu zápasu sme súpera jednoznačne prehrali. Niektoré výkony hráčov v tomto zápase boli naozaj dobré, niektorí však musia pridať. Hlavne pre to aby vytvorili tlak na hráčov, ktorí nastupujú pravidelne, A takto sa vzájomne posúvali vo výkonnosti. V dnešnom zápase vynikol najmä strelec siedmych gólov Dominik Frniak.

MŠK FOMAT MARTIN – U14

FOMAT MARTIN – Rimavská Sobota 4:1  (2 : 0)
Góly: Dolník, Albrecht, Pavlovič, Šimun

Zostava: Maruška, Rumpel – Macko, Kral, Baka, Albrecht, Mazurák, Durmek, Konečný, Vaško, Mišuta, Rapan, Pobeha, Šimun, Dolník, Pavlovič, Šašura

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Odohrali sme dobrý zápas s kvalitným súperom, ktorý má veľkú individuálnu kvalitu najmä na ofenzívnych pozíciách. Od úvodu sme hrali aktívne, dobre sme zakladali útoky, snažili sme kombinovať pričom ale súper bol neustále nebezpečný a pri každej strate lopty sme si museli dať okamžite pozor na jeho rýchlych hráčov. Zápas sa zlomil v druhom polčase kedy mohol súper aj vyrovnať ale naopak sa podarilo skórovať nám na 3:1 čo zápas rozhodlo.

MŠK FOMAT MARTIN – U13

Rimavská Sobota – FOMAT MARTIN 0:5 (0 : 0)
Góly: Matušek, Vavrek, Pavlanin, Mác, Kremeň

Zostava: Buocik – Vavrek, Gross, Kohút, Matušek, Budiský, Mác, Jahn, Filc, Tuna, Kremeň, Pavlanin, Kucka, Onufer, Viselka, Záborský

Hodnotenie trénera (René Lukáč): Zápas, v ktorom sme chceli nadviazať na výkon z minulého týždňa, no súper bol v prvom polčase celkom dobre organizovaný vzadu a to sa ukázalo ako kľúčové v počte strelených gólov. Do druhého polčasu sme nastúpili viac aktívnejšie a to hlavne v kombinačnej hre a hre 1:1 v krídelnom priestore a to nám otvorilo viac možnosti na strelenie ďalšieho gólu. Potom domáci viac otvorili hru a nám sa zjednodušil prechod pred ich bránu. Z toho vzniklo viac gólových šancí, ktoré sme premenili. Družstvo chceme pochváliť za zvýšenú koncentráciu pri plnení úloh, ktoré sme si pred zápasom a aj počas prestávky povedali.

MŠK FOMAT MARTIN U12

Rimavská Sobota – FOMAT MARTIN 1:40 (0 : 21)
Góly: Kutman 8, Štefanides M. 8, Hanus 5, Pravňan 3, Frniak 3, Dérer 2, Princík 2, Revús 2, Grusman 2, Belošic 2, Cabada

Zostava: Jurošek – Kutman, Revús, Pravňan, Grusman, Frniak, Cabada, Belošic
Hrnčiar – Dérer, Kapusta, Hanus, Harnádek, Štefanides P.,  Štefanides M.,  Hanus,

Hodnotenie trénera (Palider Samuel): Na juh Slovenska sme cestovali s chuťou a odhodlanosťou potvrdiť domáce víťazstvo. Súper sa na začiatku stiahol do hlbokého bloku a prvé minúty sa nám ťažšie dostávalo pred ich bránu. Našťastie chlapci nespanikárili a práve naopak využili svoju kreativitu, ochotu behať a presné zakončenia na prelomenie súperovej snahy brániť. S prvým polčasom som spokojný, hrali sme rýchly a ofenzívny futbal. Druhý polčas aj napriek vysokému počtu gólov v súperovej sieti nebol podľa našich predstáv. Veľa vecí sme si zbytočne komplikovali a miestami som mal pocit že aj naše zakončenie nám vŕzgalo. Hralo sa vo veľkom teple, čo môže mať dôsledok na náš druhý polčas, ale napriek tomu som so zápasom spokojný.

MŠK FOMAT MARTIN U10

Slovan Bystrička U11 – FOMAT MARTIN U10 4:7
Góly: Madara 5, Héger, Žabka

Zostava:

Hodnotenie trénera (Jakub Bučo): V prvom kole okresnej súťaže TFZ U11 sme odohrali kvalitný zápas. Prvýkrát sme hrali na väčšom ihrisku v systéme 7+1, hráčov však musím pochváliť ako k tomuto zápasu pristúpili a ako sa dokázali novému hernému systému takticky prispôsobiť. Vo veľkom teple nám herný plán vyšiel dokonalo, keď najmä v prvom polčase sme sa zamerali na veľké držanie lopty, kde sme získali nad zápasom potrebnú kontrolu a v druhom polčase sme krásnymi priamočiarymi akciami a individuálnou kvalitou zápas rozhodli. Ďakujem všetkým hráčom za výborný prístup a za výkon, ktorý v zápase predviedli.

MŠK FOMAT MARTIN WU19

Fomat Martin  vs GFC 4:0
Góly:Ďanovská 2, Baumanová, Veterníková

Zostava: Jeleňová – Lauková, Štefanidesová E., Malčáková, Filová – Faziková, Martiníková, Veterníková – Nogová, Ďanovská, Baumanová
Striedali: Buľovská, Rajčanová, Halienová, Štefanidesová B.

Hodnotenie trénera (Peter Peržeľ) : Počas celého zápasu sme kontrolovali hru. Súperky sme do ničoho nepustili a zaslúžene sme vyhrali. Túto výhru venujeme ,,Marte“, ktorá sa zranila a musela nútene striedať už v prvom polčase.

MŠK FOMAT MARTIN WU15

Fomat Martin vs GFC 5:1
Góly: Kubisová 2, Adamčíková, Pálešová, Lamošová

Zostava: Kucháriková – Brezniaková, Fekiačová, Pálešová, Kľuchová – Adamčiková, Jesenská, Chovancová, Orlovská – Lamošová, Kubisová
Striedali: Bíziková, Mišíková, Bobčeková, Rizmanová, Smiteková, Veterníková, Penteková

Hodnotenie trénera (Peter Peržeľ): U žiačok bol priebeh zápasu ešte jednoznačnejší ako u junioriek. V jednom momente súper síce znížil, no gól padol po našej hrúbke, ktorá sa už do konca zápasu neopakovala. Zápas sme ovládali až do jeho konca.