MŠK FOMAT MARTIN – U19

MŠK Púchov – FOMAT Martin 1:3
Góly: Hanek, Kapusta, Fiflík

Zostava: Macko, Riljak, Hanek, Krška, Kresťan, Vanacky, Fiflík, Kapusta, Bukovčan, Gomola Šimon , Dolník (Baksh, Murček, Mencel, Gongalshi, Gomola Samuel, Holubjak)

Hodnotenie trénera (Lukáš Turčina):V strede týždňa sme odohrali zápas proti kvalitnému súperovi v náročných podmienkach na prírodnom ihrisku. Úvod zápasu bol charakteristický tým, že obe mužstvá sa snažili prispôsobiť náročnému terénu, čo viedlo k viacerým individuálnym chybám pri rozohrávke resp. pri spracovaní lopty. Aj napriek tomu sme sa dokázali gólovo presadiť, keď po rohovom kope Hanek v skrumáži upratal hlavou loptu do siete. Následne sme inkasovali gól aj my, taktiež po rohovom kope, keď sa nám nepodarilo pokryť hráča na prvej tyči. Na náročnom teréne sa nám len ťažko kombinovalo, a preto sme museli hru zjednodušiť. Chlapcom sa to však podarilo výborne – dokázali sa adaptovať a prekonávať strednú zónu dlhými nákopmi do krídiel, kde sme boli počas zápasu častokrát veľmi nebezpeční. Zápas sa lámal najmä v úspešnosti osobných súbojov a ochote pokrývať kľúčové priestory, z ktorých sa súper mohol dostať do hry. Toto sa nám podarilo úspešne eliminovať, čo bolo základom nášho úspechu. Ďalšie góly sme pridali opäť po štandardných situáciách. Ešte v prvom polčase zvýšil na 2:1 Kapusta po pretiahnutom rohovom kope a v 90. minúte zavŕšil víťazstvo Fiflík svojím premiérovým gólom po krásnej krížnej strele. Chlapcov by som chcel veľmi pochváliť za predvedenú hru, celkový prístup a najmä za bojovnosť počas celého zápasu.

ŠTK Šamorín – FOMAT Martin 0:1
Góly: Krška

Zostava: Macko – Kresťan, Riljak, Fiflík, Bukovčan, Krška, Holubjak, Hanek, Kapusta, Vanacký, Gomola ( Murček, Dolník, Gongalshi, Pavlus, Nečesaný)

Hodnotenie trénera (Lukáš Turčina):

MŠK FOMAT MARTIN – U18

Rimavská Sobota U19 – FOMAT Martin 6:2
Góly: Fľak, vlastný Korytiak

Zostava: Bakhsh, Berník, Šalaga, Marčičiak, Lehotzký, Paulíny, Pavlovič, Fľak, Vajdel, Tyršel, Lipnický – striedal Kačerík

Hodnotenie trénera (Matej Berník):

MŠK FOMAT MARTIN – U17

MŠK Púchov – FOMAT Martin 2:0
Góly:

Zostava: Nečesaný – Štipala, Klenec, Tuna, Kováčik, Žiak, Greňo, Delton, Janík, Móric, Lacko

Hodnotenie trénera (Michal Fúčela):

ŠTK Šamorín – FOMAT Martin 0:0
Góly:

Zostava: Podhradský – Štipala, Klenec, Tuna, Kováčik, Žiak, Greňo, Delton, Lacko, Janík, Vlčák

MŠK FOMAT MARTIN – U16

Rimavská Sobota U17 – FOMAT Martin 2:1
Góly: Nátny

Zostava: Korotvička – Simonides, Kalnický, Veterník, Janík, Bella, Dikoš, Knapko, Okuliar, Nátny, Suriak – striedal Omerovič

FOMAT MARTIN – Novohrad Lučenec 15:0
Góly: Frniak 4, Zuskin 3, Harkabus 2, Grocký, Zifčák, Jalovičár, Kokavec, Siekela, Fučela

Novohrad Lučenec – FOMAT MARTIN 1:14
Góly: Jendrušák, Viselka, Onufer 2, Mác 3, Pavlanin, Vavrek, Štubňa 2, Tuna, Filc, Budiský

Zostava: Buocik – Pavlanin, Štubňa, Tuna, Matušek, Jahn, Vavrek, Budiský, Filc, Záborský, Mác,
Viselka, Jendrušák, Onufer, Kamenský

Hodnotenie trénera (René Lukáč):  Zápas v Lučenci sme odohrali prvý polčas v slabšom tempe možno trošku bez emócie a chuti.
Všetko bolo hrané na jednu bránu a súper čakal iba na brejk z ktorého by bolo nejaké úspešné zakončenie do našej brány. Gól sme inkasovali opäť po našom nedôraznom riešení situácie pri rohu súpera. V druhom polčase sa všetko zmenilo a začali sme hrať svoju hru a otvárať si priestory v šírke ihriska kde sme boli rýchlejší a silnejší ako súper. Celé to viedlo k vyššiemu počtu gólov ktoré sa nám podarilo dať.

zostava:

hodnotenie trénera (M. Bolek): Opäť súper, kedy si myslím, že sme mohli podať podstatne lepší výkon ako v skutočnosti bol. Po minulom týždni ,kedy sme síce s prehrou ale po dobrej a vyrovnanej hre odchádzali s dobrým pocitom z LM prišiel tento zápas a bolo to z našej strany slabé predstavenie. Zaznamenali sme aj dobré momenty, kedy družstvo pod vedením trénera Lilgeho otočilo polčas z 0:3 na 5:4 – a bola to neskutočná jazda a perfetkná emócia. Na takýchto momentoch musíme stavať a pripomínať si ich lebo vieme, že na to máme. Akurát sme to tento krát nepreviedli naplno.

FOMAT – Sklabiňa 11:1 (3:1)

Góly: Dúbravcová, Sálus, Poruba, Bartko, Štafúrik, Molčan, Strapko 3, Chomist 2

hodnotenie trénera (M. Bolek): Posledný zápas jesene v Okresnej Lige prípraviek proti družstvu ktoré je prihlásené prvý rok. Pre nás to bol zápas kde dostali a aj počas celej súťaže dostávali priestor hráči, ktorí momentálne nemajú najlepšiu výkonnosť. Na tieto účely je pre nás táto súťaž užitočná. Je treba ale povedať, že sme sa v prvom polčase trápili a až po polčasovej prestávke, kde sme si v šatni vysvetlili niektoré veci, sme začali vyzerať ako futbalisti. Dovtedy som s výkonom spokojný nebol.

MŠK FOMAT MARTIN U10

Fomat Martin – Kysucké Nové Mesto 4:0 na zápasy

Zostava: Beca, Blizniak, Hajnecký,  Héger, Hlatký, Knapec, Madara, Orosz, Papp, Pham, Vaško, Viselkova, Žabka

Hodnotenie trénera (Jakub Bučo): Zápas proti súperovi z Kysúc sme herne i výsledkovo zvládli veľmi dobre.
Od začiatku do konca sme v zápase herne dominovali, súpera sme nepúšťali do vážnejších gólových príležitostí. Jediné v čom nám súper dokázal konkurovať bola fyzická hra, ktorá bola často výrazne za hranicami fair play. Chcem vysloviť mojim hráčom veľké poďakovanie za to, ako tento zápas zvládli po všetkých stránkach a najmä po tej mentálnej že napriek zákernej hre súpera si udržali nervy na uzde a zachovali si svoju ľudskú stránku, ktorá je pre mňa rovnako dôležitá ako tá futbalová. Ďakujem za prístup a predvedenú hru a už teraz sa pozeráme na ďalšie zápasy a najmä tréningový proces, aby sme stále pokračovali v progrese a na ceste, ktorú sme si nastavili.

Fomat Martin – Ďanová U11 20:3

Zostava: Antoš, Čáni, Hampel, Hamplová, Hanus, Konečný, Krpelec, Orosz, Végh, Vlček
Hodnotenie trénera (Jakub Bučo): Na posledné kolo jesennej časti okresnej súťaže U11 sme cestovali na zápas do Ďanovej. Tento zápas sme po všetkých stránkach zvládli výborne. Od začiatku do konca sme diktovali tempo hry, zápas sme mali od prvej do poslednej minúty vo svojich rukách. Veľmi dobre sme držali loptu, pretáčali ťažisko hry a výborným prepínaním do defenzívy po strate lopty sme súpera takmer do ničoho nepustili a naopak my po krásnych kombinačných akciách sme si vytvorili veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré sme premenili na 20 gólov. Bol to náš najlepší výkon v tejto súťaži počas jesennej časti, chcem sa hráčom poďakovať a pochváliť ich ako vzorne sa na zápas pripravili a že podali výborný výkon.

MŠK FOMAT MARTIN U9

Zostava: Albrecht, Choma, Chvojka, Horváth, Kantár, Knoško, Kupec, Ličko, Martiník, Menich, Ondrík, Šarkozi, Skladaný, Štubňa, Vakrčka, Zboja

Hodnotenie trénera (Jaroslav Páleš): Od úvodu sme mali zápas pod kontrolou. Chalani poctivo plnili pokyny ktoré sme si povedali pred zápasom a taktiež veci ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Defenzívne aj ofenzívne prvky boli na slušnej úrovni, ale stále je čo zlepšovať. Často si vyberáme zložitejšie riešenie hernej situácie po ktorom prídeme zbytočne o loptu. Chalani si ale z chuti zahrali a bolo vidno, že si zápas užívajú. Pochvala za predvedený výkon patrí celému tímu.