FOMAT Martin – Považská Bystrica  1-0 (0-0)
Góly: Samuel Gomola

Zostava: Macko, Pavlus, Hanek, Smik, Krška, Kresťan, Laš, Fiflík, Kapusta, Kopčan, Gomola Šimon.
(Shcherbatsevich, Riljak, Holubjak, Gomola Samuel, Nemček, Murček

Hodnotenie trénera (Erik Sedúch): Náročný zápas proti súperovi, ktorý bol cely čas v defenzívnom bloku pred svojim pokutovým územím. Snažili sme sa dostať do pokutového územia najmä cez krajné priestory a to situáciami 1na1 alebo rýchlou narážačkou. V prvom polčase nám robilo problém dostať sa do zakončenia, nakoľko sme hru spomaľovali zbytočnými dotykmi navyše. Taktiež nám nefungovala hra krajných útočníkov, chýbala nám variabilita nábehov a hlavne efektivita v situáciách 1na1. Do druhého polčasu sme zvýšili rýchlosť hry, zmenšili sme počet dotykov jednotlivcov, strední stredoví hráči zvýšili svoju aktivitu aj nábehmi mimo pozície, taktiež práca krajných útočníkov bola lepšia, držali šírku ihriska častejšie a dostavali sa do situácii, ktoré sme chceli. Vyvrcholením tohto neustáleho dobíjania bol gól Sama Gomolu. V podstate cely zápas sme odohrali s loptou na našich kopačkách, aj vďaka tomu, že chalani dobre pracovali po strate lopty a efektívnym re-pressingom a dobrou zostatkovou obranou sme súpera nepúšťali k našej bráne. Chalanom ďakujeme za odhodlaný výkon a tešíme sa na najbližšie dni, kde sa stretneme s dvomi kvalitnými súpermi v “anglickom týždni”.

MŠK FOMAT MARTIN – U17

FOMAT Martin – Považská Bystrica  6-0 (0-0)
Góly: Móric, Sopkuliak po 2, Surán, Jaroš

Zostava:

Hodnotenie trénera (Fučela Michal):

MŠK FOMAT MARTIN – U15

FOMAT MARTIN – RSC Hamšík Academy 2:1 (1-1)
Góly: Perička, Harkabus

Zostava: Lipták – Simonides ( „80“ Mišun ), Veterník, Grocký, Beniač – Kokavec, Fúčela, Omerovič ( „60“ Jalovičár ) – Zuskin ( „60“ Harkabus ), Frniak, Perička ( „80“ Štafúrik )
(nehrali: Trancygier, Pravňan, Zifčák)

Hodnotenie trénera (Turčina Marián): Na ihrisku v Žabokrekoch sa odohral výborný mládežnícky zápas, ktorý spĺňal aj najnáročnejšie kritéria súťaže, tejto vekovej kategórie. Nezačali sme dobre a už v úvodných minútach zápasu sme inkasovali. Treba chlapcov pochváliť za to, že sa veľmi rýchlo otriasli a od 15 minúty sme na ihrisku dominovali. Vytvorili sme si niekoľko výborných príležitostí na skórovanie, žiaľ dlho sa nám nedarilo vyrovnať. Našťastie tesne pred koncom polčasu sa po spolupráci Zuskina s Fúčelom gólovo presadil Perička. Druhý polčas už nebol z našej strany až taký kvalitný, určite aj tým, že „Hamšíkovci“ skvalitnili svoju hru a už nám nedávali toľko priestoru na kombinovanie. Gólové príležitosti boli na obidvoch stranách, zvlášť na konci zápasu bolo vidieť, že obidvom družstvám je remíza málo a chcú vyhrať. Nakoniec v posledných sekundách sme to boli my, ktorý strhli víťazstvo na svoju stranu a po prihrávke od Peričku výborne pred bránou reagoval Harkabus a prekonal brankára hosti. Uhrali sme dôležité víťazstvo, hlavne pre sebavedomie družstva do ďalších zápasov. Okrem toho hráči zažili krásnu víťaznú emóciu, ktorá ich musí namotivovať do ďalšej práce.

MŠK FOMAT MARTIN – U14

FOMAT MARTIN – RSC Hamšík Academy 2:1 (0-0)
Góly: Albrecht, Šimun

Zostava: Maruška, Rumpel – Konečný, Mazurak, Pavlovič, Krutek, Mišuta, Dolník, Durmek, Kraľ, Šašura, Macko, Rapan, Albrecht, Baka, Šimun, Červeň, Baranček

Hodnotenie trénera (Zboja Filip): Zápas s veľmi silným súperom sme zvládli veľmi dobre. Dôležite bolo, že chlapci pôsobili sebavedomo už od zakladania útokov, kde sa nám darilo vychádzať z pressingových situacii súpera, boli sme pokojní na lopte a robili sme minimum zbytočných chýb. V druhom polčase sme zlepšili pohyb v strede ihriska, boli sme nebezpečnejší na súperovej polovici a dvoma gólmi korunovali výborný druhý polčas a aj keď súper gólom z priameho kopu záver zdramatizoval, tak zaslúžené a cenné víťazstvo si už chlapci nenechali vziať.

MŠK FOMAT MARTIN U13

RSC Hamšík Academy – FOMAT MARTIN  4:0 (3-0)

Zostava: Baniari – Pavlanin, Kremeň, Matušek, Jahn, Kohút,Vavrek, Kucka, Budiský,  Filc, Záborský, Sopkuliak, Onufer, Gross, Kamenský, Štubňa

Hodnotenie trénera (René Lukáč): Vstup do zápasu nám absolútne nevyšiel a už v 1. minúte sme inkasovali po rohovom kope. V 10. minúte sa situácia zopakovala a už bolo 2:0 pre domácich. Zápas v dobrom tempe, no s nepriaznivým výsledkom pre nás, ale nakoľko sme neboli efektívni pred bránkou domácich nemôžme takéto zápasy vyhrávať.

MŠK FOMAT MARTIN U12

RSC Hamšík Academy – FOMAT MARTIN  5:17 (0-5)
Góly: Kutman 5, Princík 3, Dérer 2, Roháčik J. 2, Roháčik M., Hanus, Šalaga, Štefanides M., Kňazeje

Zostava: Hrnčiar – Princík, Pravňan, Kapusta, Dérer, Šalaga, Roháčik M., Cabada, Belošic, Frniak
Jurošek – Grusman, Sedlačko, Kutman, Štefanides M., Revús, Hanus, Štefanides P., Roháčik J., Kňazeje

Hodnotenie trénera (Samuel Palider): Zápas bol z oboch strán v úvode veľmi dobrý. Súper sa dostal do šancí, no buď naše dobré návraty, obrana alebo brankári neumožnili Hamšíkovcom vsietiť gól. Naopak, to čo sa protivníkovi nepodarilo, nám vyšlo. Boli sme opäť veľmi aktívni smerom dopredu a kompaktní vzadu. Súpera hral počas zápasu veľakrát vrchom, čo nám robilo trochu problémy, ale rýchlo sme sa s tým vysporiadali a aj tieto lopty sme vedeli vyriešiť.

MŠK FOMAT MARTIN U11

MFK Dolný Kubín – FOMAT MARTIN  2:2 na zápasy ()

Zostava:

Hodnotenie trénera (Martin Bolek):

FK Slovan Žabokreky – FOMAT MARTIN 0:8

Zostava

Hodnotenie trénera (Andrej Glejtek)

MŠK FOMAT MARTIN U10

MFK Dolný Kubín – FOMAT MARTIN  0:4 na zápasy (10:0, 2:1, 10:3, 4:0)

Zostava: Čepela, Hajnecký, Héger, Hlatký, Knapec, Konečný, Kubiatko, Madara, Orosz, Papp, Pham, Vaško, Viselková, Žabka

Hodnotenie trénera (Jakub Bučo): V Dolnom Kubíne proti fyzicky dobre disponovanému súperovi sme odohrali dobrý zápas. Prezentovali sme sa našou ofenzívnou kombinačnou hrou s dobrým držaním lopty. Dobre sme pretáčali ťažisko hry a otvárali si voľné priestory na realizáciu útočných akcií. Najmä v ofenzíve sme predviedli výborný výkon podložený dobrou individuálnou kvalitou. Vytvárali sme si množstvo šancí, dobre sme riešili predfinálnu i finálnu fázu a čo bolo v tomto zápase v našej hre kľúčové a dominantné bolo prepínanie do defenzívy po strate lopty. Čo však musíme zlepšiť je najmä dôraz v defenzíve pri bráneni 1na1 a musíme pracovať na tom, aby sme celý zápas dokázali odohrať vo veľkej intenzite i pri väčšom rozdiely v skóre.

FK Trebostovo U11 – FOMAT MARTIN U10  1:7 (1-4)

Zostava: Antoš, Beca, Čáni, Hampel, Hamplová, Hanus, Ivan, Konečný, Krpelec, Kubiatko, Papp, Vlček

Hodnotenie trénera (Jakub Bučo): So zápasom v Trebostove môžem vyjadriť s prístupom i s predvedenou hrou veľkú spokojnosť. Konečne sa nám aj v okresnej súťaži proti o rok staršiemu súperovi podarilo odohrať dva vyrovnané a kvalitné polčasy. Počas celého zápasu, až na pár momentov sme dominovali. Boli sme nebezpeční smerom dopredu, veľmi dobre sa nám darilo držať šírku ihriska, pričom sa nám kvalitným prechodom do útoku darilo si vytvárať veľké množstvo gólových príležitostí. S nekvalitným terénom sme sa veľmi dobre popasovali a zaslúžene sme zvíťazili. Chcem všetkých hráčov pochváliť za vzorný prístup a dobrý poctivý výkon na každej pozícií od brankára až po útočníkov.

MŠK FOMAT MARTIN U9

MFK Dolný Kubín – FOMAT MARTIN  4:0 na zápasy

Zostava: Albrecht, Blizniak, Chvojka, Futrák, Kantár, Knoško, Kulháň, Kupec, Martiník, Maruňák, Menich, Ondrík, Šarkozi, Skladaný, Štubňa, Vakrčka, Zboja, Zemko

Hodnotenie trénera (Jaroslav Páleš): Tento zápas nám po hernej a hlavne taktickej stránke vôbec nevyšiel. Chalani za súperom zaostávali vo všetkých herných činnostiach. Viazla nám rozohrávka od brankárov, nedodržiavali sme taktické pokyny, návrat do defenzívy bol na veľmi nízkej úrovni. Chalanom nemožno uprieť snahu, ale v ďalších zápasoch sa budeme musieť zlepšiť vo všetkých herných prvkoch.