MŠK FOMAT MARTIN U19

FOMAT Martin – SDM Domino 2:2
Góly:  Kapusta, Krška

Zostava: Macko, Riljak, Hanek, Murček, Krška, Kresťan, Laš, Fiflík, Kapusta, Kopčan, Gomola Šimon. (Nečesaný, Pavlus, Holubjak, Vanacký, Nemček, Dolník)

Hodnotenie trénera (Erik Sedúch): Zápas s veľmi dobre pripraveným tímom po rýchlostno – silovej a technicko – taktickej stránke. V prvom polčase nás súper prekonával najmä dlhými prihrávkami za obranu, kde robil súper časté nábehy s viacerými hráčmi. Nefungovali nám vzdialenosti medzi hráčmi v defenzíve, tým pádom sme sa nedostali do priestorov pre odrazené lopty a súper bol častejšie s loptou na kopačkách. Taktiež sme skúšali nový pressing, ktorý nám nevychádzal, aj kvôli tomu, že je veľmi náročný na fyzickú a taktickú pripravenosť. Približne v polovici druhého polčasu sme zmenili určite veci v rámci defenzívy a začali sme mat viac z hry. My sme sa presadzovali najmä v krídelných priestoroch, keďže hral súper v troj obrancovom systéme. Častokrát ale sme sa do krajného priestoru nedostali z dôvodu ľahkých strát lôpt v strednej zóne. Do druhého polčasu sme urobili vynútené striedanie, zmenili sme systém hry v útoku aj obrane a začali sme dominovať nad súperom. Snažili sme sa držať loptu, vytvoriť si priestor na kolmé útočenie, aj keď miestami, sme sa príliš ponáhľali do finalizácie. Hostia hrozili najmä z rýchleho útoku, načo mali aj typologicky rýchlostne vybavených hráčov. V zápase sme mali ale viacero výborných príležitosti na skórovanie, no napokon, sme využili iba dve. Stále sa musíme zameriavať na komplexný rozvoj, ale veľký dôraz musíme klásť na efektivitu v zakončení. Pozitívne bolo, že sme sa stále snažili hrať útočný futbal a neskladali sme zbrane až do konca zápasu. Myslím, že spravodlivá remíza pre obe družstva, kde v prvom polčase vynikal viac súper, v druhom polčase zase my. Som rad, že nám tento zápas ukázal aj naše slabé stránky, na ktorých je potrebné pracovať.

MŠK FOMAT MARTIN – U18

Prameň Kováčová U19 – FOMAT Martin 2:3
Góly: Vanacký 2, Šipula

Zostava: Bakhsh – Mencel, Poljak, Čeman, L.Lehotzký-Dolník (Fľak), Skladaný, Paulíny-Tyršel, Šipula, Vanacký

Hodnotenie trénera (Matej Berník): Zápas sme hrali v Ostrej lúke na horšom teréne, avšak ani to nám nezabránilo, aby sme ostali verní našej náročnej hre, ktorou sa chceme prezentovať. Herne sme teda dominovali, ale súperovu bránu sa nám dlhšie nepodarilo ohroziť. Boli sme však trpezliví a po góle Vanackého sme išli do šatne spokojnejší. V druhom polčase sme vedenie zvýšili po peknej akcii Šipulom. Cestu za víťazstvom sme si však skomplikovali, keď najskôr domáci po štandardnej situácii znížili, a neskôr po centrovanej lopte vyrovnali na 2:2. Chalanov však musím pochváliť pretože ukázali túžbu zvíťaziť a po peknej akcii strelil víťazný gól opäť Vanacký.

MŠK FOMAT MARTIN – U17

FOMAT Martin – SDM Domino 4:4 (4-1)
Góly: Lacko 3, Móric

Zostava:

Hodnotenie trénera (Fučela Michal): Odohrali sme zatiaľ najhorší zápas po mojím vedením. Od začiatku zápasu nám chýbal dôraz a lepší pohyb po ihrisku, všade sme boli neskoro. Napriek zlej hre sme dokázali premeniť šance a polčasový výsledok, ktorý bol v náš prospech 4:1 vôbec neodzrkadľoval dianie na ihrisku. Druhý polčas sme začali znovu prispato a súper sa dotiahol na rozdiel dvoch gólov. Potom sa naša hra začínala zlepšovať a práve keď sme mohli zápas zavrieť ďalším gólom z našich šancí sme nepremenili 11ku, tu nastal zlom, súper sa dotiahol na rozdiel jedného gólu, čo sme neustáli v hlavách až to skončilo vyrovnaním. Náš zaverečný tlak a šance už gól nepriniesli. Dnes sme stratili dva body.

MŠK FOMAT MARTIN – U16

Prameň Kováčová U17 – FOMAT Martin 0:3
Góly: Šašura 3

Zostava: Korotvička – Janík, Kováčik, Kalnický, Nátny – Bella, Vajdel, Greňo-Suriak, Okuliar, Šašura – striedal Brincka

Hodnotenie trénera (Peter Orosz): Prvá polovica 1.polčasu sa na obidvoch stranách niesla v znamení početných nepresností vo veľkej miere spôsobených ťažkým terénom. Postupom času sme prebrali iniciatívu, zlepšili herné činnosti a do prestávky sa nám podarilo streliť gól. Druhý polčas bol už plne v našej réžii, ukázali sme viacero pekných akcií z čoho vyplynuli naše ďalšie 2 góly.

MŠK FOMAT MARTIN – U15

MFK Ružomberok – FOMAT MARTIN 3:2 (0-2)
Góly: Zuskin, Štafúrik

Zostava: Lipták – Simonides, Veterník, Krcho, Grocký – Kokavec, Fúčela, Omerovič ( „60“ Jalovičár ) – Zuskin, Frniak, Perička ( „30“ Štafúrik, „80“ Knapko )
(nehrali: Trancygier, Pravňan, Zifčák, Mišun)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Výborný zápas dvoch rozdielnych polčasov. Zatiaľ čo my sme dominovali v prvom polčase, súper nás v druhom polčase prehral a zaslúžene zvíťazil. Je škoda, že sme stratili výborne rozohraný zápas, veď v prvom polčase sme domácich vôbec k ničomu nepustili a okrem dvoch vstrelených gólov sme zahodili niekoľko dobrých gólových príležitostí. Aj druhý polčas sme začali dvomi „tutovkami“ a pokiaľ by sa nám v tomto čase podarilo skórovať neverím, že by sa domáci dokázali ešte dostať do zápasu. Žiaľ z našich šanci nebolo nič a domáci sa do zápasu dostali, vystupňovali tlak na našu rozohrávku a podarilo sa im tri krát skórovať po našich skratoch. Ku cti hráčov slúži že sme zápas ani za takéhoto priebehu nezabalili. Ešte v poslednej minúte sme mali gólovú príležitosť, nevyriešili sme ju však dobre a tak sme na Liptove zanechali dobrý dojem, ale aj body.

MŠK FOMAT MARTIN – U14

MFK Ružomberok – FOMAT MARTIN 1:3 (1-1)
Góly: Šimun, Mišuta, Šašura

Zostava: Maruška, Rumpel – Konečný, Pavlovič, Krutek, Mišuta, Dolník, Durmek, Kraľ, Šašura, Macko, Rapan, Albrecht, Baka, Šimun, Červeň, Pobeha, Krutek

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Od úvodu sme začali aktívne, po peknej akcii sme dali gól a mali sme aj ďalšie príležitosti na zvýšenie skóre. Aj ked sme mali viac z hry, súper hrozil z protiútokov, kde mal rýchlych hráčov a po jednom z nich sme dostali gól a potom sa hra vyrovnala. Na začiatku druhého polčasu boli šance na oboch stranách, no víťazný gól sa podarilo streliť nám a od vtedy sme zápas dobre kontrolovali, súpera sme už nepúšťali na našu polovicu, pridali sme tretí gól a ku koncu sme skóre mohli aj navýšiť. Chlapci si zaslúžia pochvalu, pretože najmä fyzicky to bol ťažký zápas, no zvládli to veľmi dobre.

MŠK FOMAT MARTIN U13

FOMAT MARTIN – MFK Ružomberok 0:0 (0-0)

Zostava: Buocik – Kremeň, Matušek, Gross, Jahn, Kohút, Vavrek, Kucka, Budiský, Filc, Záborský, Mác, Viselka, Jendrušák, Pavlanin, Štunňa, Greňo

Hodnotenie trénera (René Lukáč): Z nášho pohľadu veľmi kvalitný zápas na oboch stránách. Vysoké tempo celého zápasu nebolo odmenené gólom ani na jednej strane a to aj zásluhou brankárov. Škoda nepremenených šancí, ale je to len o detailoch v efektivite zakončenia. Budeme na tom ďalej pracovať. Celé družstvo chceme pochváliť za to, ako sa v tomto zápase futbalovo prezentovalo aj v ťažkých situáciach.

MŠK FOMAT MARTIN U12

FOMAT MARTIN – MFK Ružomberok 9:6 (4-3)
Góly: Štefanides M. 4, Braun 2, Sedlačko, Kutman , Belošic

Zostava: Jurošek – Roháčik M., Braun, Cabada, Grusman, Štefanides M., Belošic, Štefanides P.
Hrnčiar – Šalaga, Sedlačko, Hanus, Kapusta, Revús, Kutman, Surovec

Hodnotenie trénera (Samuel Palider): Máme za sebou ťažký zápas s veľmi kvalitným súperom. Povedal by som, že dnes to nebol náš najlepší výkon. Chýbala nám presnosť v prihrávkovej činnosti či zakončení a niekedy sme držali loptu dlhšie, ako bolo nutné. Na druhej strane je podľa môjho názoru sympatické, že sme stále chceli hrať konštruktívne od brankára a napriek tomu, že nás súper napádal, sme sa neuchyľovali k častým nakopnutým loptám. Samozrejme nie vždy nám to vyšlo, ale keď sa nám to podarilo, bola radosť to sledovať. Už pred zápasom v šatni som mal pocit, že chalani sú nastavení dobre. S trénerom Záborským sme im prízvukovali, že ten zápas môže byť nerozhodný až do jeho záveru a treba ísť až do konca. Aj keď to dnes nebol náš najlepší výkon, a aj keď sa nám dnes veľa vecí nepodarilo, to že sa v závere tešíme z víťazstva je odmena, že sme bojovali až do posledného hvizdu.

MŠK FOMAT MARTIN U11

Turčianske Kľačany – FOMAT MARTIN 1:15

Zostava:

Hodnotenie trénera (Martin Bolek):

MŠK FOMAT MARTIN U10

Dynamo Diviaky U11 – FOMAT MARTIN 6:7

Zostava: Antoš, Čáni, Hajnecký, Hampel, Hamplová, Hlatký, Héger, Madara, Orosz, Peržel, Stacho, Vaško, Végh, Vlček, Žabka

Hodnotenie trénera (Jakub Bučo): Proti Diviakom sme odohrali fyzicky i psychicky veľmi ťažký zápas. Do zápasu sme nevstúpili dobre a už v úvode sme po individuálnych chybách rýchlo prehrávali 0:2. Do prestávky sa nám však po zlepšenom výkone v posledných minútach prvého polčasu podarilo vyrovnať a do kabín sa tak šlo za nerozhodného stavu. Na hráčov sme počas prestávky apelovali, aby sa nezopakoval scenár z prvej polovice a aby sme sa zamerali hlavne na dobrý vstup do druhej časti zápasu. To sa nám však opäť nepodarilo a znova sme po chybách prehrávali o 2 góly. Nepriaznivé skóre sme doťahovali počas celého duelu a ešte 10 minút pred koncom sme prehrávali o 2 góly. Hráčom však patrí pochvala, že nezložili zbrane a v poslednej 10 minútovke dokázali víťazstvo strhnúť na svoju stranu.